Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » В.І.Н. (Вибору іншого немає) 📚 - Українською

Читати книгу - "В.І.Н. (Вибору іншого немає)"

242
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "В.І.Н. (Вибору іншого немає)" автора Валентин Терлецький. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 29 30 31 ... 55
Перейти на сторінку:
на вчинки і перемоги, але тепер непотрібним і зламаним. У такій ситуації ти приречений на загибель… Він дуже гостро відчував це».

«Я розумію цей конфлікт. А чим саме це місто Йому зашкодило?»

«А ви хіба не відчуваєте цього? Хіба ви не дихаєте цим отруєним байдужістю і заздрістю повітрям? Хіба не помічаєте цих хижих поглядів? У цьому місті, якщо ти йдеш вулицею усміхнений, якщо на твоєму обличчі посмішка, всі одразу думають, що ти обкурений або божевільний. В цьому — вся суть! З цього міста давно щезла радість. Його мешканці втратили здатність співчувати іншим, радіти їхнім успіхам, підтримувати одне одного у важкі хвилини. Тут кожен сам за себе. А коли ти, не дай Боже, чимось виріз­няєшся з-поміж цієї біомаси — тебе одразу затаврують збоченцем і хворим, або навіть небезпечним злочинцем. Тут не прийнято виділятися, тим паче — розумом. Я вже мовчу про рівень культурного розвитку переважної більшості городян. Ну що казати, коли, приміром, на головному міському Інтернет-порталі, у розділах про політику або про різні брудні плітки товчуться тисячі відвідувачів, цілодобово обсираючи одне одного, а в розділі «Культпросвіт» по три-чотири місяці немає не те щоб жодної нової теми, жодного нового повідомлення! Цим усе сказано».

«Так, мені це відомо... Але ж я почув чимало слів любові і поваги на Його адресу від друзів, прихильників, фанатів Його творчості, колишніх колег, навіть малознайомих людей! Його любили і поважали, як мало кого у цьому місті».

«Але і ненавиділи також. Знаєте, за ніби дружніми посмішками цих доброзичливців часто ховалася підла заздрість і приховане бажання якось накапостити. Я вже не кажу про тотальне замовчування або відкрите цькування — два дієві способи зробити Йому боляче, до яких Його вороги вдавалися особливо часто. Ви не знали цього?»

«Трохи вже знаю, дехто з моїх співрозмовників розповідав про це. І все-таки, хто саме робив Йому боляче? Ви можете назвати цих людей поіменно?»

«А навіщо це вам? Ви опублікуєте їхні імена в своєму журналі?»

«Можливо. Дивлячись, наскільки ця інформація буде цікавою».

«Гаразд, я можу їх назвати. Але що зміниться від цього? Хіба що читачі дізнаються трохи більше правди — ось і все. Його, боюся, це не поверне. Та й насправді всі тут і так все знають. Це не таємниця. То ж навіщо зайвий раз ворушити це осине гніздо?»

«Гаразд. Підемо далі… А яким Він взагалі був у житті? Мені дуже хочеться почути саме Вашу думку про Нього, дізнатися про це, так би мовити, з перших вуст».

«Він був сумирним і скромним, ніколи нічого і ні в кого не просив, а намагався все зробити сам. Як отой — один у полі воїн… Він жив за таким принципом — треба, по-перше, вірити у свою справу, любити те, чим займаєшся, і, по-друге, вірити у себе самого, у свої сили та можливості, вірити, що зможеш зробити і довести справу до кінця. Хоча доволі часто повторював, що найбільшими Його ворогами є Його ж власні лінь і скромність. Якщо з лінню Він намагався воювати, то скромність була закладена у Ньому від народження, генетично, і подолати її Він не міг. Цим часто користувалися Його численні друзі та лакузи. Він не відмовляв нікому, спілкувався з усіма, хто приходив до Нього, і в цьому була Його найголовніша проблема — ці люди висмоктували з Нього життєву енергію, пили Його, як найсмачніше та найбільш поживне вино, користувалися Ним, як джерелом енергії, як підсилювачем свого буття. А Він же був… Він є звичайною людиною, зі своїми слабкостями, дивацтвами, бажаннями. Інколи Він найбільше бажав, аби Йому дали спокій, дозволили відпочити, але сам припинити цю одвічну метушню не міг. У результаті постійної біганини Він часто хворів. А ці, з дозволу сказати, друзі ніби нічого не помічали і далі продовжували насідати… У побуті Він завжди вдовольнявся малим і не мав якихось особливих вимог до життя. Розкіш, багатство, слава, почесті — це все було від Нього дуже далеким. Йому не треба було від життя дуже багато — якщо сьогодні добре, то і гаразд. Є де помитися, де поспати, що кинути у шлунок, що випити — і на тому добре. Він з породи тих людей, які звикли радіти малому і отримувати задоволення від звичайних речей. Погодьтеся, це останнім часом рідко зустрічається серед людей, а тим більше, відомих. Але Він був саме таким — простим у житті і водночас складним внутрішньо, духовно», — Анна нервово підкурила цигарку і випустила цівку диму під стелю. Шульц з її дозволу також закурив.

«А як ви тоді поясните відгуки про Нього деяких людей, що Він був схильним до дебошів і скандалів?»

«Просто у Ньому завжди боролися дві особистості — цинічний панк і витончений інтелігент. Вони змагалися між собою, перемагаючи поперемінно — то одна Його сутність, то інша. Він міг за один день змінити кілька подоб — наприклад, зранку Він йшов записуватись на ТВ і годину роздумував там на тему взаємопроникнення сучасного постмодернізму і масової культури. Вдень допомагав організовувати благодійний літературний захід зі збором книг для дітей-інвалідів. А вже ввечері Він міг танцювати напівголий на столі у своєму улюбленому барі, поливаючи прямо з пляшки шампанським якихось випадкових пияків. Такий Він був — і навіть я інколи не встигала слідкувати за цими Його перевтіленнями. Причому, що цікаво, Він все рівно, за будь-яких випадків залишався собою! Це рідкісний дар, і Він умів це! Тобто, і панк, і інтелігент існували у Ньому на рівних правах, але це не була гра або позерство, це було саме життя».

«Цікаво-цікаво… А як у Нього складалися стосунки з колегами, я маю на увазі професійну Його діяльність?»

«Я дослівно запам’ятала одну Його фразу, яку Він сказав мені незадовго до свого… зникнення. Він сказав приблизно таке: «Напевно, мої друзі-колеги бачать мене зараз таким, про якого потім буде приємно зітхнути, дещо згадати, посміхнутися, емоційно махнути рукою, і вже незабаром забути, знову поринувши в буденні справи». Він ніколи не комплексував щодо

1 ... 29 30 31 ... 55
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «В.І.Н. (Вибору іншого немає)», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "В.І.Н. (Вибору іншого немає)"