Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Не дівчина не чародія, Максим Вазанов 📚 - Українською

Читати книгу - "Не дівчина не чародія, Максим Вазанов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Не дівчина не чародія" автора Максим Вазанов. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 34 35
Перейти на сторінку:

Творець відкрив очі, прокинувся, коли незалежний погост Апельсин уже виріс над ланами.     

Головна вулиця, що була водночас границею погоста.  Її створили у вигляді книжкової полиці: вузькі дерев’яні будинки були збудовані у вигляді книг, а дерев’яні тротуари підкреслювали той образ.

Торгівець книгами їхав саме до Школи – до масивної дерев’яної споруди, що відтворювала величезний письмовий стіл із балконами «шухляд».

Звісно, Кір відразу запросив перемови з головою Школи, але учені хотіли відмахнутись від нього, посилаючись на «дуже важливу подію». Тоді творець розказав, що знає про великий спір із турськими конкурентами та має рецепт перемоги. Отже, не маючи інших шансів, учені погодились. І Кіра запросили до великої зали, де сидів головуючий і ще дев’ять знавців і викладачів наук.

– В тебе пан стріляли? – несподівано спитав голова.

Він звернув увагу на шрам від аркебузної кулі на м’язистій руці митця.

– Зі мною багато чого робили, – відмахнувся Кір і відразу розказав той план, що наче зірка народився у всесвіті його розуму.

Кір-Сірий сказав, що хоче побачити трьох найсильніших учених. І то був неважкий жереб – зголосилися рівно троє. Знавець керів і керських мов, знавець людської філософії та знавець природніх наук.  

І Кір також питав, чи є серед них чародій – тоді про себе заявив голова Школи.

– Ти можеш перетворитися на звіра? Чи володіють таким чарівники?

Голова, знавець деяких секретів чародійства, довгою відповіддю заявив, що «так», але його кебет вистачить лише для того, щоби перетворитись на голову звіра.

– А які варіанти? – перепитав Кір.

– Я можу перетворити себе на лева, але, аби лев був завершеним і досконалим, когось, по одній людині на частину тіла, потрібно буде перетворити, відповідно, на тіло, хвіст і кожну лапу звіра.   

І Кір погодився – зазначив, що лев буде «зустрічати» гостей там, де стара дорога на Захід, на в’їзді до Апельсина, розрізає навпіл густий дикий гай, а «лев», що уміє розмовляти, стане останньою краплиною.   

Інші учені отримали від Кіра детальніші завдання.

Знавець природніх наук повинен був вести кілька корів так, щоби перекрити дорогу за чотири милі до Школи, зображуючи фермерського робітника.

А за три милі від Школи сам Кір видавав би себе за коробейника з візком, який заваж би ученим гостям.

Відповідно, на відстані двох миль від школи філософ грав би роль робітника, що вирівнює ями на дорозі.

І, за милю від школи, між «гаєм з левом» і фермерськими висілками погоста, знавець керської давнини «чистив би чоботи» перехожим, заважаючи машині чи кареті турських гостей.  

Усі інші повинні були стати «левом».  

Кір виклав план у деталях і запросив плату за файний фінал: апельсинські розумники зроблять митця учнем і ученим, рівним їм.

Отож, не маючи інших планів на перемогу, апельсинці погодились.

Дві доби вони чергували на позначених місцях.

А на передденні третього дня на безлюдній дорозі з’явилася гарна карета з паровим мотором.

І вони їхали б далі, якщо б не «пастух із трьома коровами» – сивий босоногий чоловік у білих лляних штанцях і білій сорочці.

І він ввічливо погодився їх пропустити, але затягнув у довгу бесіду, в ході якої турські учені дізналися, що Апельсинська школа навчає фермерів і фермерських робітників основам природніх наук – його знання були карколомно глибокими – ідея вчити «людей полів» виглядала розумним і мудрим рішенням. 

Образ «несильної Апельсинської школи» похитнувся миттєво.

А потім вони зустріли коробейника, котрий намагався продати їм книги, мотивуючи тим, що усі навколо погоста читають наукові шедеври минулого – та й сам він, молодий чоловік у широкому капелюсі, знав і розмовляв не гірше кращих учнів відомих учених.

Утім, турські генії хотіли б усе ж дістатися до Апельсина. Вони дісталися б, якщо б не кремезний літній чоловік, який «завершував роботи на дорозі». Турці звернулися до нього через цікавість, народжену минулими розмовами – дізналися, що він був членом клубу простих жителів погоста, що з дитинства безоплатно вивчали філософію, знав навіть роботи турських філософів.  

Ну а маленький старенький «чистильник взуття», до якого вони самі звернулися, узагалі, шокував неймовірними знаннями керської поезії та прислів’їв – у його речі було забагато помилок, утім, маючи більше старання, він став би справжнім ученим, хоч і не найкращим.  

Турці відчували себе «ідіотами», «невіглами». Вони бачили, що апельсинці, не маючи ресурсів, легко створили «королівство високих знань».

Вони вагалися, «чи повернутись», і останньою краплею став «дикий лев», що не дав дістатися до Школи – «божевільна тварина» напала з хащ гаю та погналася за машиною, та ледве не вбила «старого чистильника».

Турці ледве втекли: від «лева» та «ганьби».

А через тиждень турські газети хвалили «несподівано велику Апельсинську школу».

Нарешті, Апельсинці перемогли. Хоч і втратили сім учених – чаростворений «лев» забув людське минуле, забув, що був ученими-чоловіками, та й утік у безлюдні землі Ярного краю.

1 ... 34 35
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не дівчина не чародія, Максим Вазанов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Не дівчина не чародія, Максим Вазанов"