Книги Українською Мовою » 💙 Бізнес-книги » 10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа 📚 - Українською

Читати книгу - "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні" автора Олег Криштопа. Жанр книги: 💙 Бізнес-книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 38 39 40 ... 42
Перейти на сторінку:
в довгу шухляду.

 

З ЧОГО ПОЧИНАТИ?

Почали з брейнсторму з друзями. На шашликах. Що вони думають про проект? Усі були в захваті. А як назвати? Один із друзів, не довго думаючи, сказав: звичайно, «Чиста Хата». Інших варіантів навіть не розглядали.

Потім самі намалювали логотип — перехрещені швабра і мітла. Далі, знову ж таки, допомогли друзі. Один з них якраз закінчував курси дизайну і, взявши цю ідею за основу, трохи її ушляхетнив.

Потім створили групу в мережі «ВКонтакте». Замовили сайт за п’ятсот гривень. Провели співбесіди. Оскільки подумали, що клієнтами будуть переважно одинаки, то постановили запрошувати на роботу молодих дівчат. Вирішили співробітниць називати не прибиральницями, а покоївками. Тестували послугу на друзях. Ті оплачували лише роботу і вартість миючих засобів. Комусь сподобалося, іншим не дуже. Ілля з Павлом занотували собі всі зауваження з тим, щоб у майбутньому виправитися. Що ж, можна було братися до серйозної роботи. Але постало просте запитання: де брати клієнтів?

 

ПОШУК КЛІЄНТІВ

Бізнес почали практично без жодного стартового капіталу! Не тому, що цього не потрібно — грошей просто не було. Перша серйозна інвестиція «Чистої Хати» — друк так званих хенгерів (інформаційних буклетів, на яких розміщено всю інформацію про послуги). Всього їх зробили кілька тисяч. Обійшлося гривень у п’ятсот.

Вартість прибирання встановили у розмірі двісті гривень — незалежно від площі квартири чи кількості кімнат.

— Ми взагалі не розуміли, як це буде працювати, — зізнається Ілля.

— Може, і розуміли, але не планували спочатку на цьому заробляти, — виправляє його Павло. — Ми хотіли запустити послуги, зібрати інформацію про покоївок. І робили послугу такою, щоб хоч хтось нею зацікавився.

Хенгери вішали на ручки квартир, запихали під двірники автомобілів. І дзвінки посипалися.

— Я розклеював флаєри на сміттєвих баках, — зізнається Павло. — То мені дзвонили, сварилися, що я забруднюю простір.

А от замовлень... нуль. Поволі хлопці почали втрачати віру у власні сили. Дійшли до того, що почали перехоплювати клієнтські бази інших компаній і робити смс-розсилки.

— Займалися і такими небоговгодними ділами, — з соромом зізнається Ілля. — Але і це нічого не дало. Проте з часом, якщо ти щось робиш, воно все одно вистрелить.

 

ФЕЙСБУК І БОРЩ

Так протривало півроку. Якось один зі знайомих порадив хлопцям активніше використовувати «Facebook». Мовляв, уся платоспроможна аудиторія там, а не у «ВКонтакте». Сторінка «Чистої Хати» вже існувала, проте нею ніхто не займався. Постити абищо теж не хотіли. І тоді з’явилася ідея запропонувати додаткову послугу. Покоївка не лише поприбирає вашу квартиру, а ще й зварить борщ. Це була перша публікація від «Чистої Хати». Того ж дня Ілля і його майбутня дружина водночас опинилися без роботи. Вранці наступного дня в нього мала бути співбесіда. Прокинувшись о дев’ятій ранку, він поглянув на телефон і оторопів. Там було тридцять замовлень на прибирання. При цьому він міг розраховувати лише на двох покоївок. Спочатку Ілля подумав, що це якийсь розіграш. Але ні — кожен із замовників казав, що прочитав пост у Фейсбуці й вирішив спробувати. Лише через місяць Ілля дізнався, що його публікацію передрукувала на своїй сторінці відома блогерка. І саме так, раптово і несподівано, «Чиста Хата» стала популярною. Приблизно через півроку після заснування. На співбесіду Ілля не пішов. Через місяць звільнився і Павло.

Борщ, до речі, майже ніхто не замовив. Ні тоді, ні потім. Попри це, послуга досі залишається актуальною. Свого роду візитна картка компанії.

А слідом за Фейсбуком спрацювало так зване сарафанне радіо. Ті, кому послуги «Чистої Хати» сподобалися, радили їх своїм друзям, а ті — своїм, і так далі, далі, далі.

 

ПЕРШІ ҐУЛІ

Уже невдовзі «Чиста Хата» зрозуміла кілька своїх помилок. Виявилося, основним їхнім клієнтом стали не чоловіки-одинаки, а... жінки. Успішні й зайняті — дітьми чи іншими справами.

— Дев’яносто відсотків наших клієнтів — жінки! — каже Ілля. — Більшість із них одружені, мають дітей. Серед них жінки, які мають свою справу, наприклад, власниці салонів краси, і в них не вистачає часу на прибирання. Бували випадки, коли клієнтки розповідали покоївкам, що хочуть зробити вигляд перед хлопцем чи чоловіком, що це вони самі поприбирали. Виходить, помилилися ми в усьому — і у потенційному клієнті, і у виборі персоналу.

Відповідно, не спрацювала і ставка на молодих покоївок. Клієнтам подобалося, коли прибирала людина з досвідом, яка знає, як це добре зробити. Тож середній вік покоївок зріс до тридцяти-п’ятдесяти років.

— Єдине, у чому ми не помилилися, — каже Павло, — це в самій ідеї. Ми були першими, хто почав надавати цю послугу. Крім нас, справді, нікого не було — тільки фрілансери з OLX і великі клінінгові компанії, які беруть нереально великі гроші.

 

1 ... 38 39 40 ... 42
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа"