Книги Українською Мовою » 💙 Не художня література » Вплив комахозапилення на олійність Brassica napus L., Макс Оганесон 📚 - Українською

Читати книгу - " Вплив комахозапилення на олійність Brassica napus L., Макс Оганесон"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вплив комахозапилення на олійність Brassica napus L." автора Макс Оганесон. Жанр книги: 💙 Не художня література. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 ... 12
Перейти на сторінку:

За вмістом глюкозинолатів у сухому знежиреному матеріалі сорти ділять на низькоглюкозинолатні (1-2 %), середньоглюкозинолатні (2-3 %) і високоглюкозинолатні (більше 4 %).

У Канаді сорти ріпаку і суріпиці з вмістом ерукової кислоти менше 2 % і глюкозинолатів менше 30 мкмоль/г знежиреного шроту мають загальну назву канола. В останні роки ріпак, який містить глюкозинолатів більше 25 мкмоль на 1 г насіння продати на світовому ринку на харчові чи кормові цілі майже неможливо.

Сорти з низьким вмістом ерукової кислоти, глюкозинолатів і клітковини та світлою (жовтою) оболонкою насіння, отримали позначення тринульових "000"(Лихочвор В.В., 2004).

Серед усіх продуктів, що отримують з ріпаку, найширшого використання зазнала саме олія з насіння. Цікаво, що спочатку ріпакова олія була непридатна в їжу, мала зеленуватий відтінок і яскравий гіркий смак. Тому у давні часи її заливали у масляні лампи, щоб освітлювати житло.

Виробництво ріпакової олії можна вважати безвідходним, адже макуха, яка відокремлюється від цінної речовини, згодовується худобі.

Користь для організму людини полягає в тому, що жирні кислоти необхідні для правильного функціонування організму людини. Тому регулярне споживання ріпакової олії в невеликих кількостях необхідно нашим органам і системам за умови, що це продукт найвищої якості, а у людини відсутні протипоказання. Корисні властивості ріпакової олії:

допомагає зміцнити імунну систему; сприяє зміцненню судин, розщепленню «шкідливого» холестерину, зниженню в’язкості крові; покращує гормональний фон людини. Вживання ріпакової олії допоможе нормалізувати менструальний цикл, а при клімаксі допоможе полегшити неприємні симптоми; сприяє поліпшенню роботи органів травної системи – обволікує і захищає шлунок. Також речовини, що входять до складу олії, мають ранозагоювальну дію і здатні знижувати кислотність шлункового соку; зміцнює центральну нервову систему, покращує сон, допомагає протистояти негативу; знижує силу больових відчуттів при захворюванні суглобів, при артритах і артрозах ефективні компреси з ріпаковою олією. Вони допоможуть не тільки знизити неприємні відчуття, але і частково зняти запалення; використовують і при вагітності – вважається, що продукт допомагає плоду розвиватися правильно; при лактації наповнює молоко цінними речовинами. Проте маленьким дітям ріпакову олію в чистому вигляді давати не можна; допомагає боротися із захворюваннями шкіри – екземою, псоріазом і т. д. Продукт застосовують зовнішньо для пом’якшення шкіри і усунення запалень, корисно використовувати для пом’якшення і живлення здорової шкіри; підвищує гостроту зору; покращує мозкову активність; сприяє швидкому загоєнню ран, опіків, виразок; бере участь в синтезі білків; перешкоджає старінню, завдяки високому вмісту в складі вітаміну E; часто використовують в косметології в масках для волосся і шкіри.

Не варто забувати, що ріпакова олія має як корисні, так і шкідливі властивості. Ріпакова олія може завдати шкоди, в першу чергу, через високий вміст горезвісної ерукової кислоти, або інакше, омега-9. Ця кислота синтезується в організмі людини, тому додаткові її джерела з їжі не потрібні. Більш того, накопичення в організмі ерукової кислоти може призвести до:

уповільнення зростання і розвитку дитячого організму; порушення репродуктивної системи; спровокувати захворювання печінки та нирок; негативно позначитися на серцево-судинній системі.

Це не означає, що кількість ерукової кислоти «ззовні» важливо строго контролювати. Тому придатною в їжу вважається ріпакова олія, яка містить не більше 5 % омега-9. Глюкозинолати, які також входять до складу продукту, потрапляючи в організм у великому обсязі, можуть викликати сильне отруєння. Протипоказами до вживання ріпакової олії є незасвоюваність компонентів, розлади травної системи, різноманітні захворювання нирок, гепатит. Не можна забувати про високу калорійність і насиченість жирами цього продукту – вживання необхідно суворо обмежувати і людям, які не мають протипоказань (Ріпакова олія…, https://poradum.com.ua/health/72337-ripakova-oliya-korist-shkodu-i-protipokazannya.html).

Для харчових цілей використовується насіння ріпаку з вмістом ерукової кислоти не більше 2 % і глюкозінулатов – 3 %. Згідно з галузевим стандартом України ГОСТ 46.072 на ріпакову олію, для харчових цілей можуть використовуватися нерафінована олія вищого і першого сортів, а також рафінована не дезодорована і рафінована дезодорована з місткістю ерукової кислоти не більше 5 % і сірки не більше 6 мг/кг.

Що стосується технічних сортів ріпакової олії, які непридатні для їжі у зв'язку з підвищеною кількістю ерукової кислоти і сумарною місткістю мононенасичених кислот в межах 53-69 %, а поліненасичених – до 23 %, то саме ці сорти відповідають вимогам для виробництва альтернативного палива для дизельних двигунів.

Ріпакова олія – відносно дешева сировина для виробництва біодизеля. З тонни ріпаку можна отримати від 300 до 360 кг олії, і подалі 270-320 кг біодизельного палива. Беззаперечна цінність біодизеля в його екологічності та можливості отримувати його з відновлюваної сировини. Ріпакову олію, як біопаливо, можна використовувати у вигляді чистої олії холодного пресування і етерифікованої. Відповідно від обробки та пресування залежить для яких двигунів підходить цей біодизель.

1 2 3 4 ... 12
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги « Вплив комахозапилення на олійність Brassica napus L., Макс Оганесон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги " Вплив комахозапилення на олійність Brassica napus L., Макс Оганесон"