Книги Українською Мовою » 💛 Молодіжна проза » По секрету твоя, Рошаль Шантьє 📚 - Українською

Читати книгу - "По секрету твоя, Рошаль Шантьє"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "По секрету твоя" автора Рошаль Шантьє. Жанр книги: 💛 Молодіжна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 33 34 35 ... 87
Перейти на сторінку:
Розділ 22.1

Ми сидимо на кухні, Аріна допомогла мені вмитися і прийти до тями. Допомогла оговтатися, як уміла: влила два келихи вина залпом. Зараз я відчуваю оманливе умиротворення, тільки думки плутаються.

— Це мине. Стрес. — Виносить вердикт мій алкогольний сенсей.

Вона нічого не питає, вичікувально не дивиться, до розмови не підштовхує. Просто п'є вино та закушує сиром. Я розповім їй. Просто не можу більше носити це у собі. Потрібно тільки з думками зібратися.

— Це був наречений мій. Тепер уже наречений, мабуть.

— Очі якось щастям не блищать, фату вже обрала? — починає, але прикушує язика.

— Батьки хочуть цей шлюб, — видихаю, спостерігаючи за відблисками вина в келиху, — ми з Іллею разом із дитинства. Гуляли, він захищав мене у школі, а потім усі якось почали нас одружувати. Це було весело, лестило, що решта хотіла з ним гуляти, а він вибирав прогулянки зі мною, іноді й у свою компанію брав. Дівчата зітхали, хлопчаки не задирали мене, боялися його, мабуть.

— Скільки вам було років?

— Мені дванадцять, Іллі п'ятнадцять.

— Ага, тобто на той час те, що я на сходовому майданчику бачила ще мав вигляд людський? — відпиває, зловивши краплю на зовнішньому склі склянки.

— Він хороший. Був хорошим, — виправляюсь, — не знаю, коли все змінилося. Напевно, коли мені було п'ятнадцять, Ілля тоді як раз школу закінчив, а до університету вступати не поїхав.

— Тупуватий? — питає глузливо.

— Говорив, через мене не хоче залишатися вдалині, — кажу і згадую, наскільки романтичним тоді це мені здавалося.— Ага, ще й на почуття провини давимо, — у нерозумінні піднімаю брову, — ну як, я заради тебе тут залишився, ти повинна бути зі мною! — пародує голос. — Часто це працює. З добродушними та жалісливими.

— Спрацювало, — киваю у згоді. — Це зачепило мене. Тоді приємно, на правду.

— Та ясна річ, Тай. Тобі скільки виповнилося, п'ятнадцять? — повторює мною сказане і дочекавшись мого кивка, з експертним виглядом продовжує. — П'ятнадцять, а тут старший хлопець такі вчинки робить, чи не від майбутнього відмовляється, щоб з тобою довше побути! Будь-яка розтанула б!

— Ненадовго, Арін. Він почав мене лякати. Спочатку лаявся, коли я почала гуляти без нього, — зчіплюю руки в замок. — У старшій школі класи перетасували за напрямками, і ми стали дружити. Ходили разом шашлики смажити, після уроків гуляли, мене надовго не відпускали, але все ж таки. Та й узагалі вступ, підготовка до іспитів, часу на Іллю у мене було все менше. Мені здавалося, це нормально, а от його це дуже не влаштовувало. І раз на крики я не реагувала, тоді він пішов до мого батька і сказав, що виходжу з-під контролю. Той виду не подав, але, мабуть, прислухався. Батько мене завжди в строгості тримав, стежив, щоб я ніде ні з ким... А тут з вікна побачив, як мене двоє однокласників додому проводжають, вони по черзі обійняли мене. Ми так прощалися і віталися: дружили добре. Я не знала, що в цьому знайдуть підтекст, ні про що таке і не думала ніколи, а батько думав. — я замовкаю, поринаючи у спогади.

Все це вже пережила, сльози виплакала у своїй кімнаті батьківського дому. Ніколи там більше не житиму. Ніколи не повернуся туди. Здригаюсь, коли подруга накриває мою руку. Дивиться мені в очі, не квапить. Я продовжую сама:

— Він не вперше тоді вдарив мене, але вперше я бачила таку жорстокість на його обличчі. Зазвичай батько бив по задниці ременем скільки я себе пам'ятаю, скільки б років мені не було. Тільки тоді мені здавалося, він не зупиниться, — я вдихаю глибше, готуючись розповісти те, про що жодна душа раніше не чула, — Почалося все як завжди, з ременя та запитань. За кожен неправдивий три удари. Так мене відучували від брехні, — Аринка дивиться величезними очима, я гірко посміхаюся. Що сказати? Для будь-якої улюбленої сім'єю дитини історія мого виховання шокуюча. Мене також любили. По своєму. — Моєю помилкою стала правда. Я казала те, що насправді відбувалося, а він не вірив. Вважав, цитую: дочка полковника займалася непотребом із жебраками та бовдурами. До речі, ні жебраками, ні бовдурами Валік з Денисом не були, обидва відмінники з гарних сімей і гуляли ми тоді з Катькою, просто їй додому ближче було, — я виправдовуюсь зараз слово в слово, як тоді. Наче занурююсь на кілька років тому.

— Як ти його не зненавиділа…? — обережно питає, наливає у склянку воду і ставить переді мною.

— О, я ненавиділа. Тільки складно проявляти свою ненависть до того, хто сильніший і не гидує це демонструвати. Батько не гидував, — випиваю воду до дна. Тяжко це: душу настіж відкривати.

— Ти його татом не називаєш? — питає обережно, а я гірко посміхаюся.

— Ні. Брикнула тоді, назвала Леонід Михайлович за вечерею при його підлеглому. Усі посміялися яка чинна в нас родина, а ввечері того ж дня він розбив мені губу.

— Тая… А тоді… чим усе скінчилося?

— А…, — хмурюся, — Коли він вирішив, що ремінь не діє, він дав мені пару ляпасів, щоки горіли від ударів, я кричала, що він чудовисько, репетувала на весь будинок. Від третього ляпаса впала на руки обличчям униз. Це стало другою моєю помилкою. Він хотів, щоб я замовкла, смикнув за руку ззаду занадто сильно. Зламав ключицю. Прибігла мати.

— Через неї він заспокоївся? - здивовано шепоче подруга, прикривши долонями рота.

— Ні. Мати не лізла, це було небезпечно. Він заспокоївся сам, коли взяв мене за горло, а я від страху замовкла. Він сказав, що тепер за мною буде вічне стеження і жодному моєму слову він більше ніколи не повірить. З того часу слова Іллі батько не перевіряє. Вірить на слово. І з тих пір я не можу його позбутися. Дочці полковника по руках ходити не за статусом. І не важливо, що жити так неможливо, і кохання ніякого немає. Для матері, окрім страху в батьківському будинку, теж ні чорта не живе.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 33 34 35 ... 87
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «По секрету твоя, Рошаль Шантьє», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "По секрету твоя, Рошаль Шантьє"