Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Остання любов президента 📚 - Українською

Читати книгу - "Остання любов президента"

290
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остання любов президента" автора Андрій Юрійович Курков. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 38 39 40 ... 133
Перейти на сторінку:
дитинстві. Зараз я одружуюся з любові!

69

Київ. Жовтень 2015 року.

Вранці накрапає дощик. Я вже пройшов через руки масажистки та перукаря. Я вже прилизаний та охайний, хоча жодних з’яв на публіці сьогоднішньою програмою не передбачено. Кілька зустрічей «на дрібному рівні», як каже Коля Львович. Сам він кудись вибіг, і я у чудовій самотності гортаю свої свіжі укази. Треба хоч іноді ознайомлюватися з власною законотворчою ініціативою. Бо як зайде Колі Львовичу від мого імені який-небудь недоторканий заводик перевести в розряд приватизованих! I що тоді?

Десята ранку, а очі мої ще сонні. Дуже важко наводиться різкість. Вмикаю настільну лампу. Текст указів стає зрозумілішим, але лампа починає миготіти. Її жовте світло тремтить та дратує. Я кличу помічника, той розшукує Колю Львовича. Коля Львович вбігає та дивиться на мене тупим, але зосередженим поглядом.

— Що це за херня? — запитую я, киваючи на мерехтливу лампу.

— Дешева електрика. — Він знизує плечима.

— Яка дешева?

— Ну, пам’ятаєте указ про виробництво дешевої електрики? Нічне засідання парламенту... Коли Казимир хотів ціни підняти.

— Мене цікавить, чому ця «дешева» електрика мерехтить на моєму столі? Зателефонуй до цього мудака Казимира й скажи йому, щоб негайно ж...

— А він з нами не розмовляє, — перебиває мене Коля Львович. — Його секретарка відразу кладе слухавку, як тільки чує, що телефонують з правління чи з адміністрації президента.

— Він що, прихерів? — Мене почало тіпати. — Він думає, що може тут робити, що заманеться?

— Він не думає, він робить усе, що заманеться. — Коля Львович зажурено хитає головою.

— Свєтлова мені сьогодні ж! — наказую я.

— Ви ж хотіли бачити генерала Філіна! — Голова адміністрації не приховує свого здивування.

— А що, Свєтлов і Філін — це сіль та цукор? Одночасно в склянці не розмішуються?

— Добре, на четверту годину буде. — Коля Львович шовковіє на очах. Чому б це?

— Ага. — Він раптом робить вигляд, що пригадав щось важливе. — Посол Росії дуже просить його прийняти. Він вже виїхав... Буде хвилин через десять.

— Він просить прийняти чи він вже виїхав?

— I те й інше. Якась термінова справа. З Росією завжди так, — розводить він руками.

— Добре.

Коля Львович виходить і відразу ж повертається, але вже з послом Росії. Ось тобі і десять хвилин! Зараз послом служить Поярковський, «розжалуваний» олігарх. Раніше він гріб під себе усе, поки російський президент не вигріб з-під нього все, що той набрав, але залишив йому вибір: еміграція або служба на благо Вітчизни. Зараз Поярковський гребе не під себе, а під Росію. Лізе постійно в нашу економіку, але тут уже справді нічого не вдієш. Адже економіка, вона наша лише формально, в тому розумінні, що обслуговують її українці, а належить усе Росії, Німеччині, Литві та Кіпру.

— Пане президенте, — Поярковський трішки схилив голову і відразу ж гордовито підняв її. Вітати мене він навчився досить елегантно.

Потім повернувся до Львовича. Той одразу ж вийшов.

Я вказав поглядом послу на знаменитий диван. Посли цього дивана не бояться.

I от ми сидимо. Я за столом, на якому розкладені мої укази. Він — на дивані майора Мельниченка. Закинув ногу на ногу. Поправив вузеньку краватку смарагдового кольору. Як актор, витримує паузу.

— У нас якісь проблеми? — цікавлюся я.

— Досить, досить серйозні, — киває він. — Я просто хотів вас із ними ознайомити. Адже від вас знову приховують реальну обстановку в країні.

— Хто приховує? — дивуюся я.

— Ваше оточення, — спокійно відповідає він. — Ми знаємо більше про те, що відбувається на Західній Україні, ніж пишуть ваші газети. I ситуація нас дуже турбує.

— А що там відбувається?

— Новий спалах католицизму.

— Ну, греко-католиків у нас не так вже й багато, щоб сподіватись від них неприємностей...

— Це вже не греко-католики. У Львові були помічені працівники спецслужб Ватикану. Крім цього, нам вдалося виявити цікаві деталі. Зараз у Ватикані обговорюється питання про визнання і офіційну реєстрацію божественного дива на території Західної України.

— Диво? — посміхаюся я. — Ви гадаєте, що диво може бути небезпечним? Це щось схоже на ікону, яка плаче?

— Пане президенте! — Голос у Поярковського твердий і самовпевнений, звучить рівно, непохитно, на одній ноті. — Див без наслідків не буває! Дайте вказівку вашим спецслужбам узяти під контроль і візити цих ватиканців, та й взагалі усю діяльність католицької церкви. Україна — батьківщина російського православ’я! Не можна відступати з цих позицій. Народ не пробачить.

Подумки мені дуже кортить послати цього колишнього олігарха на хер, але президент не може послати посла. Особливо посла Росії. Я підводжуся з-за столу: найлегший і найдешевший спосіб показати, що розмову завершено. Тим паче, що годинник показує одинадцяту й за дверима напевне очікує генерал Філін.

70

Київ. Березень 1985 року.

— Знаєш, Сергію, за мною стежать, — повідомив мені насамперед Давид Ісаакович, коли я опустив на підлогу його землянки кульок з гостинцями: пляшка червоного портвейну і дві бляшанки «Сніданку туриста».

— Хто?

— Хто-хто. — Старий важко зітхнув. — Зрозуміло хто. Органи.

— Що, сюди приходили? — занепокоєно цікавлюся я.

— I сюди, і островом ходили, і ополонку ще одну вибили поруч у кризі.

— А ополонку навіщо?

— Щоб прикидатися, що вони також моржі, та за нами стежити.

— I що, вони справді плавали у ополонці?

— Сам не бачив, — визнає старий. — Але, швидше за все, що ні. Бо коли справжні моржі купаються, то завжди залишають на краю ополонки сліди босих ніг. А я навколо ополонки бачив тільки сліди чобіт.

Він підводиться з ліжка. Докидає ще два поліна у буржуйку. Дивиться замислено на мій кульок.

— Випити приніс, чи що?

— Так, портвейн.

— Ну, розкупорюй, будемо грітися. А потім підемо купатися!

Після першої склянки портвейну мені стає тепліше, і я скидаю свою ендеерівську шубу. Давид Ісаакович як сидів у безрукавці, зробленій зі старого ватника, поверх синього светра, так і сидить.

За віконечком землянки темніє. Старий дивиться на годинник.

— Отець Василій обіцяв прийти, — каже він.

I з його голосу зрозуміло, що він засумував за гостями. Він і мені щиро радий, але отцю Василію, коли той прийде, радітиме ще більше.

За півгодини ми допиваємо портвейн,

1 ... 38 39 40 ... 133
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остання любов президента», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остання любов президента"