Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Пульсари 📚 - Українською

Читати книгу - "Пульсари"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пульсари" автора Лариса Юріївна Копань. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 34 35 36 ... 119
Перейти на сторінку:
зими думають. Та вам хіба до цього? Ну, зараз, ясно, зараз у вас горе. Одне слово, так, — кидає Гетьманчук козирного туза, — допомогу, звісно, дамо — порядок такий. І відправимо востаннє на рихтовку. Ось. Може, ампулу вшиють — медицині видніше, як з вами бути.

Якби Мусій знав, що саме оцей червонощокий опікун із голубими очима христопродавця колись так розцяцькував «масажами» спину його сина, що той ні лягти, ні сісти не міг, — якби Мусій знав, то, може б, ображений тодішнім учинком Гетьманчука і сьогоднішнім його тоном, кинувся б на кривдника з кулаками. Який з алкоголіка спит?! Та, відчуваючи, як вогненні змійки раптом замиготіли йому перед очима і тоскний біль сколихнув усе його тіло, Мусій тільки різкіше, аніж годилося б, схопився із стільця й метнувся до дверей.

У два стрибки Гетьманчук наздогнав його і, злегка підштовхуючи, скерував до стільця.

— Від себе ви можете втекти, а від нас — ні,  — Олекса перефразував по-своєму педагогічний вислів. — Пишіть заяву на лікування. З рідними переговоримо самі — вони вже стільки днів вас розшукують. А гроші нехай одержить дружина. Ось. — Він підсунув ручку і папір, став за Мусієвою спиною.

Козирних карт не було — колода вся лежала у відбої, довелося добровільно писати заяву.

Гетьманчук перечитав, порівняв підписи на заявах. Акуратненько написав на обох «Задовольнити».

— Ми вас викличемо, — міцно потис Мусієві руку й випровадив його за двері.

Усе відбулося так швидко, як розмова на зустрічних ескалаторах, причому Гетьманчук піднімався вгору, а Мусій котився в безодню. А колись же й він був шанованою людиною. І хіба дозволив би якому шмаркача ві отак розмовляти з собою! А все тому, думав Мусій, що я добрий, смирний, усе прощаю. І душа його скімлила, спливаючи невидимими сльозами образи, безсилля, безвиході. «Так далі не можна», — промайнула тінь думки, навіть не вся тінь, а її ріжечок, в якому аварійною лампочкою пульсувала згадка про втраченого сина. Ніхто більше об Мусія не витиратиме ніг! Он і заводчани радять віддати під суд лікарів, котрі руку оживили, а хлопця вхайдакали. Зараз ось пропустить кухлик пивця для сміливості і поїде. Для розширення судин, для ясності розуму вип’є, бо з ученими гав не лови.

Після першого кухля в Мусієві заговорив якийсь чорт-диявол, котрий розтоптав його наміри, змусив пити вдруге, втретє, вчетверте, а потім звалив під сосну на м’який мох, на сухі торішні голочки.

НА СЕМИ ВІТРАХ У ТРЬОХ КРІСЛАХ

Тоскно було на душі після розмови з Мусієм і в Олекси Гетьманчука. Не втішило місцевкомівського діяча ні те, що Мусій нарешті об’явився, ні його власноручна добровільна заява на лікування. А хай би він хоч крізь землю провалився! — нишком собі думав Олекса. Та, зрештою, суть не в алкоголіку, причина роздратування глибша й серйозніша: велемудрий голова місцевкому звалив усю рядову роботу на молодого й енергійного Гетьманчука. І тоді, як Марія ставила цікаві досліди, розв’язувала захоплюючі проблеми, він розглядав якісь побутові заяви, лаявся за техніку безпеки, зводив новий паркан навколо спортивно-оздоровчого табору «Лілея». Безталанна «Лілея» не мала постійного штату, окрім завгоспа й сторожа, які всю осінь, зиму й весну дивилися в таборі кольоровий телевізор та ловили в річечці йоржів. Інших працівників, у тому числі й директора, місцевком щороку призначав на три літні місяці. Цього літа вибір упав на Гетьманчука.

— Або на місяць рядовим у колгосп, або на все літо в табір директором. Вибирайте, — сказав йому голова місцевкому. — Хлопець ви енергійний, з досвідом. Ваша ленінська кімната у гуртожитку й досі неперевершена. Взірець! Ми тут порадилися: місцевком — за, ректор підтримує. Зі штатом допоможемо.

Олекса вагався. А голові вже остобісіло перебирати «директорів» — оце з четвертим кандидатом возькається. Двох забракував, бо нахабно напрошувалися на цю посаду ще з осені — терлися в приймальнях, розкланювалися в інститутських коридорах. Третій ставив умову, щоб ніхто не втручався і не контролював (!) його діяльність. («Коли я беруся, то вже довіряйте без вказівок і опікунства. Підставним директором фірми «Роги й копита» я не буду»). А Гетьманчук — свій хлопець, з мозолями і завзяттям.

— Окремий кабінеті Заступник по політроботі! Заступник по харчуванню. Заступники по спорту, по роботі з дітьми, по господарству, — штурмував голова.

Погодився бути директором. А тепер мороки стільки, що й не помічаєш, як ґедзь кусає.

— Фу, гидота… — Олекса елегантно, пінцетом піймав на столі муху.

Липучки давно вийшли з моди, а старорежимною ляпачкою робити плями в кабінеті не хотілося. Якось на одній нараді колега з університету порадив ловити пінцетом. Думав, що той жартує. Аж ні! Чудово виходить! Принагідно проконсультувався у Верхуші. «Коли хапаєте пальцями, — по-науковому пояснив старий, — комаха на відстані відчуває чи то їхній запах, чи інфрачервоне випромінювання. А пінцет холодний і без запаху, його муха може й за стебло сприйняти. Обгрунтувати цей феномен ми ще не можемо — ніхто не розробляє цю тему. Просто кажу робочу гіпотезу. Головне зараз — геронтологія. Але якщо ви по-справжньому зацікавились, присилайте тямущого студента, поставимо курсову роботу, вияснимо. Але, кажу, це не головне…»

Бач, прийняв його, Гетьманчука, за викладача. А що? Хіба не схожий?

— Насилу розшукав вас, — відволік од шкрябких та незатишних думок Петро Яремака. — Ви щось уже і в лабораторію не заходите. Хоча б привіталися раз на день.

— Директор я, Петре Семеновичу, — скромно признався Гетьманчук. — Ось. Дихнути ніколи. А ще я член комісії по антиалкогольній пропаганді, член профкому…

— Та не треба нам многочленів! Якщо хочете, щоб протабелював вас цього місяця, то хоч через день в лабораторії працюйте.

1 ... 34 35 36 ... 119
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пульсари», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пульсари"