Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Vivat Academia! 📚 - Українською

Читати книгу - "Vivat Academia!"

277
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Vivat Academia!" автора Любов Базь. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 29 30 31 ... 64
Перейти на сторінку:
повернулися із Чорного Сектору, і мав нагоду побути на самоті. А дівчата лишилися у суто жіночій компанії.

Говорити їм досі не хотілося. Тож сиділи на лаві, загорнувшись у рушники, пітніли і мовчали; витягнувши ноги, насолоджувалися теплом і усвідомленням того, що життя триває.

Тут, у лазні, до них і підійшла зеленоока Літа.

— О, ти ж у групі з Рисею та Рудим була, — оживилася Ела. — То як там Рися?

— Добре, — озвалася Літа трохи здивовано. — А ви… це… істот бачили? Нам от жодна не зустрілася. Це на краще, звичайно, та люди таке кажуть… Що і билися, і візерунки креслили… А у нас нічого подібного не було. Навіть розповісти нема про що.

— Це добре, — відгукнулася Талія. Літа недовірливо на неї подивилася: а чи не знущається?

— Ми нікого не бачили, — різко сказала Віра. — Ніяких істот.

— А ми бачили якогось хлопчика на дитячому майданчику, — пригадала Ляна. — Хоча нам і здатися могло… Чорний Сектор — місце непевне.

— А де Воля і Захід? — запитала Літа. — Ви їх після практичного бачили?

— Не знаємо, що з ними, — Ляна знизала плечима. — Під час практики Захід щось про райони беззаконня казав, може, потому остаточно туди подався? Воля збиралася із ним піти. Та ми з ними і не товаришували ніколи…

— Ум, зрозуміло, — Літа кивнула. — Ну, то побачимося.

— Обов’язково, — пообіцяла Ляна. Літа помахала їй долонею.

«Гарна дівчина ця Літа. Здається, її спеціалізація — різні типи освітлення. Корисна штука», — подумала Ляна.

— Брешеш і не червонієш, — тим часом просичала Талія, штовхаючи подругу.

— Але твоя брехня — то благо, — повідомила Ела, беручи Ляну під руку. Ела сиділа з іншого боку від дівчини.

— Я знаю, — Ляна зітхнула, а потім дозволила собі усмішку: — Ми вже Рисю сто років не бачили.

— Хіба? Я думала, що три дні, — зауважила Талія. Виглядала вона так, наче сама щойно про це замислилася.

— Ті три дні — ніби сто років, — сказала Ляна. — Цікаво, як там роман про повстання, що його Рися писала, як Рудий… Треба їх провідати. З Вірою познайомити, з Антіном.

— Не знаю, як Антін, але я пас, — похитала головою Віра. — Мені і вас вистачає. До того ж, я незабаром піду з Академії.

— У райони беззаконня? — здогадалася Ляна. Талія подивилася на Віру скептично, остання відповіла на диво серйозним поглядом. — Ну, ми від самого початку знали, що тебе не переконати. Тому… даси вісточку, як влаштуєшся?

— Не обіцяю. — Віра похитала головою. На Ляну вона при цьому не дивилася: коротке Вірине волосся, мокре, прилипало до чола цілительки.

— То як знаєш. — Ела першою простягла Вірі руку.

— Ти не така вже й… не така, як я думала, — Талія була другою. — Завше Ляна з якимось збоченками товаришує і мене привчає, ех.

Ела штовхнула Талію так, що та ледве з лави не впала.

— А ти не така вже й моралізаторка, — вишкірилася Віра. Останню фразу Талії вона зігнорувала.

Останньою Вірину долоню потиснула Ляна. Звісно, лівою рукою. Праву дівчина ховала під рушником. Хоча портал пропустив Ляну, а Таєв та науковці Академії, котрі про всяк випадок завжди сканували спудеїв після Чорного Сектору, не помітили у дівчині нічого особливого, вона не відчувала правицю частиною свого тіла. І не думала, що колись це зміниться.

— Ти не дала мені повернути борг, — тихо сказала Віра.

— Повернеш, як зустрінемося, — запропонувала Ляна. — Коли-небудь.

Рука Віри на Ляниній стиснулася міцніше:

— Згода.

Минуле лишає сліди. Можливо, це ще дасть про себе знати у майбутньому…

А поки дівчата сиділи на лаві і насолоджувалися хвилинами спокою.

Розділ другий. Приміські дослідження

Погода видалася на диво спекотною. Ніби й середина весни, а більше скидається на другий місяць літа.

Сонно примружившись, Ляна їхала у маршрутці на навчання.

Спудейський гуртожиток знаходився від Академії не так уже й далеко — хвилин зо п’ять їхати. Іти довше — може, хвилин сорок. А все через міст.

Після дві тисячі дванадцятого року від головної річки Міста лишилося тільки русло, але вихованці Ганни Гроно і Павла Святозіра повернули воду. Мостів крізь річку було кілька, і пішохідний знаходився від гуртожитку на значно більшій відстані, аніж транспортний. А ще коли не виспишся і поспішаєш…

Словом, Ляна взяла собі за звичай їздити через міст на маршрутці.

Гуртожиток не був першою зупинкою у тому маршруті, Академія не була останньою, а особистого транспорту в Місті майже не існувало — тільки громадянський. Тому з Ляною у маршрутці кожного разу подорожувало чимало людей, сонних і не дуже, впевнених і розгублених, старших і молодших, чоловіків і жінок. Інколи — як от сьогодні, наприклад, — навіть дитину помітити було можна. Це, звичайно, рідкість. Суворий контроль народжуваності давався взнаки: дітей у Місті було мало, і до них ставилися з особливим пієтетом, до певного віку всіляко обмежуючи їхнє пересування. Ще кудись не туди забіжать, ув акведуки, приміром — і хто тоді винен?

Хлопчик, котрого Ляна побачила у маршрутці, точно міг кудись не туди забігти. Мав років десять і, сидячи спереду, крутився на всі боки. Чоловік, що сидів поруч із хлопчиком, не поспішав тому якось перешкоджати, а проте дивився за дитиною пильно, як належить.

Ляна позіхнула, прикриваючи рот долонею, і відчула раптовий біль у цій — правій — долоні.

«Знову».

Такий біль був у Ляни рідким, та регулярним і небажаним гостем. Відтоді, як вона вперше і, як сподівалася, востаннє побувала у Чорному Секторі, права рука кожен день давала пам’яткового. То вона набрякала, здавалася великою, опухлою і неповороткою; то шкіра набувала неймовірної чутливості, так, що доторкнутися до чогось було боляче; а то правиця ставала твердішою за мармур і зовсім не гнулася. До цього неможливо було звикнути, як і до болю, який повторювався, коли Ляна бралася до особливо складних візерунків або занурювалася у заплутані мислестрічки.

А от до рукавичок Ляна звикла. Вона була у них навіть тепер — рукавички з відрізаними «пальцями», дуже стильно. Щоправда, не так звично, як взимку, і запитальних поглядів набагато більше, та кого це обходить.

Те, що останнім часом Ляна майже не бралася до мислестрічок, необхідну інформацію здобуваючи переважно завдяки кодам «швидкої відповіді», а у вільний час як проклята креслила беззмістовні візерунки, аби потім їх нищити, було набагато дивнішим. Та про це мало хто знав — Ляна все менше і менше говорила про себе. Вона і раніше не знала, що «про себе» говорити, а тепер не могла. Так само, як і зізнатися — із нею щось

1 ... 29 30 31 ... 64
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Vivat Academia!», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Vivat Academia!"