Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак 📚 - Українською

Читати книгу - "Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Епоха слави і надії" автора Євгеній Павлович Литвак. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💙 Пригодницькі книги / 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 312 313 314 ... 359
Перейти на сторінку:
class="p1">– Прощай, Нісан Дітар. – Сказав Цар Світу Злітаючий Дракон Ханой. – Через дві тисячі років мене знову побачать. Можливо, зустріну і твоїх нащадків.

Ханой вийшов за двері, і лише звук його кроків долинав до ченців.

Глава 80

"Ханой завжди переможе зло, а Ануш його благословить".

Заповідь Восьмидесята. Кодекс Братства тибетських ченців.

Знову сонячне світло засліпило очі Братства. Вони вийшли з надр землі, і знайома стежка повела їх додому. Довгий шлях на батьківщину, не такий втомливий, як дорога на чужину. Дітар вів Братство назад у Монастир. Похід зайняв цілий місяць. Ханой забезпечив їх усім необхідним, щоб їх шлях був максимально швидким і безпечним. Провізія, коні, зброя і теплі речі були необхідними у цій подорожі. Братство поверталося додому. Жителі Агарії втомилися від переходів і воєн. Вони мріяли побачити рідну домівку, рідні дерева, траву і хмари над головою, стіни Білокам'яного, дахи будинків Тигрового і широке блакитне озеро за пагорбами. Надія гріла їх серця, не даючи їм замерзнути в холодні ночі. Агарія звала їх. Домівка була близько.

Гірські хребти змінилися пагорбами, а потім рівнинами. Густі ліси і поля були куди прекрасніше, ніж снігові вершини. Знайомі дерева з їх розмашистими кронами, густі ягідні кущі, що росли вздовж стежок і різні птахи, з їх солодким і дзвінким співом.

– Ці дерева були набагато нижчі. – Помітив Агіас.

– Так, а цих сіл тут взагалі не було. – Сказав інший чернець, показавши в бік небосхилу, де виднілося невідоме поселення.

– Скільки часу їм знадобилося, щоб заселити ці місця? – Запитав Агіас.

– Тридцять років. – Спокійно відповів Глава Братства. – Будьте готові побачити багато нового. Світ міг змінитися, і не в кращу сторону.

– Ти думаєш, що Монастир…

– І це теж. – Відповів Дітар. – Ми покидали свій дім не з найприємніших причин. Була війна і хто знає, як все закінчилося.

Загін ченців рухався по широкій дорозі. Різні подорожні і вершники зустрічалися на їх шляху.

– Звідки стільки людей? – Подумав Дітар. – Ці місця були мало кому відомі.

Віз з товаром проїхав повз загін, піднявши пил. Ченці закашлялися.

– Сподіваюся, на місці Монастиря не зробили базар! – Заявив Агіас, прикриваючи рукавом обличчя.

– Або, що гірше! – Підтримав інший чернець.

Глава Братства подивився крізь пил вдалину дороги.

– Краще нехай там буде мертва земля, чим спаплюжена. – Вимовив Дітар і загін пішов слідом за возом.

Дорога ставала жвавою. Поселень і невеликих стоянок, на зразок таверн, ставало більше. Земляна дорога стала кам'яною і привела ченців у Агарію. Це більше не було те маленьке поселення ченців, що ховалося від світу, і було таємним для всіх. На місці озера, через яке Андрогін вів свою армію – розкинулося місто. Тепер, це місце більше не було секретом, зараз воно відкрите для паломництва, і з усього світу люди приїжджають сюди, щоб торкнутися своїми стопами священної землі Агарії.

Навіть бібліотека Шамбала була відкопана і більше не приховувала себе під тоннами землі. Її вікна, вперше за багато років, впустили в свої пустки сонячні промені. Братство повільно ввійшло до міста, оглядаючи все навкруги. Коли вони йшли, селища Тигрове і Білокам'яне більше нагадували руїни, а зараз це процвітаючі міста.

– Як це можливо? Пішов – руїни, повернувся – хороми! – Говорив Агіас і сміявся.

Ченці були раді повернутися додому і побачити його процвітання. Перед ними з'явився один їх духовних центрів всієї Індії.

– Цигани хороші будівельники. – Відмітив Дітар. – Вони зуміли за тридцять років, відновити все, що зруйнував Андрогін і його військо.

– І не просто відновити, але і побудувати нове.

Жителі міста обходили загін ченців стороною, поглядаючи на них з цікавістю. Вони пройшли по головній вулиці, вивчаючи нове місто, на місці Агарійського озера. Нові широкі вулиці і великі площі, гарні будівлі, житлові будинки, великі храми і сади.

– Ви звідки, мандрівники? – Почули ченці від перехожих.

– Ми з цих самих місць. – Відповів Дітар. – Нас давно не було і відтоді тут багато чого змінилося. Я Дітар, Глава Братства ченців і захисників Агарії.

Перехожий здивувався, почувши слова ченця. Він окинув його своїм поглядом, бажаючи переконатися, що дійсно його бачить.

– Дітар… – Пробурмотів він. – Згідно з відданнями, батько Авраал багато років тому відвів Братство в безпечне місце – Підземний Світ. Там, де не буває світла, там, де не буває посухи влітку і морозів взимку.

– Ваші віддання не брешуть. – Відповів йому Дітар. – Це місце, про яке ти говориш, – Підземна країна Агарта, в ньому ховається молодість без старості і життя без смерті. Той, що повернувся звідти, буде так само молодий, як і що спустився туди.

Перехожий нічого не відповів на слова Дітара. Він просто відвернувся від нього, визнавши божевільним, і пішов своєю дорогою.

Братство розбрелося по місту у пошуках свого дому і друзів, що залишилися живими. Дітар йшов вглиб поселення, насолоджуючись процвітанням Монастиря. Він почув мелодію, що доносилася з оселі. Ця музика була такою заспокійливою і до болю знайомою. Чернець пішов за звуком і побачив невисокий двоповерховий будинок, з маленьким двориком. Кам'яні стіни тримали дерев'яний дах з ще одним поверхом. Дітар наблизився ближче і зайшов у двір. Підійшовши до дверей, він злегка штовхнув їх, і вони відразу відчинилися. Звук став гучнішим.

– Невже… – Задумливо вимовив чернець і зробив крок в середину.

Мелодія кликала його далі. Чернець пройшов по дому та заглянув в одну з кімнат. Там на ліжку лежав старий, сивий, каліка. Це був Андрогін.

– Берсерки не вбили його? Як він вижив? –Пролетіло в голові Дітара.

Старий лежав, накрившись ковдрою, і грав на дудці. Дітар відразу впізнав її. Це та сопилка, що врятувала їм життя в битві за Білокам'яний. З її допомогою, вдалося викликати величезну кількість тварин на погибель ідусів. Це було диво.

Вони дивилися один на одного. Андрогін впізнав ченця з першого погляду, він же зовсім не змінився. Обоє були в повному здивуванні. Цю зустріч, неможливо було чекати. Тільки зараз Дітар відчув різницю – скільки пройшло часу, поки його не було.

За Дітаром відкрилися двері, і ввійшов ще один старий. Це був циганський Барон Міха. Він неабияк постарів, і стояти на ногах йому допомагала тростина. Його вигляд відразу говорив про те, що він циган, та не простий циган, а Барон. Виблискуючі вишивки на жилеті, довгі лунги і сандалі з дорогої шкіри. Навіть його тростина була з гравіюванням і майстерно вирізаною, фігурною рукояттю. Він подивився на Дітара і відразу признав його. Вони посміхнулися і обнялися. Це була довгоочікувана зустріч. Андрогін перестав грати

1 ... 312 313 314 ... 359
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак» жанру - 💛 Любовні романи / 💙 Пригодницькі книги / 💙 Детективи:


Коментарі та відгуки (1) до книги "Епоха слави і надії, Євгеній Павлович Литвак"
Гість Олександр
Гість Олександр 21 березня 2024 21:13

Цікаво. Це не кінцева версія?