Книги Українською Мовою » Червоні на чорному сліди, Ірина Цилик 📚 - Українською

Читати книгу - "Червоні на чорному сліди, Ірина Цилик"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Червоні на чорному сліди" автора Ірина Цилик. Жанр книги: ---. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 30 31 32 ... 40
Перейти на сторінку:
не кричи. Не кричи.

Шлейф нескінченної провини перед донькою — за протяги у квартирі, мічені котом капці, проноси онука, невихованість зятя і власну пристрасть до танцювальних телепрограм — Антоніна Василівна несла зі стриманим благородством, внутрішньо дуже страждаючи від того, що всім на роботі так добре відоме її домашнє життя. Іноді нерви їй усе-таки зраджували, і тоді Лілька, у ролі новопосталого дипломата, знаходила заплакану Антоніну Василівну в коридорі.

— Тося Василівна, — говорила вона з професійною інтонацією медсестри, протягуючи їй чашку, — це ліки. У ваші сімнадцять років — тим паче.

Жінка підбадьорено хихотіла, слухняно сьорбала каву з коньяком, докурювала свою зім’яту сигаретку, обм’якала. Уже за п’ятнадцять хвилин вона поверталася до кімнати з підклеєним настроєм і дещо осоловілим поглядом, й починалися звичайні трудобудні вітчизняної статистики.

Що ж до червоних днів календаря й персональних радостей колективу, то їх тепер святкували з незмінним азартом. За кілька тижнів до наміченої дати співробітниці ревно продумували меню й гарячково перебирали шафи у пошуках давно не надіваних (отже, новеньких) блузочок, а дочекавшись торжества, діставали з сумок вигадливі салатики й збуджено очікували на звичайне диво. І знову на перший план виходила багата на дива такого роду Лільчина фантазія: під її чуйним керівництвом малювалися зворушливі стінгазети, готувалися дрібні, але милі сувенірчики, знаходилися призабуті записи пряно- голосого Джо Дасена, святково протикалися кольоровими шпажками тарталетки й затівалися численні конкурси та розваги, включно з ворожінням як не на чорній книзі, то на журналі «Люблю готувати». Жінки пищали від задоволення, сьорбали напої з одноразових стаканчиків, заливалися сміхом, збуджено стрибали, танцювали і, зрештою, розсудливо заспокоюючись, переходили до ординарної балаканини про онуків і новації мера. Визначні моменти культпрограми відтак згадували тижнями. «Якби ж ви бачили, як Галина показала еволюцію! — в патетичному захваті сплескувала руками Люся в курилці, й дівчата з бухгалтерії всихали від заздрощів. — Ну натуральна мавпа!»

Але цей вечір видався в усіх сенсах нетривіальним. Минулої середи під час обіду Люся з невимушеною безпосередністю перебирала речі на Лільчиному столі.

— А що це за фільм, Лілічко? — шумно доїдаючи гречку зі своєї баночки, зреагувала вона раптом на емоційно розписаний знаками оклику диск.

— Та, порнуха, — сказала Ліля, запарюючи локшину в чашці.

Люся демонстративно поперхнулася.

— Порнографія? — безглуздо усміхаючись, тихіше уточнила вона.

— Ага, — засміялася Лілька, і кімната якось неоднозначно замовкла. Всі зосереджено дожували свої запаси й повсідалися по місцях. За півгодини напруженого клацання по клавіатурі Люся не витримала:

— Знаєш, Лілічко, а я ніколи в житті такого не бачила.

— Чого не бачили? — неуважно спитала Ліля, переглядаючи бланки звітності.

— Ну, такого… — багатозначно витягнула намальовані ниточки брів Люся, — такого.

— Людмило Корнеліівно! — спробувала знищити тему в зародку Галина Іванівна, але не встигла.

— Та не може бути! — щиро здивувалася Лілька, прочитавши нарешті таємний зміст Люсіної виразної міміки.

У відділі знову запанувала тиша.

— Ну чому не може, — нарешті м’яко мовила Антоні- на Василівна, — я теж ніколи не бачила.

- І я, — протягнула Майя Дмитрівна й від цього зсутулилася.

Галина Іванівна промовчала, але красномовно почервоніла всією шиєю, від чого баклажанові кучерики на її голові набрали якогось особливо зловісного відтінку.

— Ну, піпєц, — вражено підсумувала Лілька і на порядку денному постановила виправити прикре упущення заходом просвітницького характеру. Перегляд призначили на п’ятницю.

Напередодні Майя Дмитрівна довго мучилася від безсоння, пила заспокійливе, але зранку прокинулася в давно забутому піднесеному настрої й добряче пересмажила омлет. Костянтин Олександрович, її чоловік, лише покірно крякнув, сколупуючи виделкою пігментні плями зі свого сніданку, й обережно поцікавився:

— Майко, що з тобою таке?

— Нічого. Гульбан із дівчатами ввечері, - відмахнулася вона, змащуючи кісточки пальців ялицевою олійкою, і якось відсторонено згадала, що не встигла нафарбувати нігті. Руки вже крутило артрозною тривогою, й, автоматично утрамбувавши чоловікову сумку бутербродами, Майя Дмитрівна не витримала і завчасу вийшла з дому.

Узагалі, вона не дуже любила вранішнє переміщення зі своєї тихої зеленої Солом’янки до центру Києва: між цими «А» і «Б» пролягала неодмінна низка обтяжливих «і», включаючи і битком набиті маршрутки, і запахи чужих людей, і їхні зім’яті обличчя з непотрібними подробицями, і затори, і крикливі голоси мобільних, і загазовані подихи центральних вулиць. Але сьогодні, маючи зайві півгодини, Майя Дмитрівна дозволила собі вийти на квартал раніше від звичної зупинки. Вона купила соку в кіоску, зайшла до розбуялого квітневою зеленню й ошалілого від цвірінькання горобців Ботанічного саду, присіла, вмить обважніла, відчуваючи тілом теплі ребра лавки, і все-таки спізнилася на роботу.

У відділі було спокійно й тихо, сонце заливало офісну кімнату жовтою млостю, і, побачивши у відображенні монітора власне обличчя замість загального коефіцієнту смертності дітей віком до одного року, Майя Дмитрівна нарешті відсапалася й досадливо себе осмикнула. Власне хвилювання раптом видалося їй недоречним, вона дістала пудреницю, заходилася розтирати її намічені плішини й одночасно усвідомила щиру розслабленість співробітниць. Ніхто не виказував очікування прийдешнього вечора, всі спокійно працювали; лише Антоніна Василівна, стіл якої стояв навпроти, щось стиха наспівувала, й Майя Дмитрівна, відзначивши її свіжу, але явно невдалу зачіску, з неприємним осадом зосередилася на роботі.

Утім, ближче до другої половини дня в колективі почало проявлятися грайливе напруження — з безкінечними перекурами, кавуванням і легковажними жартами; аж поки Галина Іванівна на правах старшої не завершила цей безладний короткий робочий день демонстративним вимиканням комп’ютера. Лілька одразу ж витягла із сумки диск і попросила Люсю закрити жалюзі. «Інтимна атмосфера — справа наших рук», — пожартувала вона, віртуозно угвинчуючи штопор у пляшку напівсолодкого, й жінки фальшиво захихотіли. Нарізали фруктів, подрібнили шоколадку на кубики, розставили стільці, всілися. «Ну що, поїхали?» — весело уточнила Лілька, і її ноутбук зафурчав у відповідь, мляво розкуштувавши диск.

Після перегляду всі негайно підхопилися, злагоджено прибрали кімнату, сполоснули тарілки, стримано попрощалися й розійшлися. Майя Дмитрівна повільно освіжила на губах помаду, пов’язала хусточку, взяла пакет із порожньою пляшкою, вийшла надвір, постояла трохи на ганку, дійшла до сміттярки, знову трохи постояла, кілька разів перевіривши, що ж вона викинула — пакет чи власну сумочку, зайшла до крамниці, купила грамів двісті сиру й слойку, вийшла на бульвар, постояла в черзі на маршрутку, всілася біля вікна, заплатила за проїзд, розпакувала слойку — і тоді вже нарешті почервоніла так щедро, що аж відчула пашіння власних щік. Ні, т а к о г о вона ще ніколи не бачила.

Тимчасом закляття післяробочого часу якраз почали набирати сили. Судини вулиць набрякли непрохідними пробками, й багатоголосся знерухомлених мучеників злилося в єдиний рев. За вікном маршрутки помалу сутеніло, Майя Дмитрівна замислено мучила слойку, а нескінченний

1 ... 30 31 32 ... 40
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Червоні на чорному сліди, Ірина Цилик», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Червоні на чорному сліди, Ірина Цилик"