Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки 📚 - Українською

Читати книгу - "Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки"

387
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки" автора В'ячеслав Васильченко. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 ... 133
Перейти на сторінку:
І чай зелений з медом захопи. Починаю нове життя.

— Чудово! — видерся на пік Оптимізму професор. — Уже збираюся. Правда, в темпі вальсу. На три чверті. У відпустці ми.

— Розумію, — сяйнув поінформованістю Бондаренко. — І це нормально, товариші, — спародіював Горбачова. — Але зустрітися треба сьогодні.

— Зобов’язуюся, — поставив підпис на договорі.

— Домовилися, — ляснув печаткою головред.

«Що там у Сергія завелося таке важливе, що по телефону не зміг сказати? — почав зводити багатоповерхівку здогадів. Бажання витикати носа з улюбленого лігвища не мав. — Хоча давненько й не бачилися. Після зими, по-моєму, так жодного разу. Тільки по телефону та Інтернету. Що ж, мабуть, настав час для підзарядки „face to face“. І слава Богу. У небесному сценарії завжди все прописано правильно. На користь — так це вже точно».

Подивився на годинник: дев’ята двадцять шість. І відразу штурхонув себе: навіщо? Відпускникам на годинники дивитися не дозволяється. У них часу — безмежжя. У межах, відведених на відпустку…

Вулиця Золотоворітська впирається, як це не дивно, у… Золоті ворота. За цим маленьким анклавом давнини на неосяжних просторах океану-мегаполіса скромно приховані вхід і вихід станції метро. Яка… теж називається «Золоті ворота». Тож заблукати в трьох соснах («станція метро — історична пам’ятка — вулиця») ну дуже складно. Навіть найнеуважнішому заїжджому гастролерові, що вперше з'явився в українській столиці. Богдан же міг потрапити в потрібне місце навіть із зав’язаними очима. Але охочих зав'язувати професорові очі не знайшлося. Тому милувався красою рідних краєвидів. Поняття «краса» приміряв до всього, що траплялося на шляху. Окрім сміття й безхатьків. Але ця некраса, як не намагалася, бажання почуватися щасливим не притлумила.

Двері кабінету Бондаренка ще без таблички. Без інформації про П.І.Б. і неосяжну грандіозність посади. Та й кабінет очікувано не сяйнув свіжим ремонтом. Часто новий боссссс перебудову починає звідси. З найважливішої стратегічної точки. Можливо, це віра в магію, що несвідомо проблискує навіть у найзапекліших безбожників, наукових атеїстів і всіляких інших хом невіруючих. Аякже? Попередній там сидів, до того торкався, на те, не доведи, Господи, дивився. Залишаючи видимий і невидимий слід. «Мітячи» територію володарювання. Хоча, найімовірніше, новий повелитель босівського кабінету затівав ремонт із зовсім іншою метою. Значно банальнішою: поцупити під цей гіпсокартонний галас таку-сяку копієчку. А там, дивись, і гривня з неї вийде. Або — євро. Теж непогано.

Бондаренка, одягненого в «цивільне» — якусь пересічну світлу теніску, а зовсім не динамівську футболку, — вочевидь, ні перший, ні другий здогад не бентежили. Він безпорадно борсався у справах, час від часу згадуючи про рятувальне коло. Або й узагалі про бригаду вусатих рятувальників.

— Проходь, сідай, — відірвався від матеріалів. — Як доїхав?

— Шикарно, — мовив Лисиця, але сідати не став. — Найнадійнішим у Києві транспортом.

— Це точно, — погодився головред. — Метро, слава Богу ніколи не підводить… То оце і є воно?

Так відреагував на пачку зеленого «Greenfielda» й півлітрову банку з медом, що напівочікуваним сюрпризом з’явилися з пакета.

Бондаренко ввімкнув чайник. Одне з чудес побутової техніки слухняно взялося до роботи.

— А ти чого шкіру скинув? — смикнув «колишнього журналіста» за сорочку.

— Статус, — розвів руки головред. — Тепер пристрасті демонструвати не можи. Тепер ти — начальник над людя́ми. Об’єктив-но ставишся до праці й до працівників. Керівна й спрямовуюча сила. Ось так! Такі тепер ми.

«Колишній журналіст», хоч і крізь сльози, але посміхнувся.

Лисиця підхопив його посмішку, а потім, окинувши оком кабінет, тоном знавця мовив:

— А ти, Сергійчику, непогано влаштувався.

— Та ну його до дідька це «влаштування», — спорудив незадоволену фізіономію. — Мені більше подобалося алюрити на території. «На землі», як кажуть у ментівських колах. Бути вільним вовком з міцними ногами. І зубами, звичайно. Особливо не прив'язуючись до певного місця. І все встигав. І все виходило. А тепер — ось. — Головред копнув ногою стола. — У бюрократи пошився… Су-у-мно.

— Я їхав святкувати підвищення, а потрапив, схоже, на поминки. Ві-і-ічная па-а-а-м'ять колишньому розгульному життю. — Богдан завмер ошелешений.

— Та амбівалентно все це, — увімкнув розумника головред. — Воно немов усе й закономірно. Солдат, що мріяв стати генералом, надяг жадані галіфе. З лампасами. Збулася мрія ідіота. Живи й радій. Але… Жах, як хочеться назад. У солдати. В рядові… Відповідальності менше — волі більше. І творчої — насамперед.

— А дзуськи, шановний мій пане найголовніший редакторе, — посміхаючись, похитав указівним пальцем Лисиця. — Заяложене «за все треба платити» працює тут на повну. Як і скрізь. Усе в нашому мудрому Всесвіті відрегульоване і збалансоване: хочеш більше, ніж маєш, — віддай більше, ніж віддаєш. Так що ім’я «гриб» передбачає «подорож» у кошик… Зі вдалим прибуттям до місця призначення, пане «Гриб».

— Знущайся-знущайся, — награно образився Бондаренко. — Ти он своє уже й забув, мабуть. Притерся до керівної посади.

— Правду кажучи, спочатку теж вити хотілося, — напівшепотом зізнався Богдан, згадуючи перші дні на посаді завкафа. — Гиденький час. Але потім, слава Богу, попустило. Тобі теж потрібно через це пройти. Така собі начальницька ініціація. Перехід у нову якість. Смерть попередньої сутності заради народження нової. Архетип.[1] З підводного човна не подітися нікуди. Ми — багато в чому заручники предків. Їхнього способу життя й освоєння світу.

1 2 3 4 ... 133
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки"