Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Завтра будуть коти 📚 - Українською

Читати книгу - "Завтра будуть коти"

587
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Завтра будуть коти" автора Бернард Вербер. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 31 32 33 ... 58
Перейти на сторінку:
повторювалося п’ять разів, система видавалася простою. Однак у якийсь момент, коли я натис на важіль, корм не з’явився. Тоді я став тиснути сильніше, енергійніше. Нічого не відбулося. Це було незрозуміло й нестерпно. І знову дзвінок, знову червоне світло, але важіль не спрацьовував. Це мене дуже дратувало. А потім, не розумію чому…

— Невже?

—... після котрогось дзвінка і нової спроби натиснути на важіль корм нарешті з’явився. Мені полегшало. Звичайно, я подумав, що щось зламалося. Потім така несправність періодично повторювалася. Я силкувався зрозуміти, чому. Мені потьмарилося в голові. Це трапляється, коли я далеко відходжу від важеля? Чи коли занадто сильно тисну? Чи коли обома лапами одночасно? Чи коли нявчу кілька разів, перш ніж діяти?

— І що ж виявилось?

— Насправді це був науковий експеримент. У мене викликали умовний рефлекс. Це «рефлекс Павлова»: звук дзвінка і світло провокували в мене виділення слини. Але їх цікавила не слина, а моя здатність терпіти цю дивну ситуацію.

— На твоєму місці я б розгнівалася.

— Я шаленів від люті! Хотів зрозуміти, як отримувати корм щоразу! Коли його не було, я стрибав, нявчав, завивав. Людські обличчя спостерігали за мною через решітку. Я благав їх полагодити систему. Навіть коли не був голодний, я хотів лише, щоб це працювало. Завжди. Систематично.

— Мені тебе шкода.

— Цей експеримент ще трохи потривав. Я божеволів.

Сіамець хрипить, а його погляд стає жорстким.

— Були інші коти, які переживали те саме, що і я. Усі вони реально і невиліковно збожеволіли.

Він розчаровано зітхнув.

— Згодом я дізнався, що був єдиним, хто мав достатньо міцну психіку і не зламався.

Він знову розгладжує вуса.

— Експеримент проводила білявка у білій блузці, яка пахла трояндами.

— Софі?

— Згодом вона обрала мене для інших маніпуляцій. Я брав участь в експериментах зі сном, коли мене записували під час сну, аналізуючи процеси, що відбувалися в моєму мозкові. Ти знаєш, що ми, коти, спимо і бачимо сни найбільше з усього царства звірів?

— Так, ти вже мені про це казав. Ми спимо половину доби, а люди — лише третину.

Він наче й не гнівається на мої зауваження.

— Думаю, саме так ми отримуємо найлегший доступ до невидимих світів.

Чухаю потилицю: я б хотіла, щоб він розказав, як отримав своє Третє Око.

— Софі провела багато експериментів наді мною і щоразу переконувалася, що я найвитриваліший і найвразливіший. Тому одного разу вона мене прооперувала і пересадила мені Третє Око.

Він знімає пластиковий бузковий ковпачок, який затуляє дірку в черепі, і я знову бачу маленьке прямокутне заглиблення з металічними краями.

— Це ще називається «інтерфейс комунікації». Це приймач USB, обладнаний дуже тонкими електричними дротами, у кількох точках приєднаними до мого мозку. Вона охрестила його «ОКО» (Оптимальний КОмунікатор). Через нього Софі могла надсилати просто до мого мозку спочатку чисті відчуття, потім музику, а потім і зображення.

— Просто до твого мозку — завдяки цьому пристосуванню?

— Спочатку це не працювало. У мене були мігрені, я блював. Потім Софі відрегулювала сигнали. Їй вдалося поєднати звук і зображення. Стало легше. Згодом вона навчила мене розуміти її мову. Таким чином дала мені доступ до інформації про світ людей.

То ось це і є секрет Піфагора! Я роздивляюся ближче його порт USB, нюхаю, облизую. Інформація про людей не має ні смаку, ні запаху.

— Це забрало сім років. Сім років менш чи більш болючих випробувань, щоб створити канал передачі людських знань, які б могли бути засвоєні котом. У той день, коли це запрацювало, мені здалося, що відчинилися двері, за якими — світло. Тепер я міг зрозуміти їхню поведінку. Розшифрувати їхню цивілізацію.

Зрештою, все не так складно: у черепі зробили дірку, туди вклали металевий і пластиковий прилад, під’єднали електричні дроти, — і цього виявилося достатньо, щоб зрозуміти їхній «всесвіт»?

— Тільки-но я отримав першу базову інформацію, необхідну для проникнення у таємниці їхньої системи, мені довелось опановувати слова, зображення, людські поняття. Я запам’ятовував усе з такою радістю й насолодою, якої був позбавлений усі попередні роки. Цікавився кожною дрібницею, хотів усе зрозуміти. Я без труднощів запам’ятовував назви тварин і рослин, географічні назви, абстрактні поняття, просто слова зі словника. Це було найскладніше: правильно узгоджувати елементи. Тобі можна показати будь-що, але якщо ти не маєш ключів для розуміння зв’язків, усе залишиться незрозумілим.

— Тобі знадобилося сім років, щоб збагнути їхню цивілізацію?

Піфагор кивнув головою.

— Найбільше я здивувався, коли Софі пояснила мені дослід, який я пережив. Отримання чи неотримання корму, коли активізувалося червоне світло і дзвінок, насправді було пов’язане із системою випадковостей. І навіть якби я удосконалював свій мозок все життя, однаково ніколи не був би спроможний зрозуміти систему, засновану на випадковості. Хтось інший просто з’їхав би з глузду.

— Ми завжди хочемо надати сенсу всьому, що відбувається у нашому житті. А ти здатен прийняти ідею, що те, що відбувається у твоїй клітці, виходить за межі твого розуміння! Але який сенс людям робити котів божевільними?

— Софі мені потім усе пояснила. Це був експеримент над залежностями. Метою було зрозуміти почуття закоханості, яке об’єднує людей чоловічої і жіночої статі. Дослідження показало, що йдеться про форму емоційної прив’язаності.

— Про сексуальність?

— Потяг до окремих, обраних сексуальних партнерів. Це їх збуджує. Як людська самиця може доводити до любовного шалу людського самця?

— Подавати знаки приємними запахами?

— Ні, давати чи не давати йому корм цілком випадково. Це називають «фатальна жінка». Винагорода і відсутність винагороди, яка роздається в ірраціональний спосіб, робить усіх чоловіків цілком залежними і потенційно… божевільними.

Не знаю, чи правильно я розумію.

— І люди вивчають «вплив фатальних жінок» на фрустрованих чоловіків, мордуючи котів?

— Цей науковий експеримент замовили для ілюстрації у жіночому журналі з психології.

— Ну, якщо б мене сексуальний партнер збуджував, а потім без причини цього збудження позбавляв, я знайшла б іншого, який давав би мені це регулярно і без вагань…

— З цього експерименту я зрозумів: щоби бути щасливим, не можна ніколи залежати від іншої особи.

Тепер я чухаю вухо.

— Саме тому ти не хочеш кохатися зі мною? І мало їси, і не захищаєш свою миску чи свою територію?

Він схилив голову, ніби людина.

— Той, хто нічого не має, нічого не втрачає. У мене був лише один страх, страх стати чиєюсь власністю. Отже, я позбувся усього і виживаю, не залежачи ні від чого й ні від кого.

Знову згадую про Фелікса і розумію тепер, що через прив’язаність він втратив свої яєчка, а через свою прив’язаність до котячої

1 ... 31 32 33 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Завтра будуть коти», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Завтра будуть коти"