Книги Українською Мовою » 💙 Бойовики » Не озирайся і мовчи 📚 - Українською

Читати книгу - "Не озирайся і мовчи"

3 391
0
21.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книжку українською мовою "Не озирайся і мовчи" автора Макс Кідрук. Жанр книги: 💙 Бойовики / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 28 29
Перейти на сторінку:
скотч утримує пляшку від перевертання, дід вийшов з ліфта. У збудованому ще за Союзу панельному будинкові, в якому старий моряк жив із Бібі до її смерті та до переїзду із сином до нової квартири, ліфт сповіщав про спрацювання «вагових» датчиків глухим клацанням. Зайшов до кабіни – «клац», вийшов – знову «клац». Оскільки ліфт у багатоповерхівці на Квітки-Основ’яненка був відносно новим, кабіна, коли до неї заходили, не клацала. Програма сигналізувала лише про перевищення допустимої ваги, коли всередину ліфта набивалося більше як п’ятеро людей. Щоб перевірити, чи в кабіні набралося достатньо ваги для спрацювання датчиків, Арсен мусив вийти й почекати.

Спливло десять секунд, двері не рухалися, і дід задоволено буркнув:

– Прекрасно.

Потому забрав із кабіни одне з відер. За п’ять секунд двері почали зачинятися: ваги речей і води, що залишилися в ліфті, стало недостатньою для спрацювання датчиків ваги. Арсен притримав двері рукою та поставив відро назад.

– При тридцяти з чимось спрацьовує, а при двадцяти – ні. Зараз визначимо точно. Давай тазик.

Марк підсунув тазик до діда. Той присів біля входу в ліфт, підтягнув одне з відер до себе (проте не виймав його з кабіни), взяв у праву руку мензурку й почав вичерпувати воду.

Тієї миті прочинилися двері однієї з квартир ліворуч коридором й у дверному отворі виникло бліде й зморшкувате обличчя. То була сусідка Грозанів із однокімнатної квартири – Вероніка Федорівна Климчук. Майже однакового з Арсеном віку жінка мала вигляд щонайменше на п’ятнадцять років старшої. Глибоко сховані в драглистому, неначе піддутому лиці очиці лиховісно блискали з-за товстих лінз. Немите волосся тонкими пасмами спадало на лоба, химерні жмутки стирчали з-під окулярних дужок. Вероніка Федорівна сама-одна: не мала ні чоловіка, ні дітей, що з віком позначилося на психіці. Поза тим що діставала сусідів із найменшого приводу, жінка вже років п’ять не оплачувала комуналку й ігнорувала будь-які спроби напоумити її. На початку зими 2015-го вона облила власною сечею двох працівників ЖЕКу, що прийшли довідатися про причини заборгованості за водопостачання та опалення. Потім сама ж викликала поліцію та заявила, що ЖЕКові виконавці намагалися вдертися до її квартири. Ще одна її улюблена забава полягала в тому, щоб викликати швидку, після чого не пускати лікарів до квартири чи, впустивши, через десять хвилин вигнати, репетуючи про їхню некомпетентність і погрожуючи судом.

– Що ви тут робите? – прокаркала жінка.

Арсен незлюбив Федорівну з першого дня, щойно переселився до сина. Він іще не знав її, не чув жодної історії про неї, та лише поглянувши на зсутулену, засмикану постать, сказав, що «ця стара відьма тріпатиме всім нерви, поки не здохне». Не встаючи, старий моряк повернув до неї голову й поважно виголосив:

– Встановлюємо у ліфті сральник.

Вероніка Федорівна сконфужено блимнула.

Він ступає неначе дитя, / Та стережись: його очі пропалюють наскрізь (англ.). (Iron Maiden, пісня «Діти проклятого», 1982.) – Тут і далі прим. авт.

Повернутися

Лорі (лат. Lorisidae) – родина нічних приматів підряду Мокроносі, що поширені у Південно-Східній Азії та Африці. Мають характерні для нічних звірів великі очі, спрямовані вперед.

Повернутися

Ролкер – велике вантажне судно для перевезення колісної техніки та вантажів, яке завантажують і вивантажують через носові, бортові чи кормові ворота за допомогою автонавантажувачів чи спеціальних тягачів. В англійській термінології «ролкер» також позначають roll-on/roll-off ship (корабель класу «вкотився/викотився») чи vehicle carrier (дослівно – «машиновоз»).

Повернутися

ВАТ «Рівнеазот» – один із найбільших заводів хімічної промисловості України.

Повернутися

Дар-ес-Салам – найбільше місто (населення – 2,5 млн мешканців) і порт у Танзанії. Момбаса – друге за величиною місто Кенії, населення – більше ніж 1 млн мешканців, великий порт. І в Кенії, і в Танзанії суахілі є державною мовою.

Повернутися

Ти колись розмовляв із кимось, / почуваючись так, ніби знаєш, що він скаже далі? (англ.) (Iron Maiden, пісня «Дежавю», 1986.)

Повернутися

НІЯКОГО ЖАЛЮ: ЖИВИ ШВИДКО, ПОМИРАЙ МОЛОДИМ (англ.).

Повернутися

Одна з оптичних схем телескопів, у якій застосовують і рефракцію, і відбиття зібраного лінзою світла. Дає змогу отримати чіткіше зображення та в рази скоротити довжину оптичної труби.

Повернутися

Денеб – білий надгігант, найяскравіша зоря в сузір’ї Лебедя.

Повернутися

Поллукс – помаранчевий гігант, найяскравіша зірка в сузір’ї Близнят і одна з найяскравіших зірок неба.

Повернутися

Капелла – жовтий гігант, найяскравіша зоря в сузір’ї Візничого, шоста за яскравістю на небі.

Повернутися

Якби я сказала, що візьму тебе туди, / Ти б пішов чи ти злякався б? / Час завжди на моєму боці, / Час завжди на моєму боці. / Не бійся, зі мною ти в безпеці, / В безпеці, як і будь-яка інша душа… справді, / Просто наважся піти (англ.). (Iron Maiden, пісня «Спійманий у часі», 1986.)

Повернутися

Ліфт до паралельного світу (англ.).

Повернутися

Найнебезпечніші ігри: ліфт до іншого світу (англ.).

Повернутися

Не звинувачуй безумця в тому, що сам з’їхав з глузду (англ.). (Iron Maiden, пісня «Ворота завтрашнього дня», 2003.)

Повернутися

Кримінальний процесуальний кодекс.

Повернутися

1 ... 28 29
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не озирайся і мовчи», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Не озирайся і мовчи"