Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Хроніки Південного 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніки Південного"

261
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хроніки Південного" автора Рімантас Кміт. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 30 31 32 ... 105
Перейти на сторінку:
мимру в якомусь кафе, а вона все одно би чекала, поки хтось їй трапиться з баблом, і всі мої інвестиції згоріли б разом з усіма дивідендами… Коли я приперся туди, пригадав, що тут проводиться шкільний конкурс богатирів, і я колись виступав за свою школу і урвав друге місце. Зовсім непогано, зважаючи на те, що я навіть не готувався.

У залі поки що темно, народ потрохи збирається, але всередину ще не пускають. Зустрічаю Вайдаса і ще пару друзяк з тренувань. Теж мені — репери знайшлися. Купили собі реперські джинси-лінари, кепки з широкими козирками натягнули. А я у джинсах Mawin, і єдиним моїм реперським акцентом могла бути футболка з капюшоном, витягнутим поверх шкірянки. Та в будь-якому випадку на репі я більше за них розуміюся. Якось перед одними змаганнями я приніс магнітофон з касетою, бо був фінал турніру, і потрібно було всіх завести. Грали проти латвійців, противні вони були, і жодного разу нам не вдавалося їх перемогти, але кожного разу із‑за несвідомих дурниць. Цього разу треба було зосередитися і нарешті зробити їх. Кажу, давайте я музон перед грою поставлю, якраз буде, щоб завестися. І запустив їм LL Cool J «I’m gonna knock you out». Вистачило декілька секунд, щоб усі розійшлися. Що за гівно нам тут запустив? — кажуть. І як я маю чутися? Самі ж вибрали мене капітаном команди… І як тепер їм пояснювати, що і як треба на майданчику робити? Ясно, що й цього разу просрали змагання латвійцям, і базару бути не могло про інше. Найбільше мені було досадливо не стільки через змагання, скільки через нашу команду. Мені здалися вони тупішими, ніж я вважав. Навіть ті, що ходили з плеєрами по вулицях, начебто вони не можуть без музики жити, і реп для них — сила, навіть ці мене не зрозуміли. Та що там той LL Cool J, вони навіть Snoop Dog не розуміють, а своїм дівкам вони досі «Ласковий май» пускають. Може, я занадто багато від них хочу. Певно, що я й сам жодних слів там не розумію, але ж не у словах тут сенс, головне — інтонація, яка всіх заводить. А «knock you out» — це все зрозуміло, я з того репу трохи вчуся англійської, а коли прийде час, поїду до Англії дивитися змагання, тоді мова буде потрібна.

Усі тремося біля дверей, доки не починається дощ. Тільки тоді нас запускають усередину. За квитки я віддав останні десять літів. По правді, перші й останні, бо тільки сьогодні я поміняв талони на перші справжні гроші — літи. Ну гаразд, думаю, ні грошей, ні дівки, ні своєї банди. «Помпи» теж немає ще. У залі темно, пускають незрозумілий музон, нічого не відбувається. Вайдас пропонує щось тяпнути. Він почувається круто, оскільки трусили всіх з голови до ніг, а йому вдалось пронести з собою. Якраз у той момент я побачив свою однокласницю Христю. «Що ти тут робиш?» Я міг би за нею тягатися цілу перерву, особливо коли після фізкультури вона не переодягалася і залишалася у трєніках. Костюмчик облягав її тіло, не так як в інших, які вдягалися в обвислі з «жатки», хоча такі тепер дуже модні. Якщо вдавалось Христю затиснути десь у куток, щоб полапати, здавалось, що торкаєш не тканину, а її шкіру. Христя була така як треба, вона займалася спортом, її фігурі нічого не бракувало. Однак сьогодні мені хотілося заховатися, бо замість радості я відчував лише сором. Напередодні, наприкінці навчального року ми поїхали з наметами на ночівлю. Наш і ще пару класів. Все йшло по плану, я взяв щось, щоб хильнути, і коли ми вже оформилися як слід, ми з нею вдвох опинились у наметі. Хоча подружка Христі від неї не відходила, часу ще було достатньо і я би щось придумав. По правді, я не знаю чий то був намет, бо я сам приїхав без намету. Усе закінчилось так, що під ранок я прокинувся у тому наметі сам. Сам, без дівок, і ніяк не міг згадати, чим все вночі завершилось. Я нічого не пам’ятав, прокинувся сам-один, а довкола мене було наригано. Той ранок краще й не згадувати, як і не бачити тої Христі. Хоча б до наступного навчального року.

«Помпа» з’являється на сцені, та весь бедлам на цьому не закінчується. Головна солістка Аврора MC, здається, п’яна в дрова, по пацанах не так видно. Можливо, що я й сам добре піддатий. Ясно, що танцювати, як у школі, тут ніхто не буде, але як слід поводитися, не зовсім зрозуміло. Ті, що більш піддаті, намагаються щось повторювати з MTV. Стоїмо, головами махаємо і слідом за всіма репуємо: «Ти не для нього, не для нього, не для нього». Проте все тут дратує: навколо ті псевдорепери з тренувань, голову не залишає думка, що десь тут Христя, а «Помпа», очевидно, лабає під фанеру. Ну все, думаю, задовбали мене — повне безглуздя. Ніби справжні репери, а лабають під фанеру …

«Все, що заробив, все віддаси…» — безперестанку лунало в моїй голові, коли я йшов додому під зливою. Я ніякому босу нічого не віддаю, але складається враження, що хтось забирає в мене все до останньої копійчини. І це просто кумарить. Ось тепер останні копійки я віддав «Помпі». Щось я роблю неправильно. Хтось мене намахує. І здається, що я чогось не можу збагнути. Єдина незіпсована думка залишилась — коли-небудь побачити змагання з Лому. Там не буде жодних театрів, ніякого фальшу, і псевдореперів з опущеними штанцями. Буде справжня річ. Чиста. Та нічого, завтра поїду в село. Там буде багато часу все обдумати.

13



Наступного дня я вже трусився у жовтому пазику дорогою до села. Туди автобус їздив два рази на тиждень, і в самому селі, по-правді, навіть не у селі, а можна сказати, що на хуторі, був телефон, однак я не пригадую, що коли-небудь з нього дзвонив комусь у місто. А тепер я взагалі не маю кому дзвонити, та й не хочу. Цього разу село мені навіть на користь — треба зробити перерву і добре поміркувати над тим, чого я хочу і як далі крутитися.

Загалом літо у селі — це той час, який необхідно якось перечекати. Тому чекав я тої осені аж до посиніння. Рахував кожен день, а вони були довжелезними, таке відчуття, наче час на селі завмер. Як усе зупинилось наприкінці дев’ятнадцятого століття, так і стоїть донині. З тією різницею, що в це минуле приїздять час від часу комбайни і трактори, туди провели електрику, підключили тєлік і почали показувати «Рабиню Ізауру», щоб усі могли побачити, що в них там те ж саме — людина скрізь, як раб.

У перші дні я ходив по селу як мішком прибитий. Ну, самі подумайте — там в нас, у Шяуляї, уже різні дива крокують просто з екрана MTV, з Нью-Йорку

1 ... 30 31 32 ... 105
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніки Південного», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніки Південного"