Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Казки мого бомбосховища 📚 - Українською

Читати книгу - "Казки мого бомбосховища"

184
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Казки мого бомбосховища" автора Олексiй Чупа. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 36 37 38 ... 40
Перейти на сторінку:
зупиняйся.

Але ж ти ніколи і не зупиняєшся, тільки прискорюєшся, м-м-м. У такі моменти я просто вмираю. Правда, умираю від насолоди, ти би знав… Одного разу на виставці я натрапила на фотографію, зроблену всередині газової камери одного з нацистських концтаборів. Аушвіц, здається. На закіптюженій чорній стіні було чітко видно сліди нігтів закатованих людей. Вони дерли стіни в безнадії, зближуючись зі смертю. Вгадай, коханий, про що я подумала в цей момент? Навряд чи вгадаєш. Про довгі подряпини від моїх нігтів на шпалерах у твоєму коридорі. Ти взяв мене тоді просто біля вхідних дверей, дозволивши тільки відкласти вбік дорожню торбу. Брав ззаду, виробляв таке, що я справді відчувала, що помираю. Тільки я, на відміну від тих бідолашних, подавалася назустріч тій смерті усім тілом, прагнула її, як ніколи досі.

Знав би ти, як я втішилася, коли була в тебе наступного разу і побачила, що ці сліди не затерто, не знищено! Навіть не прикрито! Це сказало мені про те, що в тебе нікого не буває, крім мене, більше та яскравіше, ніж будь-які твої запевняння та обіцянки. Я бачила, як вішаються на тебе жінки, навіть незнайомі! На тому рок-концерті, куди ти водив мене минулої зими, намагалися підкотитися троє. Я кожній із них готова була перегризти горлянку. При мені ти делікатно їх посилав. Але ж ти, любий, зі мною буваєш дні, а без мене – місяці. Маєш купу «старих, перевірених подруг». Усі вони проводять із тобою час. Часто лишаються ночувати. Усі вони гарні, дзвінкі, енергійні – ти знаєшся на жінках, у цьому тобі не відмовиш. У чому вони «перевірені», я не хочу думати навіть. Просто вірю тобі, та й усе. Це нестерпно. Хоча, мушу визнати, ті сліди моїх нігтів у тебе на шпалерах мене заспокоюють. Мур.

Сумую за тобою, милий, шалено сумую. Часом здається, що я готова кинути тут усе, зібрати речі та поїхати до тебе. Твоє місто подобається мені набагато більше, ніж моє. Воно більше, жвавіше, красивіше. Я хотіла би жити з тобою. Або, принаймні, поруч із тобою. Не так далеко. Щоб не вириватися раз на кілька місяців, обмотавшись павутинням брехні та щоразу ризикуючи з неї не вирватись. Хочу мати змогу хоч би гіпотетично зустрічати тебе несподівано, на вулиці чи в барі. Отримувати від тебе спонтанну ніжність, щиру, а не запрограмовану за кілька місяців перед тим. Розумієш? Хотіла би знати, якою я буду, живучи за півгодини пішки від тебе. Яким будеш ти? Якими будемо ми?

Ми. Дозволиш? Я хотіла би знати це «ми». Хоча і не говорила тобі ніколи про це. Але дуже хотіла би. Я проговорюю це «ми», наврочую, накликаю, нашаманюю. Бережися, коханий, якщо ти не второпав досі, – я шаманка, чаклунка. Недарма ж тоді, третьої нашої зустрічі, коли була спека і тобі дуже боліла голова, я нашаманила дощ. І швидко усе минулося. Мені достатньо було захотіти і подумки це сказати. Ох, бережися! Я наврочу нам оце «ми».

Єдине, що мене по-справжньому зупиняє, – ти жодного разу не заговорив про це, навіть не натякнув, бодай словом. Жодного разу. Боюся кинути все, приїхати і побачити тебе з іншою. Боюся заговорити з тобою про це і дізнатися, що все це не на часі чи зайве.

Мені важко. Бо ж ти знаєш про мене все. Коли лягаю і прокидаюся, що готую і чому сварюся з чоловіком. Знаєш про кожну дрібничку мого життя, про все і всіх, хто мене оточує. Я ж не маю про твоє оточення ніяких нормальних відомостей. Лише часом якісь імена вихоплюються назовні (жіночі, сука, імена в основному, роздерла би!), які, очевидно, доводиться називати, бо їх не приховати. Імена, які легше назвати, ніж пояснювати, що значать для тебе їхні носії. Я не маю, так би мовити, панорами твого щоденного життя. І часом мене це просто виносить. Не можу збагнути за твоїм неодмінним жартівливим тоном, чи ти ховаєш когось, чи ні?

Я бачу лише тебе. Або роль, яку ти граєш. Ось тільки декорацій мені не видно зовсім. Це лякає мене, коханий. Часом це страшна вистава.

Але знаю, що я потрібна тобі. Тільки чи потрібне тобі оце «ми»? Дві літери, коротеньке слово – а скільки всього неймовірного в ньому, ох. Млію. Іноді здається, сутність усього життя зводиться до того, аби викристалізувати оце «ми». Два звуки, короткий, влучний удар. Таке мислення – це теж твій вплив. Це твоя мова, точна і рішуча, як постріли. Коротка, проте повна сенсів, немов поодинокі дотики. Я стала вживати коротших слів. А ти… Ти взагалі майстер скорочувати слова так, що я млію. Чого лише варте оце твоє Ру. Ти мене так назвав одного разу, порівняв із Крихіткою Ру з Мілнівської казки про Вінні-Пуха. Так, ми чекали разом потяг, і я була непосидюча, немов дитина. Усе ходила, щось виглядала, вступала у вокзальні суперечки та знайомилася із сусідами в залі очікування. І ти назвав мене тоді Крихіткою Ру. І час від часу називаєш аж дотепер, хоча кілька років минуло. Дитячість якась, але я в захваті. Ру, крихітка Ру, твоя Ру. Ніхто в цілому світі не зумів би вкласти у два звуки стільки любові. Я тану, милий. Як ти це робиш?

Дзвонив чоловік, питався, чи я вдома. Мушу дописувати. Аби встигнути зганяти на пошту і відіслати. Бо завтра я вже передумаю. День по розставанню і два дні по розставанню – це, знаєш, велика різниця. Завтра я би не насмілилася сказати тобі те, на що спромоглася сьогодні.

Монолог п’яної, збудженої і закоханої жінки – це набридливо, я знаю. Але ти не злишся, правда? Не злись. Ми дотриваємо до листопада, інакше і бути не може. І далі триватимемо. А мої сумніви… Я навіть у собі сумніваюся зараз, у всьому іншому – тим більше. Маю ж я право на сумнів?

Але все ж ти умієш бути небагатослівним та неймовірно переконливим. Часом будь-які сумніви розбиваєш у друзки за лічені секунди. Ось як позавчора, коли я приїхала, а ти не зумів вирватися раніше, щоби зустріти мене з потяга. Мала їхати до тебе сама. Заходжу до метро, минаю турнікет, стаю на ескалатор. Раптом – дзвінок. Ти. Підіймаю трубку.

– Привіт, ти доїхала? Як справи?

– Усе гаразд. Опускаюся до підземки, в тебе двадцять секунд, поки зв’язок не зник.

– Скільки в мене секунд?

– Уже десять.

– Я кохаю тебе.

І вимкнувся. Ну, що тут скажеш?

І

1 ... 36 37 38 ... 40
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Казки мого бомбосховища», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Казки мого бомбосховища"