Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дорогі ви, наші цьоцю 📚 - Українською

Читати книгу - "Дорогі ви, наші цьоцю"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дорогі ви, наші цьоцю" автора Леся Бернакевич. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 ... 20
Перейти на сторінку:
зрозуміло: пані вчительці не пристало пити з якимись крамарями, які ледве розписатися вміють. Але вже ради Орчика пошануйте наше товариство!

Тітка несміливо присіла скраєчку, а в її очах було помітне хвилювання. «Може, я щось не так зробила у минулий раз? – розмірковувала Бурозубка. – Певно, тарілками голосно калатала? А, може, на кухні сталася крадіжка, і племінниця не дорахувалася якоїсь виделки?»

Тим часом Орчик вручив Бурозубці свого улюбленого гномика. Це була нова іграшка, куплена татом за компенсацію набожного дядька, собака якого так злякала його синочка. Батьки навіть придумали цілу легенду. Мовляв, це той самий гномик, якого пошматував песик. Але його реанімували, поклали і лікарню на операцію – і тепер він знову, як новий!

Тітонька посадовила дітвака на свої коліна, поцілувала в лобик і почала розповідати казочку: «Як ударив Байда з лука та царя між вуха, а царівницю – у потилицю!» Схоже, що до інших в неї не було діла. Але родичі не могли цього допустити.

Операцію із вшанування тітоньки розпочала Ледьжива у штанах-облипунчиках й із нарощеними нігтями на пальцях рук:

– Дорогі ви наші цьоцю, як ваші справи? – запитала з підкресленою увагою Ледьжива.

Від такої уваги тітка розгубилася, але треба було щось відповідати.

– На пенсію нещодавно вийшла, – кинула знехотя.

– Та ви що! – вигукнула Ледьжива. – В це важко повірити, адже ви так молодо виглядаєте, більше тридцяти вам не даси… Коли б вам ще полакувати нігті на рожево, то у вас би закохалася половина міста. Повірте мені: у вас ще все попереду!

– Брехня! – не погодилася із Ледьживою цьоця. – Ти ще надто молода і мало хлопів знаєш. Моя колега-математичка замолоду навіть вдома ходила на високих підборах і носила платтячко, а чоловік все-таки проміняв її на сусідку в халаті й у тапках з трьома дітьми…

– І таке буває, – чемно погодилася Ледьжива, – але ж мова не про вашу колегу. У вас, дорогі ви наші цьоцю, все ще буде добре. Але для цього ви повинні…

– Нічого і нікому я не повинна, – відразу наїжачилася Бурозубка.

– Ви мене неправильно зрозуміли, – лебеділа біля цьоці Ледьжива. – Я лише хотіла сказати, що вам необхідно бути впевненішою, мати завищену самооцінку…

– А ти чула приказку «Як не пиріг, то й не пирожися»?

– Це придумали совки…

– Припустимо, я – совок, то що – мені піти в садочок і наїстися хробачків? – не вгавала стара панніца.

– Ну що ви, цьоцю! Я веду до того, що нічого неможливого не буває, і що людина завжди має перед собою ставити високу планку, – лепетала колишня купчиха. – Наприклад, Софі Лорен… Бачите, ким стала?

– І що ж ця Лорен, зробившись кінозіркою, уже й до туалету не ходить? Чи, може, пукає ароматом троянд? – запитала зухвало цьоця.

Наморщивши ніс, Ледьжива почала пригадувати, що в таких випадках рекомендував Карнегі. «На світі існує лише один спосіб отримати перемогу в суперечці – це ухилитися від неї», – радив цей американський вчений. Потрібно було негайно передати цьоцю в інші руки. І Ледьжива підморгнула до Кацапулі.

Перехрестившись нишком для відваги, Кацапуля присіла біля цьоці і повела з нею поважну річ.

– Нормальні люди уже давно перейшли на побутову електротехніку: наприклад, пральку, сокодавку та кавомелку на струмі, – виголошувала цивілізаторським тоном туалетниця, наче здогадуючись, що тітонька вдома коржі розкачує звичайною пляшкою з-під львівського оцту (качалка розкололась давно). – Лише я пасу задніх, ніяк не можу визначитись, яку пральну машину придбати? Дорогі ви наші цьоцю, ви – мудра жінка, як ви скажете, так і буде: що мені купити – «Індезіт» чи «Елджі»?

– Це ваші проблеми, – всміхнулася Бурозубка. – Ну, що я вам пораджу, коли сама перу вручну, так що іноді не маю часу перекусити…

– То покличте швидку службу з ресторану «Сивка-Бурка», – зраділа Кацапуля, що у неї появився привід засвідчити своє піклування тітонькою. – Такі гарні хлопці, ввічливі, супчик і котлети принесуть аж до вашого порога, коли їм звелите…

– Але ж не за «спасибі» принесуть, – пробурчала Бурозубка.

– Проте майже задарма, – запевнила Бурозубку ця бізнес-вумен. – Двадцять п’ять гривень на день…

– Га-га-га, мені таких грошей не заробити…

Кацапуля гучно випустила з легень повітря, наче зливала воду у своєму біотуалеті.

– Дорогі ви наші цьоцю, – люб’язно процідила вона крізь зуби, – тема нашої розмови не про те, де і як заробити, а про те, як у нас про зручність клієнтів дбають…

– Про свою кишеню дбають, – позіхнула тітонька.

«Незговірлива зараза», – подумала Кацапуля і, озлоблена тітчиною нецеремонністю, відступила.

З балкона, після перекуру до кімнати увійшли чоловіки.

– Тітка Броня! – вигукнув Сипонький, загледівши родичку, і поцілував їй руку.

Бурозубка знітилася. Бо власник магазину старого одягу, як крокодил, не умів повертати голову ліворуч чи праворуч, щоби удостоїти поглядом бідноту, не згадуючи вже про те, щоби зігнути перед тіткою коліно. Тож його галантність вона сприйняла за приховане глузування.

– Вам шампанського чи горілки? – запитав у неї Пасьоний, догідливо нахиливши пляшку над її фужером.

– Мені б водички … мінеральної, – прошепотіла Бурозубка.

– У водичці – бульбашки, – стримав руку Пасьоного Сипонький. – А мій постійний клієнт, який працює в морзі, каже, що від них буває ранній склероз, – почав він застрашувати тітоньку. – Зате в алкоголіків, стверджує

1 2 3 4 ... 20
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дорогі ви, наші цьоцю», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дорогі ви, наші цьоцю"