Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Байстрючка 📚 - Українською

Читати книгу - "Байстрючка"

281
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Байстрючка" автора Марія Хіміч. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 36 37 38 ... 68
Перейти на сторінку:

У неширокому, зате довгому, з великими вікнами залі Будинку культури щодня, крім неділі, з четвертої до шостої години дня, а в суботу з 11 ранку до першої години дня, ішли тренування балетної студії. Про це повідомляло оголошення при вході в заклад.

Гадала, що нікого не застану з балетників, бо без Онуфрія Станіславовича які можуть бути танці, проте, на моє здивування, переді мною відкрилося ще те видовище — група граційних дівчат робила розтяжку під керівництвом досить-таки дебелої молодиці.

— Доброго дня! — привіталася, бо вже не було куди діватися.

— Ви щось хотіли? — поцікавилася молодиця.

— Можна вас на хвилину?

— Можна. Дівчата, продовжуйте!

Жінка стала проти мене в коридорі й вперла руки в боки.

— Я хотіла запитати, чи немає місця в балетній студії. Хочу, щоб моя донька займалася танцями, їй — дванадцять років, — на ходу придумувала «легенду».

— Що ж, можна спробувати. Треба було й доньку привести з собою. Хоча, здається, Онуфрій Станіславович не планував у групу когось добирати. Тим більше, наприкінці навчального року.

— А ви знаєте Онуфрія Станіславовича?

— Звісно! Щоб я зараз тут робила? Я була його ученицею свого часу, найкращою ученицею. А потім закінчила школу, вступила у коледж. Потім завагітніла, перевелася на заочне… Набрала, бачте, двадцять зайвих кілограм. Важко повірити, що я колись була балериною.

— А дитинку на кого залишили? — з виглядом базарної баби поцікавилася.

— Віддала в ясельну групу в дитячий садок. Ледь умовила, щоб узяли. Я й рада, що вийшла з декретної відпустки! Хоч схудну! Лише шкода, що за таких обставин дісталася мені ця робота. Онуфрій Станіславович — учитель з великої літери, мені далеко до нього. Так що, може, почекайте. Можливо, він ще повернеться й тоді віддасте свою доньку в балетну студію.

— Може, ви й праві… Але де знання, що Онуфрій Станіславович повернеться? Чутки ходять жахливі…

— Що правда, то правда.

— А Настя? Нічого невідомо про неї? — я надала своєму голосу тремтливості й співчутливості. Це було неважко.

— Ні. Знаю не більше вашого. Вона була дуже сильна балерина. Он бачите, далі в коридорі є стенд під склом? Там є її нагороди й фотографія. Настя одного разу виграла у всеукраїнському змаганні… Ну гаразд, якщо не передумали, приводьте свою доньку. До побачення!

— До побачення!

Молодиця пішла (дерев’яний паркет загрозливо затріщав під її великими ногами), а я підійшла до стенду. Там я знайшла фотографію вродливої дівчини з медовими очима, яка була підписана: «Анастасія Камінська». Там же стояв її головний трофей — кубок у вигляді танцюючої балерини. Я озирнулася — коридор був порожній, обережно відчинила скло й взяла кубок у руки. Мене пронизало струмом.

Напівтемна халупа, гострий запах прілого листя, моху й, здається, води. Тонка рука звисає з-під гори лахміття. Нігті геть обламані, до крові. Світло-фіолетова вена зміючкою огорнула зап’ясток, вона пульсує. Отже, дівчина — жива! Присутність Онуфрія Станіславовича я не відчула, хоча його дипломи й нагороди стояли тут же, на стенді.

Листя, мох і вода… Схоже, дівчина була десь біля річки, можливо, на березі, порослому деревами. Треба це взяти до уваги.

Удома Ксенька мені сказала, що планує цієї суботи податися до містечка Д. і щоб я їй купила вінок зі штучних квітів покласти на могилу Назара. Я зітхнула й погодилася. Лише попередила: жодних візитів до Зіни й жодних пригощань від неї!

Вона, звісно, погодилася з усіма моїми умовами. Якщо чесно, її поїздка була мені на руку: цієї суботи Варварка планувала гостювати з Максимом у його матері в селі Княжому, а я могла без перешкод піти на пошуки нещасної Настуні.

Я залізла до комірчини й знайшла старі гумові чоботи по коліно, рюкзак і ліхтарик. Усе, я — готова!

46
Варварка

Мене багато що влаштовувало в Максимові, проте єдине, що напружувало, — те, що він із села. А це означає: саджання картоплі, а потім її копання, літні закрутки овочів і так далі. Мені маминого городу, який вона умудрилася вибити в місцевої влади, вистачало. Той город був невеликий, зате розташовувався на околиці Задрипинська, а власного транспорту в нас, звісно, не було. Ось і доводилося мучитися за той зайвий мішок картоплі. Я взагалі принципово — проти городництва! Хай цим невдячним ділом займаються колгоспи — ті, які ще животіють.

Ми з Максимом їхали в автобусі, і дорогою він розповів, що йому обіцяють хорошу роботу. Ось вступить він на заочне в Київський технологічний інститут харчової промисловості — і на нашому місцевому маслозаводі, де він працює простим робітником, йому дадуть посаду спеціаліста, а якщо добре працюватиме, то через рік лаври головного спеціаліста ляжуть на його кучеряву голову. А службову машину йому презентують уже з перших днів роботи спеціалістом.

Хто б не хотів мати такого чоловіка? Я шитиму, а він — працюватиме на високій посаді. Житимемо в

1 ... 36 37 38 ... 68
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Байстрючка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Байстрючка"