Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » «І бачив я звірину...», Віктор Васильович Савченко 📚 - Українською

Читати книгу - "«І бачив я звірину...», Віктор Васильович Савченко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "«І бачив я звірину...»" автора Віктор Васильович Савченко. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 32 33 34 ... 76
Перейти на сторінку:
розпусті своїй. 22 І ось я кину її на ложе, а тих, що чинять із нею розпусту, у велику біду, коли тільки у вчинках своїх не покаються, 23 а дітей її поб’ю смертю. І пізнають усі Церкви, що Я Той, Хто нирки й серця вивіряє, і Я кожному з вас дам за вчинками вашими.»

Схоже, що «під дахом» Тіятирської церкви діяла «пророкиня», котра руйнувала віру («розпусту чинила») і що вона мала послідовників («діти її»). А «Я той, Хто нирки і серця вивіряє»— на біблійній мові це — розумовий цент

«А до Ангола Церкви в Сардах напиши:

…Я знаю діла твої, що маєш ім’я, ніби живий, а ти мертвий. 2 Будь чуйний та решту зміцнюй, що мають померти. Бо Я не знайшов твоїх діл закінченими перед Богом Моїм. 3 Отож пам’ятай, як ти взяв і почув, і бережи, і покайся. А коли ти не чуйний, то на тебе прийду, немов злодій, і ти знати не будеш, якої години на тебе прийду.»

Слід розуміти, що віра в Сардах була занедбана і церква існувала про людське око. «Решту зміцнюй, що мають померти» — утримай у вірі бодай тих, котрі не до кінця відійшли від церкви. «Будь чуйним» — прислухайся до того, що я кажу.

«І до Ангола Церкви з Філядельфії напиши:»

До ангола цієї церкви зауважень немає.

«14 І до Ангола Церкви в Лаодикії напиши:

…Я знаю діла твої, що ти ні холодний, ані гарячий. Якби то холодний чи гарячий ти був! 16 А що ти літеплий, і ні гарячий, ані холодний, то виплюну тебе з Своїх уст… 17 Бо ти кажеш: «Я багатий, і збагатів, і не потребуєш нічого.» А не знаєш, що ти нужденний, і мізерний, і вбогий, і сліпий, і голий! 18 Раджу тобі купити в Мене золота, в огні перечищеного, щоб збагатитись, і білу одежу, щоб ганьба наготи твоєї не видна була, а мастю на очі намастити очі свої, щоб бачити. Кого Я люблю, тому докоряю й караю того. Будь же ревний і покайся!»

Йдеться про підміну духовних цінностей матеріальними. Церква в Лаодикії, збагатившись, занедбала основне своє призначення — бути джерелом духовної енергії для вірних. «Раджу купити в Мене золота, в огні перечищеного…» — метафора, за якою легко вгадується віра, що зазнала випробувань вогнем (перших християн часто спалювали живцем). Отож пломінець Лаодикійської церкви ледь-ледь жеврів.

Таким чином, в шести із семи заснованих євангелістами церков в Тіятирській помічені елементи відступництва, в Сардах правили абияк, в Лаодикійській церкві захопилися збагаченням на шкоду вірі. Краща ситуація була в Ефесі і лише Смірнська та Філадельфійська розвивалися повноцінно.

Втім, це були тільки застереження. Церкви-бо діяли. Як свідчить історія, вже через двісті років увесь Малоазійський півострів, що його омивають Середземне, Егейське, Чорне (Понт Евксінський) моря, протоки Босфор і Дарданели, а з ним Сірія, Палестина, Александрія, як і частина Південної Європи, вже були під Христом.

Тодішнє християнство ще не являло собою цілісної релігії, як у догматичному плані, так і в організаційному. І сім церков скоріше за все являли собою сім витоків віри, які згодом об’єдналися в релігію, що стала називатися православною (від грецького правовірний, православний). Остаточно ж християнство було оформлене на вселенських церковних соборах Нікейському (325р. н.е.) та Константинопольському (381 р. н. е.). Тоді ж в основу православ’я було покладено символ віри. Вже пізніше з православ’я вийшов католицизм (від грецького головний, всесвітній), а з нього відгалузилася протестантська віра. Але основним, сакральним, у християнстві є православ’я. Через те і пророцтва св. Івана більшою мірою стосуються православного, слов’янського люду. Надто апокаліптичні.

З поділом Римської імперії на незалежні імперії Західну і Східну релігія Христа стала державною спочатку в Східній імперії — Візантії, а потім і в Західній — Римі.

Отож послання Ісуса Христа до семи азійських церков, що його опублікував в «Об’явленні…» св. Іван Богослов, містило в собі велику енергетику, якої вистачило на багато поколінь настоятелів аж до об’єднання церков.

Які ж проблеми долали анголи на шляху до об’єднання?

В Ефеській церкві були лжеапостоли: «і випробував тих, хто себе називав апостолами, але ними не є, і знайшов, що фальшиві вони…» В Смірні жили люди, котрі ворогували з цією церквою. В Філадельфійській церкві були такі ж негаразди: «Я зроблю, щоб декого з зборища сатани, із тих, що себе називають юдеями, та ними не є, але кажуть неправду, — ось Я зроблю, що вони «прийдуть та вклоняться перед ногами твоїми»…»

Лжеапостольства християнська (як і будь-яка інша) віра до кінця не подолала, як і тих, хто називає себе християнами, а насправді «ними не є, а зборище сатани». На ріці віри, що витікає в часі з семи своїх джерел, завжди траплятимуться подібні неурядиці.


4. Тепер про звернення до ангола Пергамської церкви. В послідовності звернень вона хоч і стоїть на третьому місці, але об’єкт, про який ідеться в посланні до ангола цієї церкви, потребує особливої уваги, оскільки стосується кожного православного чи католика, хто прийшов у земний світ у дев’ятнадцятому і двадцятому століттях. Тому автор і порушив хронологію звернень щодо цієї церкви. У цьому випадку є сенс навести цілком усе послання.

«12 А до Ангола Церкви в Пергамі напиши: «Оце каже той, що має меча обосічного:

13 «Я знаю діла твої, і що де ти живеш, там престол сатани. І тримаєш ти Ймення Моє, і ти не відкинувся від віри Моєї навіть за днів, коли в вас, де живе сатана, був убитий Антипа (Антипа — єпископ Пергамський. За переказами, його в часи гонінь було спалено в розжареному мідному бикові), свідок Мій вірний. 14 Але трохи Я маю на тебе, бо маєш там тих, хто тримається науки Валаама, що навчав був Балака покласти спотикання перед синами Ізраїля, щоб їли ідольські жертви й розпусту чинили. (Валаам — Пророк з міста Пефора, що в Месопотамії. Підказав цареві Моавітському Балаку (Валаку) навернути поступово ізряїльтян до ідолослужіння). 15 Так маєш і ти таких, що тримаються науки Николаїтської (єретики апостольського часу)

1 ... 32 33 34 ... 76
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги ««І бачив я звірину...», Віктор Васильович Савченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "«І бачив я звірину...», Віктор Васильович Савченко"