Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Хроніки амбера : у 2 томах. — Т. 2 : П'ятикнижжя Мерліна 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніки амбера : у 2 томах. — Т. 2 : П'ятикнижжя Мерліна"

436
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хроніки амбера : у 2 томах. — Т. 2 : П'ятикнижжя Мерліна" автора Роджер Желязни. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 314 315
Перейти на сторінку:
кров.

129

Cherchez le deus ex machina — автор поєднує два відомі крилаті вислови: французький cherchez la femme (укр. Шукайте жінку), використовують, коли поведінка людини є незрозумілою, тобто вчинки не можна пояснити логічно, та латинський deus ex machina (укр. Бог з машини), що означає несподіваний поворот у фабулі завдяки втручанню сторонніх сил чи обставин. Фраза походить із античного театру, де для виходу богів на сцену застосовували механічні пристрої.

130

Ідеться про п’єсу французького філософа, драматурга та прозаїка Жана-Поля Сартра (фр. Jean-Paul Charles Aymard Sartre; 1905-1980) «За зачиненими дверима» (фр. «Huis clos»). Саме в цьому творі вжито один із найвідоміших афоризмів Сартра: «Пекло — це інші».

131

Альберт Швейцер (також Швайцер, нім. Albert Schweitzer; 1875-1965) — німецький теолог, музикант, лікар, місіонер, лауреат Нобелівської премії миру. Засновник етики благоговіння перед життям.

132

Чеширський Кіт (англ. Cheshire Cat) — персонаж книжки «Алісині пригоди у Дивокраї» англійського письменника Льюїса Керрола (Lewis Carroll), відомий своєю посмішкою, яку залишає по собі, розчиняючись у повітрі.

133

Боже мій! (Фр.).

134

Автор перефразував рядок із трагедії Вільяма Шекспіра «Ромео і Джульєтта» (англ. «Romeo and Juliet») «А plague о’ both your houses!» — «Чума, чума обом родинам вашим!», переклад українською Ірини Стешенко, 1986.

135

Личинки непарного шовкопряда завіз у Північну Америку Етьєн Леопольд Трувело (фр. Etienne Leopold Trouvelot; 1827-1895) — французький астроном та ентомолог-аматор — для подальшого розведення та застосування у виробництві шовку. Частина личинок потрапила за межі лабораторії та саду вченого, шовкопряд розмножився у сусідніх лісах. Усі заходи зі знищення непарного шовкопряда виявились неефективними, він розосередився на гігантській території. Щорічно ці шкідники завдають збитків на суму близько 700 мільйонів доларів.

136

Дзенпо-наґе, «кидок уперед» — назва прийому айкідо.

137

Девід Стайнберґ (англ. David Steinberg, нар. 1942) — один з найвідоміших коміків США. Йдеться про його гумористичну мініатюру, в якій переінакшено біблійний сюжет з Мойсеєм і палаючим кущем. Мойсей чує голос з куща: «Скинь взуття з твоїх ніг: місце бо, що на ньому стоїш, — земля свята», а коли скидає, то обпікає собі ноги і чує глузливу репліку: «О, це вже третій за сьогодні!»

138

Майкл Мур (англ. Michael Moore, нар. 1945) — відомий американський джазовий музикант, грає на бас-гітарі.

139

Ідеться про явище, відоме як «ефект Дросте»: зображення розмішується само в собі, у місці, де в реальності очікується схоже зображення. Таке розміщення є рекурсивним: менша версія містить ще меншу версію зображення, і так далі, теоретично нескінченно. Ефект був названий так через коробку какао-порошку фірми Дросте 1904 року. Автор каже про аналогічну упаковку, тільки це коробка солі фірми «Morton Salt», на якій зображено дівчину, котра тримає в руках коробку солі «Morton Salt».

140

Тантра — комплекс релігійних ритуалів, практик і медитацій для досягнення найвищої реалізації, що виник на початку нашої ери в індуїзмі та брахманізмі. Фахівці визначають поняття тантричного сексу як інтимну близькість між чоловіком та жінкою, але в особливому стані, коли партнери балансують між дійсністю і сном.

141

Перефразований рядок з пісні «We’re Here Because We’re Here», яку співали англійські й американські вояки у шанцях Першої світової війни.

142

Джоан Галіфакс (англ. Joan Jiko Halifax, нар. 1942) — американська вчена в галузі антропології та екології, громадська діячка. Вчителька дзен-буддизму.

143

Гейзер Пік (англ. Geyser Peak Winery) — одна з найстаріших та найвідоміших виноробень у Каліфорнії, США. Заснував у 1880 р. Авґуст Квітцоу.

144

Артур Шопенгауер (нім. Arthur Schopenhauer; 1788-1860) — німецький філософ, провісник метафізичного волюнтаризму (сутність світу — це воля), поєднував об’єктивний ідеалізм з ідеалізмом суб’єктивним.

145

«Фризбі» — летючий диск, пластмасовий спортивний снаряд у формі диска діаметром 20-30 сантиметрів із загнутими краями. Назва «Фризбі» пов’язана з тим, що першими на ринку були летючі диски торгової марки «Фризбі» (англ. Frisbee) фірми «Wham-О».

146

Джаз-ф’южн (англ. jazz fusion, або fusion) — музичний стиль, виник наприкінці 1960-х за рахунок поєднання джазової гармонії та імпровізації з роком, фанком та ритм-енд-блюзом. Джазові музиканти почали використовувати електрогітари, підсилювачі та ударні установки.

147

Акромегалія (грец. ακρος — крайній і грец. μεγας — великий) — захворювання, яке проявляється в надмірному рості кісток, м’яких тканин та внутрішніх органів.

148

Фредді Мур (Frederick George «Freddy» Moore; нар. 1950) — американський рок-музикант.

149

Ванґуард Віллідж (англ. Village Vanguard), буквально «Авангардне Селище», — відомий джаз-клуб у Нью-Йорку. Діє з 1935 року.

150

Артур В. Гоудс (англ. Arthur W. Hodes, 1904-1993) — американський джазовий піаніст українського походження (народився в Миколаєві), більш відомий як Арт Гоудс.

151

Макс Камінскі (англ. Max Kaminsky, 1908-1994) — джазовий музикант, трубач, керівник джазового оркестру «Мах Kaminsky Orchestra».

152

Річі Коул (англ. Richie Cole, нар. 1948) — американський джазовий музикант, саксофоніст та композитор.

153

«Блюз дикуна» (англ. «Wild Man Blues») — джазова композиція; авторство інколи приписують Джеллі Роллу Мортону (Jelly Roll Morton), а інколі Луї Армстронґу (Louis Armstrong), які обидва виконували цей твір і записали його.

154

Ґейс (давньоірл. geis, ірл. geas) — непорушна обітниця, дана під магічним примусом в ірландських кельтів. Найімовірніше, ґейси мали форму заклинань.

155

Великий вибух (англ. Big Bang) — фізико-космологічна теорія про ранню стадію еволюції Всесвіту зі сингулярності — стану, що характерний нескінченною щільністю і температурою речовини, який існував приблизно 13,8 мільярда років тому. Теорія ґрунтується на екстраполяції в минуле факту розбігання галактик згідно з законом Габбла.

Велике стискання (англ. Big Crunch) — один із можливих сценаріїв майбутнього Всесвіту, згідно якого розширення Всесвіту з часом змінюється на стискання, і Всесвіт колапсує в ту ж сингулярність.

1 ... 314 315
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніки амбера : у 2 томах. — Т. 2 : П'ятикнижжя Мерліна», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Хроніки амбера : у 2 томах. — Т. 2 : П'ятикнижжя Мерліна» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніки амбера : у 2 томах. — Т. 2 : П'ятикнижжя Мерліна"