Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Зірка, або терористка, Марина Меднікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Зірка, або терористка, Марина Меднікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зірка, або терористка" автора Марина Меднікова. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 34 35 36 ... 56
Перейти на сторінку:
Може це й не моя справа, але…

Навіщо нам шукати пригод на свою голову, роздмухувати цю гнилу справу? Так ми ще до тероризму докопаємось.

Міжнародного, завважте.

— Ви ще тут?

— Справу Шушунової вам уже не заносити?

— Справу до мене, і вмить — до інституту.

Кулик зняла затісного піджака, зітхнула вільніше. Дається взнаки гормональне лікування. Старієш, Тетяно, стаєш схожою на стару шахтарську коняку, думки по колу та по колу, про одне й те саме. Господи, чого тільки не робила, аби завагітніти, страшно згадати. Усе скінчиться, сяду на дієту, піду на шейпінг, треба розпитати в Насті, що то є, поверну форму.

Зазирнув Стас. Поклав папку.

— Особиста справа Шушунової. Нічого особливого, на мій погляд.

— Ти ще тут?

Стас випарувався.

Кулик поклала стосик паперу, поставила чашку, вкинула кави, увімкнула чайник, висипала на стіл з десяток ручок. Не вміла думати, коли щосекунди на щось відволікаєшся, шукаєш, підводишся з-за столу. Іноді виписана ручка, що починала шкрябати папір, доводила до сказу. Жбурляла нею об стіну.

Випила каву, не відчула смаку, скурила кілька сигарет, не помітила, як спорожніла пачка. Малювала стріли й решітки, решітки й стріли. Нарешті написала й обвела кружальцем прізвище Голуб. Так само — Симчич, Шушунової, згодом — Олійник. Голуб і Симчич поєднала лінія, ще одна. Схоже на рівняння. До Шушунової пролягла риска. Ручка встромилася в Олійник, намалювала тлустий знак запитання. Взяла справу Шушунової, вчитувалася в кожний рядок, підкреслюючи, ставлячи позначки. Висунула шухлядку, не знайшла потрібної теки. Вибігла до кімнати Стаса.

— Де тека на Олійник?

— Ось. Ви дали мені і просили уважно вивчити.

— Вивчив?

— Я їздив до геоінституту. За вашим наказом. Між іншим, на таксі власним коштом.

Кулик знайшла у теці потрібне. Заклала аркуш пальцем.

— Що ти сказав про мотив?

— Не лякайте мене. Про який мотив?

— Ти сказав, що проти Симчич немає доказів, а є мотив.

— Все тулиться чудесним робом. Моя версія закінчена і струнка, стає підґрунтям обвинувачення. Голуб через халатність лаборантки Шушунової знаходить на смітнику колбу з залишками барбізону — на колбі жовта наклейка, а причинну вабить усе яскраве. Про це дізнається її найближча подруга і опікунка Симчич. Для неї — застосувати отруту за її прямим призначенням — означає одразу вбити двох зайців.

Перший — квартира Голуб, що розташована поряд з квартирою Симчич. У випадку арешту і довічного запроторення Голуб у психлікарню, Симчич успадковує її житлоплощу, стає власницею двох суміжних однокімнатних квартир.

— А другий?

— Директор Покотило не має й половини чеснот, які є в Симчич. Освіченість, знання мов, зв’язки, ля-ля. Але!

Директорує він, бо має десь волохату лапу. Симчич добиває його у власному барлозі.

— Тобто?

— Руками Голуб влаштовує теракт у ліцеї. Могла, до речі, й не знати про високу токсичність барбізону, чекала лише масового проносу. Я оце подумав, що не такий уже й віслюк, як зізнався недавно. Отрути в торбі Голуб за першого нашого обшуку вже не було. Симчич забрала її і сховала на дачі свого нареченого.

— Навіщо?

— Такі речі як отрута, що не залишає слідів в організмі жертви, на вулиці не знайдеш, бо треба знати місця. Я особисто її не викинув би, а при нагоді присмачив би Вареникові бутерброд. Це не для протоколу. Дурний жарт, апарте, себто в бік, як кажуть на театрі. Далі. Цей наречений Симчич — постать для слідства не остання. Характеристики від оточення: незадоволений, впертий, брутальний, нечистий на руку…

— ?

— Під час обшуку на його дачі знайдено телефон, що належав покійному Перегуді.

— Далі.

— Несподівано для Симчич справа виходить з-під її контролю. Злочин бажаного розголосу не набуває. Влада не дурна: наказує все запорпати в пісок. Аби досягти мети, Симчич труїть дієтсестру. Сказавши «а», каже «бе». І це вже — справжній свідомий злочин. Вже знає, що барбізон — повний гаплик. Плюс халепа з американською дочкою, телебачення. Преса захлинається, Америка готує морських піхотинців для зліквідування в нас терористичного угруповання, директора ліцею не сьогодні-завтра турнуть, а кращого кандидата на його роль, ніж наша фігурантка, годі й шукати. Симчич поза підозрою, на неї нічого немає, а Голуб непідсудна… Дещо маємо й ми — розкрутили складнющу справу. У мене все. Оплесків не треба.

— Зроби запит про всі справи, пов’язані з торгівлею продовольчими товарами в Києві за вісімдесят дев’ятий рік і занеси мені. Дещо хочу уточнити.

— Йєс, мем. На сьогодні? Жарт.

— Не жарт. На сьогодні. Я дочекаюсь.

— Ви від мене щось приховуєте?

— Стасе, зроби, як я прошу. Як експеримент? — Інформацію здобув візуально, органолептично і повітряно-крапельним шляхом.

З вікна лабораторії геоінституту справді можна ідентифікувати людину на смітнику, сама Шушунова і показала.

У себе Кулик щільно причинила двері, ще й повернула ключа. Поклала справу Олійник і справу Шушунової, червоним маркером підкреслила абзаци в кожній з них.

Вимкнула комп’ютер. Не призвичаїлася ще до нього, якийсь психологічний ступор: замість вільно думати, морочишся з технікою. Інша річ — з ручечкою і папірцем розв’язуєш у старий козацький спосіб логічні задачки… А от як друкарська машинка комп’ютер незамінний.

Між кружальцями з прізвищами Шушунової і Олійник пролягла червона лінія, згодом — інша. Неначе знак рівняння.

Зателефонувало. «Ні, не чекай, затримуюсь. Мушу дечого дочекатся. Так, здається, трапилося. Вдома поясню. Я не нервую, я в паніці. Не знаю, що вчинити. Може все розсмокчеться, я ж нічим не завинила перед Богом. Хтось вдирається, не клади трубку».

Вдирався Стас зі сувоєм факсової роздруківки.

— Ви зачинилися. Терористи

1 ... 34 35 36 ... 56
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зірка, або терористка, Марина Меднікова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зірка, або терористка, Марина Меднікова"