Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак 📚 - Українською

Читати книгу - "Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Епоха слави і надії" автора Євгеній Павлович Литвак. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💙 Пригодницькі книги / 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 302 303 304 ... 359
Перейти на сторінку:
для виробництва заліза.

Гірська порода берега була багата ресурсами, тому його охороняли дуже ретельно. Дітар озирнувся навколо і його погляду попався слід. Пом'ята трава і зламані гілки вказували на рух людей. Ящери залишали великий слід, і земля вминалася під їх вагою набагато глибше. Дітар свиснув, і до нього підбігли кілька солдатів.

– Вони були тут. – Ствердно сказав Дітар. – Треба рухатися далі.

Воїни кивнули, і попрямували по сліду. Тисячна армія розтягнулася на сотні і сотні метрів. Поглиблюючись в гущавину, вони пройшли вже кілька кілометрів.

– Джунглі повинні скоро закінчитися. – Подумав він і пішов далі. – І взагалі звідки тут дерева? Це берег скель і каменів.

Ханой виявився правий, і за годину густина лісу значно зменшилася, і солдати почали, виходить на поле. Трава під ногами вже була суха. На полі лежали величезні камені. Вони були розкидані хаотично по всій площі. Через поле йшла стежка, витоптана їх попередниками. Попереду горіли вогні. Яскраво жовте полум'я освітлювало далечінь. Дітар вдивлявся, там явно йшов бій, а це означало лише одне – ченці ще живі!

Довга лінія озброєних солдатів йшла назустріч армії Сарафа. Огинаючи валуни, воїни дісталися до лінії оборони. Ченці побачили армію, що наближається. Агіас вдивлявся, чекаючи побачити свого друга серед інших воїнів.

– Рад тебе бачити, Дітар! – З посмішкою заговорив чернець.

– Я теж, брат! – Відповів Дітар – Що у вас тут відбувається?

Агіас витер обличчя долонею, змахнув краплі поту з лоба.

– Нещодавно все горіло справжнім полум'ям. Повітря просочилося димом і гаром. Наш загін вже півдня стирчить тут в каміннях за валунами, в очікуванні тебе. Зараз затишшя, після чергового бою.

– Стільки часу пройшло, а мільйона рептилій не видно? – Перепитав Дітар.

– Так. Вбили пару десятків тварюк, але нічого особливого. – Кивнув Агіас. – Де ж ти так затримався?

– Я потрапив у туман, – пояснив чернець, – в ньому час рухається хаотично, для мене пройшло не більше п'яти хвилин.

Агіас хотів було здивуватися, але був занадто втомленим для цього.

– Ми тут теж потрапили в туман після вогняних куль, які здіймають хмари із землі і пилу. Вони виходять по кілька штук звідти. – Розсміявся Агіас і показав рукою вперед. – На війні час теж рухається хаотично.

– Що найстрашніше на війні? – Запитав чернець свого друга.

– Це моменти за п'ять хвилин до атаки. Вони завдовжки у вічність. Ти сидиш і кажеш: ‘’Ханой, допоможи мені вижити’’.

Солдат ставало все більше. Вони розпитували ченців, про останні події, і ті ділилися.

– Ми знаходимося на самій межі із замком Сарафа, і тут пахне смертю та сіркою. Періодично окремі загони рептилоїдів намагаються прориватися, але ми відкидаємо їх.

– Багато у вас втрат? – Розпитували солдати.

– Не так вже і багато, тому, що нас самих не багато. Пару годин тому вогняною кулею знесло голову слузі Сатани, який подавав нам зброю і стріли. І дня не протягнув, бідолаха. Зараз все тихо. Вдалині часом у повітря здіймаються стовпи полум'я – вони щось випробовують з вогнем.

– Нова зброя?

– Або стара. Ми ж про них нічого не знаємо.

– Ну, а які плани у вас були? – Просив матрос. – Ви ж не могли знати, що прибуде ціла армія.

Ченці посміхнулися.

– Армія прибула ще до вас. – Маючи на увазі свій загін Братства. – Наш план – битися, а що буде потім, одному Ханою відомо.

– Ви божевільні!

– І тому – все ще живі! – Відповів чернець. – У армії Сарафа є катапульти та великі арбалети. А також вогняні снаряди, які розлітаються на великі відстані і вбивають своїми уламками всіх навколо.

Пройшло близько двох годин, були розставлені намети і підготовлені додаткові міцні споруди. Зброї і їжі вистачало на всіх. Вогнища горіли. Солдати Ханоя вже зайняли свої позиції і були готові до відображення атак ворога.

– Гадаю, що цього разу, ми до атаки вогнем готові. – Заявив Агіас.

– Що це за вогонь? – Поцікавився Ханой.

– Він горить дуже довго і лише червоним кольором. Вперше він на нас обрушився біля виходу з джунглів. – Чернець показав у той бік, звідки прийшла армія – там все вигоріло.

– Я не знаю, чим вони метають снаряди такої величини. – Продовжував Агіас. – Ми просто чуємо гул і бачимо, як летить метеорит нам на голови.

– У вас були ближні сутички з цими тварюками? – Запитав ченця Ханой.

– Так. – Відповів той. – Спочатку ми думали, що далі літаючих куль вони не підуть, але потім ми отримали несподіваний удар практично з тилу!

Ченці були втомленими і мовчали. Тільки в Агіаса, ще були сили на розмови.

– Як думаєш, Дітар, ми вийдемо з цієї бійні живими? – Запитав він свого друга. – Війна тільки недавно почалася, а в мене вже з’явилися сумніви.

– Про що ти кажеш? – Уточнив Дітар.

– В нас навіть стріл залишилося зовсім мало, як же ви вчасно. Ханой не забув про наше існування.

На вулиці холодає, вітер посилюється, потрібно встромити кілки в краї намету, щоб не здуло. Вогнище на вулиці вже потухло і тепер навкруги стало темно.

– Пізно вже, потрібно виспатися. – Агіас зняв чоботи і приліг.

– Армія прибула, тепер ми обов'язково впораємося. Як же ви тут цілий день протрималися? – Продовжував Дітар з сонним другом.

Агіас вже не відповідав на питання, мабуть зовсім заснув. Настала тиша. Мовчання різало вухо.

– Ти чуєш? – Запитав Агіас, різко вставши з ліжка і прислухавшись.

– Що? – Насторожився Дітар.

– Нічого, в тому і справа.

– І, правда, нічого. Ні звуку вибухаючих вогнів, ні блискавок, ні дзвону метала.

– Тоді треба спати. На війні кожна ніч може стати останньою. – Повідомив Агіас. І в цей саме момент різкий вибух оповістив про тривогу.

Солдати, як заведені, схопилися і, швидше натягнувши броню, шоломи на голови, луки в руки, побігли швидко назовні. Частина лучників вже почала стріляти в темряву. А там, в червоному полум'ї, з'явилися силуети ящерів, що бігли з лютим ревом. Один вже майже прорвався. Агіас підкинув свій заряджений арбалет і вистрілив. Стріла потрапила йому в праве око.

– Не розгубив навички! – Підбадьорившись, засміявся Агіас.

Сховавшись за земляним насипом, воїни відстрілювалися з луків. Поки один заряджав, другий висовувався і пускав стрілу в тінь, що бігла в їх сторону. Вже кілька десятків трупів лежало на полі. Агіас перебігав від одних до інших, віддаючи накази і пояснюючи новачкам, що треба робити. В один з таких кидків він був поранений в ногу.

– Потрібно перев'язати, Агіас! – Крикнув крізь черговий вибух в небі, Дітар.

Той, відмовляючись, і міцніше стискаючи арбалет, побіг далі. Кілька силуетів з'явилися між деревами, в наступну мить дюжина палаючих сфер вогню обрушилася на укріплення.

1 ... 302 303 304 ... 359
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак» жанру - 💛 Любовні романи / 💙 Пригодницькі книги / 💙 Детективи:


Коментарі та відгуки (1) до книги "Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак"
Гість Олександр
Гість Олександр 21 березня 2024 21:13

Цікаво. Це не кінцева версія?