Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т. 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т."

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т." автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 326 327 328 ... 821
Перейти на сторінку:
п. 152.11 статті 152 ПКУ).

154.7. Відповідно до статті 9 Закону України від 1 червня 2000 року № 1775-ІІІ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» діяльність у сфері освіти підлягає ліцензуванню. Стаття 12 Закону України від 11.07.2001 № 2628-ІІІ «Про дошкільну освіту» надає перелік типів дошкільних навчальних закладів (за КВЕД ДК 009:2005 — це секція М підклас 80.10.1). Стаття 9 Закону України від 13 травня 1999 року № 651-ХIV «Про загальну середню освіту» надає перелік типів загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти (за КВЕД ДК 009:2005 — це секція М підклас 80.10.2, 80.21.1 та 80.21.3). Суб’єкти, які зазначені в даних статтях законів, із статусом недержавної форми власності мають право на пільгу у формі звільнення прибутку від оподаткування. Застереженням є те, що звільняється від оподаткування прибуток, отриманий тільки від надання освітніх послуг. Прибуток, отриманий від іншої діяльності, оподатковується на загальних підставах за ставкою, встановленою п. 151.1 статті 151 ПКУ з урахуванням пункту 10 підрозділу 4 розділу XX ПКУ (з 01.04.2011 р. — 23 %, з 01.01.2012р. — 21 %, з 01.01.2013р. — 19 %, з 01.01.2014р. — 16 %).

154.8. Суть даної пільги зводиться до того, що прибуток платників податку, які отримують право на користування даною пільгою, звільняється від оподаткування в межах фактичних витрат, що не перевищують загальну річну суму: 1) передбачених інвестиційних програмам; 2) проектів, що фінансуються за рахунок природних монополій; 3) витрат у межах інвестиційних складових.

Розглянемо окремо кожну із цих складових загальних річних витрат.

1. Інвестиційні програмами на капітальні вкладення з будівництва (реконструкції, модернізації) міждержавних, магістральних та розподільчих (локальних) електричних мереж, електричних станцій, теплоелектроцентралей, магістральних газопроводів, газорозподільних мереж, підземних сховищ газу та встановлення лічильників газу населенню, у тому числі сум, спрямованих на повернення кредитів, які використані для фінансування вищезазначених цілей. Такі інвестиційні програми повинні бути схвалені органом, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетики і на ринку природного газу. В Україні таким органом є Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі — НКРЕ, Комісія). Вона схвалює інвестиційні програмами на капітальні вкладення у визначене будівництво.

Відповідно до Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики від 17.02.2011 № 242 «Про затвердження Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання», під інвестиційною програмою розуміється план використання коштів на здійснення інвестицій з визначенням об’єктів та обсягів інвестування, джерел фінансування та графіка виконання інвестиційних заходів на плановий період чи більш тривалий термін з відповідними техніко-економічними розрахунками та обґрунтуваннями, що підтверджують доцільність та ефективність передбачуваних інвестицій.

Тому здійснені капітальні вкладення повинні відповідати вимогам визначення інвестиційної програми та погодженими з НКРЕ.

Також звільняється від оподаткування прибуток таких платників податку в межах сум, спрямованих на повернення кредитів, які використані для фінансування вищевказаних цілей. Тобто, виходячи з останнього, звільнятися від оподаткування буде прибуток у межах сум тільки «тіла» кредиту, а кошти на його погашення не будуть враховуватися в пільговому оподаткуванні.

Право на отримання даної пільги мають ті платники податку, які дотримуються трьох основних вимог:

1) сума прибутку, яка звільняється від оподаткування, повинна бути в межах фактичних річних витрат;

2) отримали ліцензію Національної комісії регулювання електроенергетики України (далі — НКРЕ, Комісія) на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електромережами, передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та/або постачання електричної енергії за регульованим тарифом;

3) реалізують інвестиційні програми на капітальні вкладення з будівництва (реконструкції, модернізації) міждержавних, магістральних та розподільчих (локальних) електричних мереж, схвалені Комісією.

Схвалення інвестиційних програм регламентується Порядком подання, розгляду, схвалення та виконання інвестиційних програм ліцензіатів з передачі та постачання електричної енергії, затвердженим Постановою НКРЕ від 26.07.2007 р. № 1052.

2. Звільняється від оподаткування прибуток підприємств паливно-енергетичного комплексу в межах фактичних витрат, що не перевищують загальну річну суму передбачених проектами, фінансування яких здійснюється за рахунок суб’єктів природних монополій, виробників електричної та/ або теплової енергії відповідно до рішень Кабінету Міністрів України. Даною нормою законодавець звільняє від оподаткування суму прибутку, яка направляється на фінансування природними монополіями та виробника ми електричної та/або теплової енергії, проектів з фінансування відповідно до рішень КМУ

Відповідно до статті 28 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-IV та статті 1 Закону України «Про природні монополії» від 20.04.2000 № 1682-ІІІ природною монополією визнається стан товарного ринку, за якого задоволення попиту на цьому ринку є більш ефективним за умови відсутності конкуренції внаслідок технологічних особливостей виробництва (у зв’язку з істотним зменшенням витрат виробництва на одиницю продукції в міру збільшення обсягів виробництва), а товари (послуги), що виробляються суб’єктами господарювання, не можуть бути замінені у споживанні іншими, у зв’язку з чим попит на цьому товарному ринку менше залежить від зміни цін на такі товари, ніж попит на інші товари (послуги).

На користування даною пільгою існують три вимоги:

1. Сума прибутку, яка звільняється від оподаткування, повинна бути в межах фактичних річних витрат.

2. Право на отримання такої пільги мають виключно платники податку на прибуток, які відносяться до природних монополій та виробників електричної та/або теплової енергії.

3. Проекти з фінансування повинні реалізовуватися відповідно до рішень Кабінету Міністрів України.

3. Звільняється від оподаткування прибуток підприємств паливно-енергетичного комплексу в межах фактичних витрат, що не перевищують загальну річну суму витрат у межах інвестиційної складової, необхідної для повернення кредитів, інвестицій, погашення облігацій (боргових цінних паперів), випущених (отриманих) енергогенеруючими компаніями, з метою фінансування капітальних вкладень з будівництва (реконструкції, модернізації) обладнання електричних станцій і теплоелектроцентралей, відповідно до плану будівництва (реконструкції, модернізації), затвердженого Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом.

Пп. 14.1.82 п. 14.1 статті 14 ПКУ дає тлумачення сутності інвестиційної складової, як коштів, передбачених у тарифі на виробництво, передачу та постачання електричної енергії, виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, а також транспортування, зберігання та постачання природного газу ліцензіата, як частини прибутку, що залишається у розпорядженні суб’єкта господарювання для цільового фінансування видатків, пов’язаних із відновленням, реконструкцією, модернізацією основних фондів (у тому числі заходів з підвищення безпеки та дотримання екологічних норм) та будівництвом нових об’єктів підприємств паливно-енергетичного комплексу, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України (див. коментар до

1 ... 326 327 328 ... 821
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т.», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т."