Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Печера 📚 - Українською

Читати книгу - "Печера"

364
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Печера" автора Марина та Сергій Дяченко. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 33 34 35 ... 99
Перейти на сторінку:
class="p1">Понад усе на світі їй хотілося подзвонити Тританові. Їй ТРЕБА було подзвонити Тританові — і аж тут з’ясувалося, що свого телефону, ні робочого, ні домашнього, він їй не залишив. Завжди дзвонив їй сам.

Вона бігала, виконуючи якісь доручення, добувала якісь матеріали, годину просиділа в бібліотеці, розшукуючи газетні статті про відому подружню пару дресирувальників тигрів; у неї дедалі дужче боліла голова. І очі пекли, наче засипані піском.

Учора ввечері поліційна машина довезла її до самого будинку; Стефана, перелякана, вискочила з ліжка. Перед цим дебелий лейтенант півгодини хитав головою, ретельно випитуючи Паулу про її ім’я, роботу, здоров’я й адресу; Паула мовчала і тільки зрідка вичавлювала крізь нервові сльози: «Здалося»…

Ганьба була майже так само величезна, як перед цим — страх.

Уранці вона ляснула Митика; і раніше траплялося, що вона лупцювала небожа, тому злякало її не Митикове ображене ревіння, а Стефанина реакція. Замість спалахнути й вибухнути, вона мовчки виставила ридаючого сина за двері й запитала, часто кліпаючи віями:

— Пауло, що з тобою?..

* * *

…Зйомка велася в нічному режимі, й тому світло на моніторі здавалося темно-червоним; по червоній вулиці йшла, наспівуючи, дівчина в джинсах, ішла й розмахувала пласким портфелем. Самописець на маленькому робочому екранчику креслив рівні темно-зелені зигзаги.

Людина в замшевій сорочці клацнула по клавіші, прокручуючи картинку вперед; дівчина закрокувала швидше, кумедно, наче в стародавній кінокомедії. Жвавіше поповз графік — так само умиротворено-одноманітний, схожий на спинний гребінь маленького ящера; людина в замші знов натисла на «Пуск».

Дівчина на екрані пройшла ще кілька кроків, потім стала.

Графік витягся в ниточку. Пряму, немов струна; прямо перед дівчиною звисало з ліхтарного стовпа щось, точніше, хтось; спостерігач бачив тільки босі ноги, які погойдувались у червоному світлі нічної зйомки.

Графік болісно, мов жива істота, смикнувся вгору. Графік метався, ніби самописець прагнув вирватися з рамок екранчика, втекти від цього жаху й почати своє власне життя. Графік із зеленого став червоним, осьова лінія його переповзла на три позначки вгору.

Дівчина на екрані закричала й кинулась тікати. Камера стрибнула, на мить випустивши її з поля зору, потім схопила зі спини — як вона мчить, шпортаючись і падаючи, а графік б’ється безладно, мов навіжений…

— Повторіть цей епізод.

— Вистачить, — людина в замші говорила крізь зуби. — Візьмете копію… показів.

— Чудова якість запису, прямо-таки без завад… У неї що, сенсор на тілі?

— Так.

— А-а-а… — В голосі співрозмовника відчувалася повага. — Який незвичайний пік, ви помітили? Мета-ритм…

— На сьогодні все. Даруйте, але в мене ще повно роботи.

— А-а-а, — знову повторив його співрозмовник. — Ну так, авжеж… Технічну частину показів я зіллю собі в машину, а, так би мовити, художня…

— Я закину вам диск. Контрольку.

— А-а-а, — повторив співрозмовник утретє. — Прощавайте, заздрю високій якості вашої роботи…

Людина в замші ніяк не відреагувала на комплімент; двері кабінету беззвучно зачинилися.

Тоді, сидячи перед темним екраном, він утомлено опустив голову на сплетені пальці.

І просидів так майже годину. І добре, що в цей час ніхто не бачив його обличчя.

(…Їх було четверо.

Власне кажучи, їх могло бути й більше. Ще здалеку, угледівши бетонну руїну й міркуючи, як бути далі, він знав, що ця зустріч відбудеться, однак сподівався, що тут удасться домовитися.

Тепер стало ясно, що ні, не вдасться.

І ця гладка жінка в хустці, що стоїть у дверях зі списом у руці. І цей безбровий, з випаленою сонцем лисиною, і цей молодик з самострілом, певно, син, і ще лобур з чорною пов’язкою на шиї, наче в жалобі по настирливих чужинцях, які в усі часи намагалися перейти тут межу, і по тих, хто ще спробує…

— Нам треба пройти, — сказав мандрівець, звертаючись до лисого.

Слова нічого не вирішували.

Ліворуч була скеля — майже вертикальна стіна з пучками колючої трави в негустих виїмках. Праворуч — узбіччя розбитої дороги, зарості чорних шипатих кущів і напіврозвалений бетонний будинок. Житло й контрольно-пропускний пункт одночасно.

— Нам треба пройти. Ми нікого не займали.

Слова були ширмою, прикриттям, яке дозволяло йому тягти час. Щоб устигнути оцінити відстань до молодика, і до лобуря з чорною ганчіркою, і зазирнути в дуло самостріла, і зрозуміти майже з розпачем, що ні, один стрибок тут нічого не вирішить, він занадто зручна мішень, і Махі теж…

— Іди геть, — красивим співучим голоском сказала товстуха зі списом.

Самостріл у молодикових руках перевів погляд з мандрівця на його супутницю й назад; маленька долоня, яку мандрівець стис надто сильно, стала вся мокра.

— Ні фіга, — задумливо повідомив хазяїн самостріла. — Прийшов — значить прийшов. І дівка теж. Дівка нам потрібна.

Лисий поморщився. Лобур вишкірився. Товстуха гмикнула, і мандрівець раптом зрозумів, для кого призначений дротик у її руці.

Щойно ці троє вирішать, що розмову закінчено…

Махі. Мокра долоня в його руці. Власне, для неї спис товстухи краще, ніж…

Він перевів дух.

Дивлячись здалеку на бетонну руїну, він припускав, що так може статися. Просто в нього не було вибору, бо повертатися…

Повертатися.

У принципі, якщо він повернеться й піде геть — йому можуть вистрілити в спину, а можуть і не вистрілити. Їх занадто цікавить Махі…

А їй повертатися аж ніяк не можна. Нема куди.

Наче прочитавши його думки, дівчинка міцніше стисла йому долоню; як би їй пояснити, що вона повинна кинутись на узбіччя? Раптово? Щоб очистити йому простір?..

Тепер він дивився на молодика.

На його палець, що лежить на спусковому гачку.

— Чи живцем?.. — міркував лобур.

Лисий знову поморщився:

— Не треба смороду…

Палець, що лежав на спусковому гачку, смикнувся. М’яз одержав наказ скорочуватися; очевидно, для молодика це був звичний рух, він натискав на гачок так само часто, як підносив ложку до рота…

Махі впала на узбіччя. Точніше, вона ще падала, відкинута грубо й різко, а мандрівець уже встиг кинутись на дорогу й відкотитися вбік, і там, де щойно відбилося на пилюці його тіло, цвіркнув здійнятий кулею фонтанчик.

Перший кидок.

Товстуха все-таки кидає свій спис — у нього, точніше, в те місце, де він щойно був. Молодик пересмикує затвор, лице перекошене; лисий і лобур кидаються одночасно — й заважають один одному.

Другий кидок.

На випаленому обличчі лисого — азарт мисливця. У лівій руці гак-кинджал, мандрівцеві відомий цей випад, якщо пощастить, нападник не просто розпорює супротивникові черево, але й витягує одразу гаком нутрощі…

Мандрівцеві здавалося, що він бачить, як тіло людини з гаком-кинджалом розмазується в повітрі. Сповільнена зйомка навпаки — мандрівець бачить його обриси не в тому

1 ... 33 34 35 ... 99
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Печера», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Печера"