Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Двічі в одну річку, Інна Земець 📚 - Українською

Читати книгу - "Двічі в одну річку, Інна Земець"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Двічі в одну річку" автора Інна Земець. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💛 Короткий любовний роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 30 31 32 ... 35
Перейти на сторінку:
Глава 11

Горщику, не вари! Може я іноді забагато хотіла і очікувала, та хай цей ріг щедрот вже спиняє свій потік. Якби мене запитали, чи побачу ще колись свого батька – впевнено відповіла би рішучим «Ні». Іноді проїздила неподалік квартири, де народилась і жила до десяти років, та ніяких навіть думок не мала як він або що, просто минала та й по всьому. Я не бачила його п’ятнадцять років і зустрічі з ним не шукала. Мама, звісно, ще з ним ще деякий час мала бачитись: забирала наші речі, в суд приїздила, в опікунский. Навіть спробувала аліменти офіційним шляхом стягнути, та він тоді зарплатню к «конверті» отримував, тож з офіційних присудили три копійчини. Таким поняттям, як совість він не переймався, вигнав нас на вулицю і пішов собі далі нову родину наживати, а ми і думати про нього забули. Коли впізнала його, першою думкою було рвонути з місця, але ж цікавсть затримала. Я заглушила мотор, вийшла і стала біля дверей:

- Вкрай неочікувана зустріч. З якого приводу?

- Просто так. Знав де теща жила, сюди і пішов шукати, та двері якийсь молодий бичок відкрив. То твій чоловік?

- Ні, ми тут більше не живемо. То чого хотів? Не літо, загоряти тут не планую.

- Може підемо кави вип’ємо?

- Ні, часу не маю, бажання також. Я тут проїздом, тож і не зустрінемось більше. Ну й добре, - відкриваю двері, та сісти не встигаю, підходить бличже, - Відступи.

- Та чого ти? Я ж твій батько.

- Ти біологічний партнер моєї мами, або донор – називай як бажаєш, але не батько. Останній раз питаю, яку справу до мене маєш? Помираєш і по прощення прийшов?

- Ні, я просто хотів тебе побачити.

- Місію виконано, бувай.

- Стій, Наташа! Приділи мені хоча б кілька хвилин. Може не сьогодні, то завтра давай. Я просто прошу кілька хвилин твоєї уваги, - акцентуючи кожне слово останньої фрази каже він.

Я не знаю навіщо я погодилась, просто не можу знайти цьому пояснення. З пам’яті про нього хіба що генетична та дуже недобра. Але домовилась із ним на завтрашній полудень в центрі в кав’ярні. На вигляд він не шмаровидло, спиртякою не несе, вдягнений пристойно, тож і не по гроші, мабуть. Додому везу розгубленість і поганий настрій, та трохи відходжу потрапивши до кола найближчих та найрідніших. Всі разом вечеряєм, гуляємо, допрацьовуємо меню на завтра. Частину сама готуватиму, частину замовлю.

- Ната, а чого всією компанією в ресторан не схотіла? – питає моя мама.

- Не знаю, та чомусь спало на думку, що хочеться сімейного затишку, камерності якоїсь. Зберуться тільки дуже близькі, а тут затишніше.

Мабуть, «казковий дует» надто близьким себе досі не вважає, бо Андрію відповіли «Спробуємо вирватись». І що їх там так міцно тримає окрім літер, книг і пилюки? До ранку мені вдається не думати про майбутню застріч з батьком, та після пробудження починає пробивати на хвилювання - заготовки на вечерю роблю, а руки трохи тремтять. Вигадую собі раптову робочу справу і тікаю, за годину обіцяю повернутись. Бачу, що батько мене випередив – вже сидить за столиком, сік цідить.

- Добре, я на місці – пів години маєш, починай.

- Привіт, Наташа. Радий, що все ж приїхала.

- Не переоцінюй важливість моменту і переходь до справи. Не помираєш, грошей не просиш – що треба?

- Хотів дізнатись як твої справи.

- Фантастично, - замовляю каву без кофеїну, бо вже й так тіліпає, - Деталей не буде.

- А хоч трохи? Чоловік, діти, чим займаєшся?

- Так, ні, помічник депутата, - не уточнюю, що в понеділок останній день на цій посаді, і так щедро відповіла.

- У тебе є брат, Аркадієм звуть.

- Співчуваю. Його теж на вулицю випер разом з мамкою? – дивлюсь в чашку, сиплю сахар – половина повз просипається.

- Ні, - зітхає він, - Тільки перед вами так завинив. Розумію, що пробачення недоречне, та…

- От і спинись. Просто дай мені відповідь на одне питання: чому зараз?

- З жінкою розлучився, син дорослий -  свою родину має, скоро онука подарує, захотілось дізнатись як моя донька.

- Отак просто, ніякої драми? – я з усіх сил намагаюсь не підвищувати голос, - Просто цікаво?

- Слухай, ми з твоєю мамою просто перестали одне одного розуміти, я знав що ти на її бік станеш, от і не турбував. Але ж стільки років пройшло, можна ж…

- Ні. Свій максимум ти вже від мене вже отримав. Нас більше не шукай ні з якого приводу. Ти під старість мабуть занадто багато вільного часу маєш, та затикати цю діру цікавістю до минулого не треба. Я не буду казати, що рада була побачитись, бо навіть нема про що говорити – ми сторонні люди. Шкодую витраченого часу, якщо чесно, але собі дорікнути нема чим – старій людині категорично не відмовила.

Кидаю на стіл біля недопитої кави купюру і рішуче полишаю кафе. Повторюю собі «Все нормально, все нормально», та як завертаю на парковку біля нашого дому зриваюсь – чіпляюсь за руль, тулюсь до нього лобом і не можу спинити сльози. Щоб ми собі не казали, та чимало наших рішень і поглядів формуються з огляду на батьків. Як ми розумні – краще беремо за приклад, а погане як пересторогу запам’ятовуємо, а як ні – собі погані звички лишаємо. За часів розлучення мені було десять і більшість того що чула я не розуміла, але ж і не забула. А зараз мене накриває хвилями старих спогадів. Це і біль за мамині нічні сльози, коли їй здавалось що я сплю і не чую; це біль за необхідність вдягати страшні черевики коли хотілось дуже модні на які все ж не вистачало; це і біль за відчуття себе надто малою і безпомічною, щоб чимось зарадити. І зараз я вже не знаю, чи все моє життя то мої особисті рішення, чи наслідки вчинку батька? Три роки шлюбу доводила собі, що я нарешті центр Всесвіту не тільки для мами, а потім рік себе запевняла що мені ніхто не потрібен. Навіть різниця у віці між нами з Андрієм, як між мамою з донором. То я не від мами мудрості навчалась, а від вчинку батька все своє життя вибудовувала? То я тепер виросла чи просто гештальти закрила? І які ще маю? І нашо мені весь той Фрейд зараз? Ще й вечірку з нагоди «нового етапу життя» собі вигадала. Витираю очі і полишаю машину – я не готова прямо зараз додому повернутись, занадто багато питань без відповдей. Іду в парк і сідаю на лавці біля озера. Який дурний привід раптом засумніватись у всьому! Людина яка вирішила мною свою цікавість втамувати ламає майбтній вечір, який великим святом собі назвала. Від тих думок раптом перескакую на інші: а раптом мені колись просто набридне те що маю? Зараз я люблю Андрія, та й батько маму наче кохав. А якщо я йому набридну? Аромат лаліківських «Чорнил» відчуваю раніше, ніж чую голос:

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 30 31 32 ... 35
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Двічі в одну річку, Інна Земець», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Двічі в одну річку, Інна Земець"