Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Неприкрита природа, Еррі Де Лука 📚 - Українською

Читати книгу - "Неприкрита природа, Еррі Де Лука"

443
0
13.02.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Неприкрита природа" автора Еррі Де Лука. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 30 31
Перейти на сторінку:
імператора Діоклетіана. Януарій самовіддано відвідував у темницях своїх одновірців і підтримував їх духовно. Розгніваний його сміливістю намісник імператора засудив єпископа на смерть. Спочатку Януарія живцем кинули до розпеченої печі, але вогонь не пошкодив йому. Тоді його віддали на розправу левам, але леви лагідно лягли біля його ніг. Нарешті Януарію і сімом його соратникам 19 вересня 305 р. відрубали голови. Реліквії святого Януарія зберігаються у неаполітанській катедрі, куди прибуває велика кількість паломників. Щорічно відбувається так зване «чудо крові святого Януарія»: в головні свята на його вшанування — 19 вересня і в суботу перед першою неділею травня — його кров, що зберігається у двох скляних ампулках, стає рідкою, якщо ампулки підносять до голови святого. Незважаючи на численні досліди й експертизи, донині це чудо залишається незрозумілим. Святий Януарій є покровителем Неаполя та охороняє від виверження вулканів, які часто трапляються у цій місцевості.

14

Едмондо Де Амічіс (1846 — 1908) — італійський письменник, поет та журналіст. Серед найвідоміших його творів — дитяча повість «Серце», частиною якої є оповідання «Подорож від Апеннін до Анд», у якій розповідається про тринадцятилітнього хлопчика, що вирушає із Генуї до Америки, сам, на пошуки своєї матері.

15

Бріскола (італ. briscola) — одна з найпопулярніших карткових ігор в Італії. Має чимало різновидів, серед яких і так звана «оклична бріскола».

16

Герта Мюллер, «Моя Батьківщина була яблучним зернятком». Герта Мюллер (нім. Herta Müller; нар. 17 серпня 1953 р., Ніцкідорф, Банат, Румунія) — румунська та німецька письменниця. Лауреатка Нобелівської премії з літератури 2009 року з формулюванням «тій, хто своєю зосередженістю в поезії і щирістю в прозі, малює пейзаж знедолених». Авторка понад двадцяти романів і повістей. Лауреат понад 20 престижних літературних нагород. Книжки письменниці перекладені на десятки мов світу.

17

Мається на увазі «Мистецтво платити борги» (1827) Оноре де Бальзака — типовий для тогочасної Франції жанр іронічних рекомендацій на різноманітні побутові теми.

18

Мойсей Маймонід (лат. Maimonides; Моше бен Маймон, івр. רַמְבָּ״ם‎, Рамбам — акронім від рабина на ім’я Моше бен Маймон; 1135, або 1138, Кордова, сучасна Іспанія — 13 грудня 1204, Каїр) — юдейський філософ. Один із найвидатніших єврейських філософів Середньовіччя. Говорив та писав арабською мовою та івритом.

19

В оповіданні про початок світу слово «людина» на івриті не вживається, замість нього використовується слово «адам» — похідне від слова «адама» (земля). «Адам» народжується з «адами». Іменник «адам» також дуже близький до дієслова «адаме» — «уподібнюся». Тобто тут звертається увага на уподібнення людини до Бога. Слово «адам» складається на івриті з трьох букв: «алеф», «далет» і «мем». «Алеф» — перша буква, з якої починається слово, перекладається як «Бог». «Далет» і «мем» утворюють слово «дам» («кров»). Таким чином, етимологія цього слова означає «Бог, одягнений у плоть і кров». Мудреці Талмуда називають людину «олам катан» — «малий всесвіт», або «мікрокосм». *https://www.cultura.kh.ua/uk/news/4884-lektsija-shelkovoyi-nv-z-kulturologiyi-simvolizm-bibliyi-starij-zapovit

20

Так в Італії називають заклади з обмеженою ділянкою моря, де надаються послуги для купальників: лежаки, парасолі, бар, туалет, душ і т. ін.

1 ... 30 31
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Неприкрита природа, Еррі Де Лука», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Неприкрита природа, Еррі Де Лука"