Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський 📚 - Українською

Читати книгу - "Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський"

776
0
18.07.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти" автора Данило Борисович Яневський. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Пригодницькі книги / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 32 33 34 ... 57
Перейти на сторінку:
задумали погрозами залякати Хірама, будь-що-будь дізнатися Священне Слово майстрів, щоби обманом одержати вищу плату та проникнути до Середньої Палати.

У Храмі було троє дверей: одні — на схід, що сполучались із Середньою Палатою і призначались для майстрів, другі — на південь і треті — на захід. Ці останні двері правили за вихід для всіх робітників. Ними також звичайно виходив Хірам після огляду денних праць, бо в цей час Майстер завжди виходив останнім, перебував у самоті й без захисту.

Кожен із змовників став біля одних із названих дверей, щоби не пропустити Хірама. Незабаром після цього Хірам вийшов із Середньої Палати, щоб оглянути праці й переконатися, що його вказівки виконані. Він помітив одного із змовників, що сховався за дверима з важкою лінійкою в руках. Майстер спитав його, чому він не пішов разом із своїми товаришами і чого він хоче від нього. Той зухвало відказав: «Майстре, ось уже давно ти затримуєш мене на нижчих рівнях. Я бажаю підвищення. Допусти мене до майстрів». «Я не можу зробити цього, — із звичною добротою відповів йому Хірам. — Я не можу одноосібно дати тобі цю винагороду — для цього необхідна згода наших братів. Коли ти відбудеш свій строк і станеш достатньо вправним, я сам вважатиму своїм обов’язком запропонувати тебе раді майстрів». «Я й зараз достатньо вправний, — відказав зухвалець, — я не піду від тебе, поки ти не даси мені Священне Слово майстрів». «Безумець! Не так я пізнав це Священне Слово і не так належить просити його. Працюй наполегливо і будеш винагороджений».

Підмайстер наполягав, не зупиняючись перед погрозами. Не злякавшись, Хірам порухом руки наказав йому йти геть. Та в цю мить розлючений злочинець замахнувся лінійкою, щоби завдати йому удару по голові. Хірам відвернув удар, але важка лінійка всією вагою впала на праве плече майстра і позбавила його можливості обеззброїти противника. Хірам швидко попрямував до південних дверей, щоби вийти з Храму, але його там перепинив другий змовник, який ще настирливіше, але так само марно, намагався вирвати у нього Слово майстрів. Відповівши і цьому змовнику те ж, що й першому, Хірам квапливо пішов до західних дверей, але отримав від злочинця удар ломом у тім’я. Похитуючись, попрямував тоді Хірам до останнього, західного, виходу з храму. Та зупинив його там третій змовник, вимагаючи слово майстра. «Краще вмерти, ніж зрадити таємницю, мені довірену», — вигукнув Хірам, і в цю мить нечестивець завдав йому молотком шаленого удару по голові. Хірам упав.

Але повернемося до деяких ключових слів тексту:

— щоби обманом одержати вищу плату без необхідних зусиль та проникнути в Середню Палату,

— під страхом вирвати у нього те, що не сподівалися отримати згідно із своїми заслугами.

Як висловився один з наших відомих братів Йоганн Вольфганг фон Ґьоте, поведінка — це дзеркало, в якому кожен показує своє обличчя. Недостатньо хотіти, треба і робити — це і наполегливо працювати, виконувати завдання, робити свою роботу, яку маєш робити і за першу мету ставити найкраще виконня своїх зобов’язання, а не платню. «Хіба розумно чинить той, хто, починаючи довгий шлях, в ході не дотримує міри?» — цей вислів Григорія Сковороди наявно висвітлює те, що призвело до скоєння ганебного вчинку цих підмайстрів.

Та набагато легше знайти помилку, ніж істину. Помилка лежить на поверхні, і її помічаєш відразу, а істина прихована в глибині, і не всякий може відшукати її. …

Достойного Майстра наділено більшою відповідальностю, ніж владою, яка не є абсолютною. Насамперед він має дбати про гармонію в Ложі та дотримання ландмарок. Щоб це зрозуміти і відчути, кожен з Братів повинен пройти свій шлях і використовувати різноманітні методи для оцінкі насамперед своїх вчинків.

Згідно з масонським переданням, істина перебуває під покровом акації, дерева, яке символізує безсмертя. Особлива стійкість, життєздатність, унікальна чутливість акації стали символом чистоти та невинності та користувалася найбільшим пошануванням ще у древніх єгиптян і євреїв.

Храм був земним уособленням мікрокосмосу життя та центром духовного пізнання, віддзеркаленням у малому всесвіті. Ложа є мікрокосмосом життя та центром духовного пізнання, віддзеркалює весь земний світ.

У внутрішньому житті кожної Ложі мають дуже велике значення обряди та неписані традиції, основні положення яких не змінюються сотні років.

Тому моральні цінності масонства — Віра, Рівність, Свобода, Честь та Братерство є незмінними основами, вічним фундаментом будь-якої Ложі!

Catechism // Encyclopedia, II, 492

Місце, яке знаходиться в південно-східній частині Ієрусалиму, за часів Давида мало було розвинене, тоді воно мало назву «обмолочена ділянка» і належало Орнану Джебусі. Від нього монарх (Цар Соломон. — Д. Я.) відкупив (цю ділянку), щоби використати як місце Престолу. Після цього Соломон збудував там свій знаменитий Храм. Гора Моріа завжди була місцем молитви євреїв, і вони традиційно вважали, що саме там Авраам мав віддати в жертву свого сина. Але правда полягає в тому, що деякі вважають це правдою, а деякі — ні. Однак масони прймали це як правду і для них місце цього Храму є спеціально святим не тільки тому, що це пов’язано з легендою Авраама, але ще і тому, що гора Моріа є фундаментом Ложі. Вони надають значення цьому місцю, називаючи його місцем, де були принесені три головних жертви.

Масони, націонал-соціалісти та київський політикум: як не треба проголошувати державну незалежність України

(3 березня 1917 р. — 15 січня 1918 р.)

З одного боку, всі дійові особи та обставини ґрунтовно описані, отже, добре відомі та передбачувані. З другого боку, все вкрай заплутано. Читачів плутають численні герої, але найголовніше — сама авторка, неперевершений містифікатор, яка продовжує керувати нашою свідомістю, давно вже перебуваючи в світі Горньому. В цьому сенсі велика кількість українських діячів минулого та істориків всіх епох є вправними послідовниками Агати Крісті. Так само, як і вона, професійно заплутують сліди.

Так само, як і вона, переконують нас в тому, чого насправді, в реальному житті не було і

1 ... 32 33 34 ... 57
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський"