Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Тривожна ніч 📚 - Українською

Читати книгу - "Тривожна ніч"

259
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Тривожна ніч" автора Петро Володимирович Угляренко. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 37 38 39 ... 49
Перейти на сторінку:
коли вже він, майор Ковальчук, не йме тому віри, що Віктор міг когось обманути, то Марина буде ще й протестувати. Жіноча інтуїція в таких справах говорить багато, і, мабуть, Марина буде-таки права.

Але перед очима лежав протокол, надісланий з міського витверезника на приладобудівний завод. Майор вчитався в нього знову: інженер Москаленко, підібраний у сквері в тяжкому стані алкогольного сп'яніння, пробув у витверезнику з 25-го на 26 вересня від дев'ятої години вечора до шостої ранку, поки не очуняв…

Що ж, зміркував собі майор, для того й витверезник, щоб п'яні не валялися по вулицях та скверах… Нічого дивного, що й цього Москаленка довели до тями, потім відпустили. Москаленко… Стоп! На заводі такого немає — значить, хтось назвався чужим прізвищем? Повірили людині на слово, бо не було в неї при собі документів. Інженер, інтелігент. Чого ж не повірити? Так, так — Москаленко… Чи має ця виписка відношення до справи Павла Мушника? Пряме й безпосереднє! Москаленко — на ручці нагана, Москаленко — і у протоколі міського витверезника. Тут тільки не знати, чи не скористався хтось знайомством із Мушником. Жаль, що не зробили хлопці фотографію.

Подзвонив, розпорядився, аби знайшли й прислали до нього міліціонера, що чергував тоді у витверезнику — хай хоч усно змалює портрет свого постояльця, а може, гляне на Павла і зразу впізнає.

Та спокою все ще не було. Знову почав міряти кроками кабінет. Здавалося, скоро мав іти на пенсію, і хай не совість, та свідомість йому докоряла, що залишає складну справу, в якій лиш він може дати ради — хтось інший наплутає.

Не хотілося у тому зізнаватися, але знав, що недалеко час, коли таки покличуть його, скажуть: «Досить, пора йти на відпочинок. Дайте попрацювати іншому, молодшому, сповненому сили і енергії». А хто ж його замінить бодай у даній справі? Подумав на Віктора — і лише зітхнув. Звичайно, в майбутньому він, може, дослужиться не тільки до майора, але й до полковника… чи до генерала — не всім, а декому щастить. Але якщо буде отак поспішати, далеко не піде. Варто буде йому нагадати, що є народна мудрість: тихше їдеш — далі будеш. А собі так само, тільки інше: вік живи — вік учись. От і справа Мушника — урок.

Майор ніби отямився, відчув бадьорість і рішучість — працею, тільки працею віджене від себе і сумніви, і гнітючий настрій, щоб нічого зайвого, непотрібного до голови не лізло, не відволікало.

Повернувшись до стола, взяв телефонну трубку:

— Мушника — до мене!

Тут же вийняв із сейфа наган — поклав до шухляди: цій зброї належить бути у музеї почесним експонатом, а не речовим доказом на суді. Той, хто скористався нею для убивства, вчинив подвійний злочин! Коли попадеться, треба буде спершу його перевірити — чи не божевільний!

Під дверима зачулися кроки, і майор, відкинувшись назад, швидко закрив шухляду, чекав.

І ось уже стоїть у дверях Мушник, який запідозрений у страшному злочині. Як і вчора, він дуже блідий, та вже якийсь тихіший, спокійніший. Може, після похорону, а може…

— Сідайте. Як спалося?

Павло подякував і сів. Допитливо глянув на майора і в думці відзначив: стурбований, аж ніби нестриманий.

Пильніше, ніж учора, подивився і майор на нього, наче зневірився у всьому, що він, Павло, доводив під час їхньої попередньої розмови. Було видно, що майор довідався вже більше і знає щось таке, чого вони вчора не торкалися. Зацікавився: ба що? Невже Віктор виявився вбивцею? Або таки дійсно стрічався з Наталею? Як майор його притис, він і розколовся! Бо немає такого таємного, що б не стало явним.

Павло нетерпляче дивився на майора, чекав — яке буде перше запитання? Не сумнівався, що почне саме з нього, Віктора, свого працівника. Хай усього й не скаже, та мовить: помилився лейтенант, і він, Павло, невинен.

Але майор запалив цигарку і ще раз поцікавився:

— Відпочили трохи? Ніщо вас не тривожило?

— Що мало ще тривожити?

— Видіння яке?

— Видіння?

— Так. Не приходила вона до вас, плачучи?

— Чому таке питаєте?

Майор ніби спокійно затягнувся димом і разом із ним видихнув:

— Двоє вас тримало наган у руках — ви і ваша дружина, Наталя. Але ж вона сама себе не вбила, знаєте.

— Не знаю… Вирвалася від мене, побігла.

— Куди?

— Кажу, що не знаю!

— Сьогодні ви згадали, що побігла, а вчора ваша пам'ять кінчалася на тому, що впала.

Чекав Павло, що майор нахмуриться, зробить із цього висновок — ніби щось утаює або ж прагне заплутати слідство. Але майор Ковальчук несподівано для нього усміхнувся, наче сам приховував якусь таємницю. Потім, витримавши паузу, відповів йому, Павлові, сам:

— Раз пам'ять стала кращою, бачу, що ви відпочили добре… заспокоїлися. Так?

Не міг не здивуватися Павло:

— Щось турбує вас моє здоров'я.

— Чому би ні? Хіба я не людина?

— У даному випадку… не зовсім.

— Хто ж я для вас у даному випадку?

— Майор… Особа офіційна…

Ковальчук присунув собі попільничку, пригасив недопалок.

— А ви, хто ви?

— Ваша жертва я.

— Значить, вважаєте себе не просто невинним, але навіть жертвою? І це щось нове… Виходить, я — караючий меч?

— На це ваше право.

Рішуче заперечив майор Ковальчук:

— Помиляєтесь, Мушник, такого права я не маю й ніхто з нас не має. Воно й не потрібне. Останнє слово за судом, а суд може навіть виправдати підсудного — буває ж, що слідчі з тої чи іншої причини, та припускаються помилки. Недаремно кажуть: не помиляється лиш той, хто нічого не робить!

Павло зауважив:

— А хіба ви маєте право — помилятися?

— Не маємо, і в цьому я з вами погоджуюся, Мушник, тут маєте правду.

Зрадів Павло:

— І то — хліб. Але…

— Ну-ну… договорюйте.

— Коли ваше завдання — не тільки звинувачувати, але й захищати від несправедливих звинувачень — доведіть це зараз, у цій справі.

— Довели б — та ви нам, як навмисне, переплутуєте карти. Кажу — як навмисне, бо тут біда не тільки в злому наміру, як, напевне, у вашій нещирості. Заладили — у всьому винен я, ще й показали руки — ось цими руками її задушив. А потім — я не винен, я не вбивав, то інший… Дійшли аж до того, що назвали вбивцею молодого слідчого, вашого ж колишнього товариша — ви чомусь учора й не сказали, що з Віктором були спочатку друзями, грали в одній спортивній команді.

— Яке це має значення! — розгублено відповів Павло.

Майор вийняв пачку з

1 ... 37 38 39 ... 49
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тривожна ніч», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Тривожна ніч"