Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Оранжеве сонце 📚 - Українською

Читати книгу - "Оранжеве сонце"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Оранжеве сонце" автора Василь Степанович Фіялко. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 36 37 38 ... 50
Перейти на сторінку:
втихне — Кудлань наздожене То.

— Наздожене! Невже наздожене?.. Ех, як би То хотів цього! — вигукнув запально юнак, мало не підскочивши з радості. — То так хотів би мати чотириногого друга!..

— То хоче мати чотириногого друга так само, як Е хотів мати за друга Вогонь! — сказав Е.

— Але ж Вогонь не може ходити, — заперечив То.

— Вогонь може і ходити, і стрибати, і літати! — впевнено промовив Е.

— Однак Вогонь не має ні очей, ні лап, ні голови, — ще гарячіше заперечив То.

— Зате Вогонь має крила! — майже вигукнув Е.

— Чому ж Вогонь, — запитав здивований То, — не полетів геть, коли його чаки вбивали довбнями?..

Е спершу не знав, що відповісти, а тому мовчав. І справді, чому Вогонь, маючи крила, не полетів геть? А відповісти треба було будь-що. Е мусив захистити Вогонь, виправдати його загибель. Та раптом на думку юнакові спали леви, тигри, тури, мамонти… Ті вже швидше загинуть на місці поєдинку, аніж кинуться рятуватися втечею.

— Могутні звіри або перемагають ворога, або гинуть, але ніколи не тікають, — сказав Е.

— Так і Вогонь? — нібито запитав чи просто доказав за друга То.

— Так і Вогонь! — ствердив Е. — Вогонь не тікатиме від чаків, коли від нього самого тікають великі звірі і крилаті птахи. Тікали б також і дерева, коли б мали ноги…

Юнаки спускалися все нижче і нижче, але ніде не чути було дзюркоту струмка. Вирішили перепочити. Сіли на камені на самому дні міжгір'я. Обабіч похмуро бовваніли гори, гублячи вершини у темному мороці. Ніч усе нижче спускалася на дно міжгір'я і здавалося, що разом з темрявою на плечі юнаків налягали важкі громаддя гір. То часто кидав погляд у темряву, дослухався — чи не помітить раптом на схилі чорну пляму Кудланя, чи не почує скрадання його лап. Але собака не з'являвся. Даремно То шпурляв на схил недогризені кістки. Бажані звуки хрускоту не долинали.

Перепочинок і з'їдений шмат м'яса частково повернули Е сили, проте юнак добре знав, що для важкої дороги цього не досить. Це знав і То, а тому вмовляв друга не йти далі, а чекати його тут, у міжгір'ї. Однак Е не погоджувався, він уперто відповідав:

— Е піде далі! Е чекатиме То на вершині!..

Е хотів очікувати друга якнайближче від стійбища чаків. На вершині було значно безпечніше, ніж біля підніжжя гір, де могли сновигати хижі звірі.

Уже зовсім смеркло, коли друзі рушили далі. Е намагався не виявляти своєї втоми і слабкості, проте інколи спотикався. Тоді То зупинявся, давав змогу другові перепочити. Проте Е відчував, що кожному наступному крокові віддає чи не останні зусилля. Нарешті він спинився і, пересилюючи важкий і частий подих, промовив:

— Далі Е не може йти… Далі То піде один…

Але, на свій великий подив, замість згоди Е почув жваве заперечення:

— Е перепочине трохи і мусить іти далі.

— Коли Е йтиме далі, він не встоїть на ковзкому камені… То не встигне підхопити — Е покотиться у прірву ї на цей раз розіб'ється.

— Е мусить устояти, — заперечив уперто друг. — Там, угорі, дзюркотить вода.

— Дзюркотить? — раптом ожив Е і прислухався, але нічого не почув. — Е нічого не чує…

— Е нічого не чує, бо його вуха заглушає стукіт серця, частий подих. Вода дзюркотить зовсім близько…

— Гаразд, Е дійде до води. Вода повинна повернути сили…

— Вода поверне сили.

— А чи не помиляється То? — засумнівався Е. — Може, той дзюркіт лише вчувається другові?

— То не помиляється… То чує плюскіт води об камінь, відчуває холод тієї води у своєму роті!

— Тоді будемо йти!

Коли Е почув дзюрчання джерела, він навіть розкрив рота, в якому пекло і судомило від спраги. У темряві нібито роїлися краплини, білі й пекучі, юнак лише дивувався, чому вони пролітають мимо. Та ось і насправді хльоснула по розпаленій щоці щедра краплина — від неї здригнулося намучене тіло. Юнаки поклали ноші на камінь. На превелику радість Е, джерело било прямо з гранітної стіни. Тонка цівка холодної води вихоплювалася з висоти людського зросту і з плюскотом падала на підніжний камінь. Од нього жваво відскакували краплини, билися об ноги.

Е підставив під струмінь обличчя і швидкими жадібними ковтками почав пити. Вода заповнювала рот, проскакувала вздовж горлянки, наповнювала шлунок. Від непомірної насолоди Е заплющив очі. Він забув про все на світі — слухав тільки плюскіт води, відчував, як холоднеча виповнювала його усього, проникаючи у кожну шпарину тіла, до коренів волосся на голові. Врешті юнак схаменувся, відхилив обличчя від струменя — поряд стояв То і чекав своєї черги.

— Ё не хоче випити всієї води, — сказав він посвіжілим голосом.

— Тепер хай Е наслухає, — застеріг То.

Ці слова нагадали Е, що до цього гірського водопою спрага може пригнати будь-якого звіра. Е швидко взяв до рук довбню. У довколишній темряві лише найближчі обриси кам'яних брил проступали темними плямами. На небі не було видно жодної зірки. Зір Е шугав по пониззях тих обрисів — юнак знав, що саме там, у темноті, можуть зненацька блиснути пекучі вогники очей хижих чотириногих. Лише десь у глибині, за страхітливими урвищами і стрімчаками, у млистих западинах і долинах наперебій подавали свої розшалілі голоси хижаки, неначебто хизуючись один перед одним нестримною люттю, жадібністю і вічно дикою, ненаситною вдачею. Один звір не бачив іншого, проте добре чув, і тому намагався нагнати жаху на супротивця.

Нарешті і То відірвався від холодного струменя води, бадьоро випростався і з великим задоволенням повторив слова Е:

— То теж не хоче випити всієї води!

— Тоді Е доп'є.

І знову Е підставив обличчя під струмінь. На цей раз пив недовго. Вода більше не приносила тілу полегкості, а, навпаки, робила його важчим і холоднішим.

Напившись досхочу, хлопці відійшли від

1 ... 36 37 38 ... 50
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Оранжеве сонце», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Оранжеве сонце"