Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Код Катаріни, Йорн Лієр Хорст 📚 - Українською

Читати книгу - "Код Катаріни, Йорн Лієр Хорст"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Код Катаріни" автора Йорн Лієр Хорст. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 36 37 38 ... 80
Перейти на сторінку:
пощастило її упіймати, і вона знову чкурнула до вітальні. Зрештою, Вістінґ, вибравши слушну мить, просто впав на неї. Кішка звивалася в його руках, доки він ніс її надвір. Технік, стоячи на колінах, затирав рукавом куртки мокрі сліди на підлозі в коридорі. Нарешті він замкнув за собою двері. Вістінґ випустив кішку й бігцем заскочив у фургон. Хряснули бокові дверцята. Водій рушив.

— Позиція? — запитав Адріан.

— Ще на Е18. Він не звернув, а поїхав далі, — повідомив технік.

— То він не додому?

Технік похитав головою.

— Прямує в Телемарк.

Фургон перевальцем виїхав на асфальт. Вістінґ глянув на будинок Стайнара Вассвіка, але сусіда ніде не було видно.

— Встигли забрати те, по що їхали? — запитав Адріан Стіллер.

Технік з обладнанням кивнув.

— Два жорсткі диски. Копії до вечора будуть готові. Зможете їх переглянути.

Вістінґ захотів подивитися на екран, де рухалася червона цятка авта Мартіна Гауґена. Цятка саме перетнула адміністративну межу між Вестфолдом і Телемарком.

32

Ліне глянула на спідометр. Вона завжди несвідомо скидала швидкість, коли впадала в задуму, як ось тепер. Стрілка показувала трохи вище 90 км/год. Великий пікап висунувся з-поза її авта й порівнявся з ним. Пікап додав газу й обігнав Ліне, хоч вона теж збільшила швидкість.

Ліне домовилася про два інтерв’ю. Одне — з журналістом Ґейром Інґе Гансеном з «Порсґрюннс Дагбладет». Друге — з поліцейським Кіттілем Нюстрандом, який починав свою зміну з четвертої.

Ще один автомобіль обігнав її, хоч вона їхала з максимально дозволеною швидкістю, аж доки звернула з Е18 на Порсґрюнн. Редакція газети розташовувалася на Залізничній вулиці, тож вона знайшла адресу і без GPS. То була сіра, непривітна будівля навпроти залізничного вокзалу. Всі паркувальні місця для відвідувачів зайняті, проте Ліне знайшла «дірку» на одній з бічних вуличок, де можна було дві години стояти безкоштовно.

Вона приїхала майже на пів години раніше, вийняла диктофона, щоб записати вступ до інтерв’ю.

— «Ми прямуємо в редакцію газети „Порсґрюннс Даґбладет“ чи просто скорочено „ПД“, як містяни звикли її називати, — почала вона й подумала, що „ми“ тут доречне, хоч Даніель не супроводжував її цього разу: ми — це вона й слухачі. — „ПД“ — невеличка місцева газета Порсгрюнна й Бамбле, виходить п’ять разів на тиждень накладом трохи більше 3000 примірників. Ґейр Інге Гансен пропрацював тут журналістом понад сорок років, пишучи про будні й свята, пересічні й сенсаційні новини. Найбільше його публікацій були присвячені Надії Кроґ».

Ліне вимкнула запис, поклала диктофон у торбинку. Вона тішилася, що розшукала цього Ґейра Інґе Гансена. З голосу в телефоні можна було судити, що тема його зацікавила і навіть захопила. Востаннє газета писала про Надію Кроґ торік, на двадцять п’яту річницю зникнення Надії. Гансен був задоволений, що місцева газета оживила спогади про давню справу, і його розбирала цікавість, що ж спонукало столичну «ВҐ» підняти цю тему. Ліне не зізналася, що відновлено розслідування — новину всі прочитають у п’ятницю — натомість відбулася якимись загальними фразами про подкаст.

Ще двадцять хвилин до домовленої зустрічі. Трохи часу вона вбила, читаючи поліційні протоколи допиту Роберта Грана, Надіїного хлопця. Адріан Стіллер сконтактував її з ним, вони домовилися на суботу. Ліне хвилювалася, що ж він їй розкаже. У поліції Роберт свідчив тричі й щоразу інакше, тому не дивно, що підозра відразу впала на нього. Доведеться ставити йому непрості й провокативні запитання.

За п’ять друга Ліне вийшла з авта й рушила до будівлі редакції. Перед входом стояв чоловік з горнятком кави й цигаркою. Ліне бачила фотографії Ґейра Інґе Гансена в інтернеті й відразу впізнала його.

Чоловік, певно, теж упізнав її за фото. Він востаннє затягнувся цигаркою і загасив її у попільничці. Ліне знову увімкнула диктофон і підійшла до Гансена. Її долоня майже сховалася у долоні поважного журналіста, коли вона простягнула руку для привітання.

— Ласкаво просимо! Ходімо нагору! — запросив Гансен.

Вони піднялися на другий поверх. У кухонному закутку Ґейр Інґе налив собі ще кави, Ліне попросила склянку води. Потім вони ввійшли до тісного кабінету з застояним повітрям.

Ліне сіла на стілець для відвідувачів, доки Ґейр Інге квапливо прибирав на письмовому столі поміж ними.

— Гм, «справа Кроґ», — сказав він, беручи ініціативу для початку розмови у свої руки. — Я вже сорок два роки, як журналіст, але сам інтерв’ю ще не давав.

Ліне всміхнулася. Журналісти, які беруть інтерв’ю в журналістів, зазвичай, завжди помічають в справі щось нове.

— Пригадуєте, коли вперше почули про «справу Кроґ»? — запитала Ліне.

Ґейр Інге Гансен кивнув.

— Тоді ще йшлося не про викрадення, а про зникнення особи. Явище досить поширене: підліток не повернувся після вечірки додому. Коли почалася пошукова операція, з’явилася робота й для нас. Людей цікавили дії поліції, Червоного Хреста і добровольців.

Гансен кивнув оком на диктофон, так ніби він його дратував, не давав зібратися з думками.

— Поліція, на диво, почала діяти, не гаючи часу, — повів він усе ж далі. — Можливо, відіграв свою роль авторитет Юахіма Кроґа, але, мабуть, поліцію спонукала до дії інформація, що Надія не ночувала ані в коханого, ні в подруги. Ще й рано пішла з вечірки. Все вказувало на те, що щось таки трапилося, — старий журналіст знову на мить примовк. — Ситуація почала нагнітатися і ставати щораз драматичнішою, коли підозра впала на Надіїного коханого. Спершу через брехливе свідчення, а потім його запідозрили в убивстві. З нічим подібним я раніше не стикався. Пригадую допити у в’язниці. Ніколи в житті не бачив стільки преси в одному місці. Привели Роберта Ґрана. Здавалося, йому цілковито байдуже до всього, що відбувалося навколо. Холодний. Цинічний… Дивився поперед себе порожнім темним поглядом.

Задзеленькав мобільний. Ґейр Інге Гансен досяг його з кишені, глянув на дисплей і вимкнув.

— А тоді раптом все перевернулося з ніг на голову, — розповідав він далі. — Минуло майже два тижні після зникнення дівчини, і тут поліція скликає прес-конференцію. Це могло означати одне з двох: або хлопець зізнався, або знайшли труп. Або і те, і те. А насправді все було зовсім не так. Головний інспектор поліції повідомив у вступному слові, що того тижня об’явилися особи, які стверджують, начеб вони викрали Надію, і вимагають за неї викуп. Ніщо не віщувало такого повороту. У кімнаті, де проводилася прес-конференція, запала мертва тиша, наче після вибуху. А тоді заклацали фотокамери!

Гансен пригубив горнятко, відсьорбнув великий ковток кави.

— Решту історії ви вже знаєте… Хлопця відпустили, а Надії так ніколи й не знайшли.

Ліне хотіла звернути розмову в вигідне

1 ... 36 37 38 ... 80
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Код Катаріни, Йорн Лієр Хорст», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Код Катаріни, Йорн Лієр Хорст"