Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Бомбардир 📚 - Українською

Читати книгу - "Бомбардир"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Бомбардир" автора Кирило Круторогов. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 31 32 33 ... 65
Перейти на сторінку:
з іншого тіста хлопець… Ні, були в нього дані, щоб стати непоганим гравцем, та тільки дивився він в інший бік. Умів увійти в довіру, язик добре підвішений… На полі від цього користі мало, там потрібні сталеві яйця. А він потай хотів усе й відразу, не вмів терпіти…

– Я бачився з ним.

– Ну і як?

– Згодний на всі сто.

– Гайдук різко змінився відтоді, як почав зустрічатися з цією навіженою дівкою, Богданою. А може, й раніше все почалося… Ми ж тільки передзвонювались, а бачити його я майже не бачив. Спочатку він докладно розповідав, що в нього і як, а потім зненацька й надовго зник. Перестав відповідати на дзвінки, тільки одного разу коротко зателефонував сам, привітав мене з днем народження, поскаржився, що в нього зараз складний період, часу ні на що не вистачає. І більше не давав про себе чути, доки його не виставили з команди. Отоді він і згадав про мене.

– Детальніше, В’ячеславе Йвановичу! – попрохав я.

– Сергій завжди сам давав раду зі своїми проблемами, нікого до цього не підпускав. А тут раптом телефонує, повідомляє, що їде до Дніпропетровська, і просить, щоб і я туди під’їхав,– мовляв, порадитися треба. Ну, я й думати не став,– зібрався й рушив…

– Ти що, з усіма, хто пройшов через твої руки, отак?

– Ні, брехати не стану. Але до цього хлопця я ставився як до рідного… Мене навіть потішило, що йому знадобилася моя порада. Хоч і тривожно стало: я ж не знав, що сталося, але миттю відчув – у хлопця неприємності…

Він кинув до рота дольку лимона, пожував, поморщився й засмучено мовив, ніби знову переживаючи ту зустріч:

– Ох, бачив би ти його тоді, Петровичу!.. Замість вольового, впевненого в собі хлопця – якийсь опущений, погаслий, зовсім не здатний зосередитися хоч на чому-небудь. Очі бігають, погляд, як в алкаша. Виклав він мені всю свою санта-барбару в деталях, чорт би її взяв. А мені що лишалося? Я йому – треба контролювати емоції, а він тільки відмахується: я, каже, кохав її по-справжньому, як уперше і востаннє, а вона із цим мерзотником… Потім трохи відійшов, отямився, говорить: «Ну їх усіх до біса, я ж, власне, ось із чим. Виник отут один варіант…» Такий поворот мені більше сподобався. Викладай, кажу. А він мені: «Я мало не тиждень узагалі ні про що думати не міг. На все було начхати. Потім злість потроху минула, і я раптом збагнув: край. Усе руйнується. Усе, чим жив стільки років, на що стільки сил пішло… Що далі робити – уявлення не маю. Додому повертатись? І тут мені зателефонували. Людина відрекомендувалася футбольним агентом, звати Андрій Черниш. Сказав, що давно стежить за мною, хоче запропонувати співпрацю. Яку? – питаю. Він відповідає – хотів би представляти ваші інтереси, Сергію. Це нескладно: треба підписати угоду, і вже найближчим часом я беруся влаштувати вас в один з українських клубів. Там про мене начебто знають, будуть не проти бачити в себе…»

В’ячеслав Іванович глянув спідлоба, немов перевіряючи мою реакцію на сказане, і повів далі:

– Мене все це відразу насторожило. Я з агентами справ не мав, але наслухався про них усякого. Кажу Сергієві: ти б не поспішав погоджуватись, а тим більше щось підписувати. Якось надто просто все виходить… Черниша цього я знати не знаю. Але ти хлопець не дурний, придивись, подумай – що там за підводні камені й мінуси… Так ми з ним і вирішили: дати згоду, але весь час бути насторожі. А як інакше? Адже Сергій у той час не мав ні копійки. На що жити? А він, як і раніше, хотів продовжувати футбольну кар’єру, для цього в нього було все необхідне! Наостанок він сказав: «Інших варіантів у мене немає… Краще щось зробити й пошкодувати, ніж нічого не робити – й однаково пошкодувати…» На тому ми й розійшлися…

– От, виходить, коли він зв’язався з Чернишем…– пробурмотів я.

– Так. І виходить, що я його підтримав. Та ошуканства за цією пропозицією не виявилось. Агент навіть запропонував Сергію вибір – і то який: «Динамо-2» або «Шахтар-3». Сергій обрав Київ… Давай-но ще по ковтку за цього хлопця! Нехай йому пощастить.

Він махнув чарку й витер серветкою очі, що по-зрадницьки зволожилися.

– Коли Сергій був ще хлопчиськом, «Динамо» вважалося першим номером. Які гравці були за Лобановського! А «Шахтар» тоді ще тільки починав усерйоз заявляти про себе. От він і обрав «Динамо», хоча пізніше казав, що, може, це було помилкою, бо досить довго його перспективи лишалися непевними. Тієї пори він знову став подзвонювати, ділитися враженнями. Скупувато, хоча дещо поступово прояснювалося…

Я напружився. Чистий ексклюзив. Іншого джерела, яке погодилося б поділитися такою інформацією, просто немає.

– Черниш, повторюю, не обдурив. Вибив йому зарплату в «Динамо»: спочатку п’ятсот доларів, потім тисячу. Попри це Сергій не став знімати квартиру, а жив на тренувальній базі «Динамо». Як і багато інших хлопців – виходила солідна економія. Там чудове харчування, умови… У команді існувала жорстка конкуренція: кожний прагнув потрапити до стартового складу. Умови конкретні: якщо команда перемогла, а ти хоч хвилину провів на полі – двісті преміальних зеленню. У заявці, але просидів усю гру на лаві,– сто… Причому сьогодні, скажімо, ти міг потрапити в заявку «Динамо-2» й відіграти матч Першої ліги, а завтра-післязавтра тренери молодіжки могли заявити тебе в дубль і випустити на заміну хвилин на п’ятнадцять-двадцять. Коротше, гроші капали, і то такі, яких Сергій зроду в руках не тримав. Почав дещо посилати батькам… Одного разу обмовився: хочу, В’ячеславе Івановичу, витягти їх із тих злиднів…

– А як вони? Батько змирився з тим, що син таки став професійним футболістом?

– Нічого про це не знаю,– він промовив це без інтересу.– Та й не в тому річ. На новому місці Сергій спершу поводився бездоганно – розумів, який йому шанс випав. Не шкодував сил, постійно доводив, на що здатний. Дедалі частіше грав у стартовому складі дублю. Агент домігся для нього збільшення зарплати до двох тисяч, плюс, само собою, премії. Притерся, став своїм… Отут його й понесло… Молодий зовсім, навколо повно спокус, столиця, розумієш… Знову перестав телефонувати, та я й сам уже здогадався, що відбувається, не вища математика. Нав’язуватися не став, тому про цей його період мало що знаю – так, самі обривки…

Головне в тому, що Черниш міцно посадив Сергія на гачок. Тримав під контролем, розв’язував будь-які проблеми: побутові, ігрові… та які завгодно.

1 ... 31 32 33 ... 65
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Бомбардир», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Бомбардир"