Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Полювання на мамонтів. Справа №8, Олександр Юрійович Есаулов 📚 - Українською

Читати книгу - "Полювання на мамонтів. Справа №8, Олександр Юрійович Есаулов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Полювання на мамонтів. Справа №8" автора Олександр Юрійович Есаулов. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 ... 18
Перейти на сторінку:
й провалилося. Сам господар стояв на тротуарі, за машиною, і комусь телефонував, відчайдушно жестикулюючи вільною рукою. Якби злодій зараз потрапив під цю руку, йому було б ох як несолодко! На лобі в чоловіка наливалася величезна синя ґуля. Поруч із водієм, бліда від переляку, стояла дівчинка років дев’яти- десяти.

— Нівроку… — похитав головою Льоха. — Добре, що помалу їхав!

— А дівчинка, імовірно, сиділа на задньому сидінні, — припустив Миха.

Настя глибоко зітхнула:

— Цього мамонта треба обов’язково знайти. Знайти, зняти штани і відшмагати, як Сидорову козу! Щоб іншим не кортіло!

— Його треба не відшмагати, — заперечив Ватсон, — а посадити років на п’ять. Оце буде правильно!

Друзі-детективи мало не запізнилися на перший урок. Щойно зайшли до школи — у гучних коридорах задзеленчав дзвінок. Настя кинулася сходами на другий поверх, хлопці — на третій. Далі був звичайний шкільний будень, хіба що на перервах багато говорили про чорні бездонні діри на дорогах. Як виявилося, покришки з люків було знято не тільки на Інтернаціональній, а й на вулиці Паризької Комуни та ще у двох дворах, — на щастя, в них більше ніхто не провалився.

Після уроків Миха й Льоха пройшлися по тих дворах. Перший двір був схожий на той, де жили хлопці: така ж вузька дорога вздовж довгого будинку, маленький дитячий майданчик, хіба що сміттєвих баків навпроти будинку не було. Вони стояли трохи поодаль і були призначені для сміття відразу з кількох будинків. Друзі все уважно оглянули, але нічого особливого не виявили. Щоправда, на дорозі було всього п’ять люків, а покришки чомусь зняли тільки з трьох. Якби ці люки були двома крайніми поспіль, то можна було б зробити висновок, що злодіїв щось налякало. Але люки були розташовані так: відкритий, закритий, відкритий, відкритий, закритий. В іншому дворі була схожа картина. Дорога йшла відразу уздовж двох будинків, розташованих буквою «Г». Покришки з люків були зняті теж не підряд, а вибірково. Така ж картина була й на вулиці Паризької Комуни.

— Дивно… — пробурмотів Миха й почухав за вухом. — Чому з одних люків покришки зняли, а з інших ні?

— Та хто його знає? — І собі здивувався Льоха, підійшов до відкритого люка, зазирнув у темряву, прислухаючись до дзюрчання каналізаційних стоків. — От негідники… Чесне слово, перестріляв би, козлів таких!

— Що, дівчинку згадав? — запитав Мишко.

— Ага… Мала запросто загинути могла. їй просто пощастило!

— Льохо, слухай! Є ідея.

— Ну?

— У нас же в Горобинівці металобрухт приймають?

— Так. На колишній шкіргалантерейній фабриці.

— Ось! Давай туди сходимо. Поговоримо з приймальником… Може, він щось підкаже? Ми ж у цьому питанні ні в зуб ногою!

— А що? Нормальна тема! Гайда!

І друзі попрямували до колишньої шкіргалантерейної фабрики. Взагалі-то, в Горобинівці, ще років з двадцять тому, працювало кілька великих підприємств: завод з виробництва цегли, меблева фабрика, завод з виробництва будівельних матеріалів, ще якісь підприємства… Але тепер це все було у напівзруйнованому стані. Шкіргалантерейна фабрика теж була занедбана. Крізь паркан проглядалися купи металобрухту і кілька кинутих напризволяще корпусів. Уже на підході до воріт хлопці побачили огрядну тітку в шубі, яка сиділа біля ваг і читала якусь книгу.

— Добридень! — ґречно привітався Миха, Льоха ж обмежився кивком голови. — Можна у вас дещо запитати?

* * *

Майор Слісаренко обідав. На столі у пласгиковій коробочці парувала щойно розігріга гречана каша зі шматочками м’яса, апетитно виблискувало вологими рожевими боками кілька редисок, лежало печиво, стояли баночка з медом і велике горня гарячого чаю. Голодний майор гучно втягнув ніздрями ароматні запахи й узявся за ложку. І саме тієї миті, коли він підніс до відкритого рота ложку з кашею і шматочком м’яса, пролунав дзвінок. Майор похлинувся від несподіванки слиною і злісно покосився на телефон. Діватись було нікуди — дзвонили із внутрішнього номера, і це міг бути або черговий, або начальник. Ні того, ні іншого ігнорувати не бажано. Тому з неохотою, але майор слухавку все-таки взяв.

— Слухаю! — сказав він, ковтаючи слину.

— Ігоре Борисовичу! Тут зателефонувала…

І черговий розказав таке, що майорів апетит як корова язиком злизала. Він тільки перевів подих і крикнув:

— їду негайно!

За мить на столі зостались безнадійно холонути і каша з м’ясом, й ароматний чай, а майор уже мчав по сходах, наче хлопчисько, перестрибуючи сходинки з п’ятої на десяту і застібаючи на ходу формену куртку. Ще за мить жовта службова машина, лякаючи перехожих гучною сиреною, мчала Горобинівськими вулицями. Один поворот, другий… Ось і будівля колишньої фабрики шкіргалантереї. Машина на швидкості влетіла в широко відкриті ворота і, скрипнувши гальмами, стала як укопана. Майор вискочив із салону і закричав:

— Де вони?!!

Огрядна приймальниця металобрухту підбігла до Слісаренка.

— А я їх до кімнати завела… Сказала, що в документи глянути треба, і замкнула їх там! Сидять як миленькі! У-ух, паразити!!! Через них дівчинка мало не потонула в каналізації! За ґрати їх років на десять, пройдисвітів таких! Придумали ж таке: покришки красти!

Слухаючи тітку-приймальницю, Слісаренко розстебнув кобуру і дістав пістолет. Підійшов до дверей, зупинився і крикнув:

— Гей, там у кімнаті! Раджу не опиратись! Стати обличчям до стіни, руки вгору! Хто буде опиратись, стріляю на ураження! Ясно?

— Ясно!.. — з-за дверей почувся глухий голос. — Опиратись не будемо!

Слісаренко поволі повернув ключ у замку і обережно прочинив двері. У кімнатці, високо задерши руки, обличчям до стіни стояли двоє.

— Ну що, голубчики, попалися? Зараз ви за все відповісте! Ану, повертайтесь обличчям до мене!.. Що???

* * *

— Що??? — вигукнув Льоха.

— Ігор Борисович?.. — пробурмотів шокований Мишко. — Оце так номер…

— Мишко! Льохо! Ви що тут робите?

— Це що ж?.. — прошипіла приймальниця. — Та ви, виявляється, одна банда-баланда?!!

— Мовчати! — наказав їй майор. — Так, Михасю, що тут сталося?

— Та я й сам нічого не розумію, Ігоре Борисовичу! Ми з Льохою вирішили поцікавитись у приймальниці стосовно здачі-прийому металобрухту. Ну… Чи приймають ці покришки від люків… Якщо так, то на яких умовах… Чи хто здавав такі покришки… Скільки це коштує… І взагалі… А вона, — Миха кивком голови вказав на огрядну приймальницю, — завела нас сюди… Сказала, що розцінки подивитися потрібно, а сама замкнула нас на замок. А потім ви з’явилися… З пістолетом!

Льоха всміхнувся самими лише краєчками губ, а майор похитав головою:

— Ну, хлопці, ви геть тупенькі! Знайшли в кого, а головне — коли — розпитувати про такі речі! Ніно Петрівно, спокійно! Це свої хлопці! Це вони вчора дівчинку з каналізації витягли. — І знову звернувся до хлопців.

— Ну, і що ви з’ясували?

— Та

1 2 3 4 ... 18
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Полювання на мамонтів. Справа №8, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Полювання на мамонтів. Справа №8, Олександр Юрійович Есаулов"