Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Бомбардир 📚 - Українською

Читати книгу - "Бомбардир"

187
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Бомбардир" автора Кирило Круторогов. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 38 39 40 ... 65
Перейти на сторінку:
важкій роговій оправі.

Я назвав свою адресу, машина рушила. Якийсь час я мовчав, прикидаючи, як зав’язати бесіду й навернути її на тему, що цікавить мене. Але врешті не став мудрувати й поставив запитання в лоб:

– Максиме, ви знайомі з Сергієм Гайдуком?

Він покосився на мене. Не підозріло, а швидше для оцінки.

– Може… А вам до нього що?

– Я спортивний журналіст, працюю над книжкою…

– Література мене не цікавить,– він коротко посміхнувся.

Ділитися спогадами він явно не збирався.

– А як щодо гонорару?

– Чому ви вирішили, що я не наплету всіляких нісенітниць?

– Ми ж дорослі люди, так?

Моя відповідь його добряче розвеселила. Настільки, що я став злитися.

– За цю поїздку я заплачу вам сотню. За годину розмови – вдесятеро більше. Ніяких зусиль, ніяких витрат. Ніхто не постраждає. Нормальний бізнес.

– Я подумаю,– кинув він.

До кінця дороги ми більше не обмінялись ані словом. Нарешті, зупинивши машину біля мого будинку, Макс порушив мовчанку:

– З вас сто тридцять гривень. Якщо я надумаю поговорити, то зателефоную в найближчі дні. Ваш номер у мене в телефоні.

Ніякої впевненості в тому, що він зв’яжеться зі мною, у мене не було й близько.

Мене підтискав строк, зафіксований в угоді з англійцями, але нових джерел інформації не було. От не було – і все. Можливо, те, що мені вже вдалося добути, якщо його ретельно профільтрувати й трохи прикрасити, зможе хоча б частково задовольнити їхню цікавість. Інакше доведеться «оголосити дефолт», пояснити свій провал відсутністю досвіду й закрити тему. Однак мати вигляд некомпетентного авантюриста мені зовсім не хотілось – я звик відповідати за свої слова…

Удома я передусім заварив зелений чай. Цей процес, якщо діяти за всіма правилами, мене завжди заспокоював і дозволяв зосередитись. І ніякого цукру – до чаю в мене завжди є гіркий шоколад. Контраст цих смаків чудово бадьорить і позбавляє відчуття голоду.

Потім я, як робив уже багато разів, сів до комп’ютера й став забивати в пошуковик усілякі комбінації, що містять ім’я «Сергій Гайдук». Усе ще сподіваючись, що хоч що-небудь «вистрілить». Але, крім найзагальніших відомостей, найчастіше перекручених і невірогідних, і до нудоти одноманітних коментарів, у Мережі нічого не було. Єдине, на чому я ненадовго затримався,– стаття про оренду Сергія Гайдука, гравця київського «Динамо», у мелітопольський «Маяк», який нині вже не існує. Там у нього з’явилася можливість регулярно виходити на поле, він багато забивав і після успішно проведеного сезону був повернутий у «Динамо», де відразу опинився в першому складі. І не втратив цього шансу, ставши буквально за два роки найкращим бомбардиром країни.

От від цього й доведеться танцювати, якщо піжон-таксист не зателефонує найближчим часом. Інших варіантів немає. Зрештою, Сергій провів понад рік у «Маяку», і його перебування в команді, напевне, залишило слід. Який? Це ще належить з’ясувати.

Але таксист усе ж таки зателефонував – наступного дня. І щойно я прийняв виклик, діловито промовив:

– Я готовий поговорити. Але спершу хочу поглянути на ваше журналістське посвідчення й одержати двісті доларів. До, а не після. Якщо згодні, буду біля вашого під’їзду за п’ятнадцять хвилин. Якщо ні – більше не телефонуйте.

А що мені залишалося? Я відповів коротко:

– Чекаю.

Умови, виставлені Максимом, здавалися сумнівними. Я знову, як і у випадку з Іванцовим, купував кота в мішку. Одержавши гроші вперед, він може молоти будь-що, нічим не ризикуючи. І, найімовірніше, так і вчинить.

Проте я поліз у свою худеньку заначку, витяг звідти дві зелені банкноти й сунув у кишеню. Після чого спустився.

За ніч підморозило, учорашня сльота перетворилася на брудно-сірі тороси. З-за рогу вилітав сильний вітер, зверху зривалися нечисленні сніжинки.

Максим виявився пунктуальним, і незабаром я вже сидів у салоні його вилизаного авто. Там було настільки тепло, що хлопець міг дозволити собі роз’їжджати без куртки. У відповідь на моє «Доброго ранку» він, своїм звичаєм, навіть не кивнув. Міцні щелепи розмірено рухалися, пережовуючи ментолову гумку.

Добре, подумав я. Змінимо тон.

– Отож так,– мовив я, влаштовуючись зручніше й простягаючи водієві документ.– По-перше, мені не подобається, коли мене мають за лоха. А по-друге, у мене немає жодної впевненості, що твоя інформація чогось варта. Хоча б уваги, а не грошей.

– То я поїхав,– він незворушно знизав плечима й торкнувся педалі газу. Кросовер покотився вперед.

– Добре,– квапливо сказав я.– Чого ти хочеш?

– Покладіть гроші на торпедо. Щоб по-чесному. Я їх не торкнуся до кінця розмови.

Я хмикнув, але виклав купюри.

– Що вас конкретно цікавить? – він начебто розслабився.

– Усе, що тобі відомо про Гайдука.

– Тільки про нього?

– Так.

Макс помовчав, побарабанив пальцями по шкіряному обплетенню керма, косо глянув на гроші й промовив:

– Я перед тим возив інших футболістів із дублю «Динамо». Випадково познайомилися, потім вони стали моїми постійними клієнтами. Добра робота: вони нормально платили – я приїжджав на перший же дзвінок, у будь-який час. Траплялося, переганяв їхні тачки, коли вони самі були в дрова. Гайдук з’явився пізніше… Приїхав звідкись – чи то з Донецька, чи то з Харкова, не пам’ятаю… Спершу був тихий: сяде в машину, буркне «привіт», і з кінцями. Їдемо – хлопці вічно балакають, регочуть, а він сидить мовчки. Я ще подумав – зануда якийсь, але чомусь його запам’ятав. Мабуть, через погляд: він у нього прямий, холодний. Наче ти перед ним жаба або ящірка… Правда, потім, коли ми ближче познайомились, я зрозумів, що помилявся. А тоді жартома якось запитав у хлопців: у вас що, всі нападники такі суворі? Ті тільки іржуть… Коли він сідав до мене сам, я з розмовами ніколи не ліз. Їдемо мовчки, слухаємо музику. Привіт – бувай, та й по всьому. Хлопці з команди казали, що він як футболіст…

– Стоп, Максиме! З цим якраз усе зрозуміло. Мене цікавлять його стосунки зі спиртним. Сильно вживав?

– Жодного разу не бачив його по-справжньому п’яним… Випити міг, але тільки тоді, коли я возив усю компанію по нічних клубах. Там важко стриматись, особливо коли свої ж із тебе приколюються. Вони ж усі скуті одним ланцюгом у команді…

«Розумник…– уже без злості подумав я.– Спостережливий, але чогось явно недоговорює».

– Дівчина в нього була?

– Гайдука ні з ким не бачив. Зрідка тільки возив цю трійцю: Сергія, його приятеля довгого… Стаса, здається, і його дружину Олесю. Тепер вона вдова… Ну а інші… Я тут усякого наслухався. Ні, про жінок він зі мною навіть не заговорював. Ні під газом, ні на тверезу голову. Та й з

1 ... 38 39 40 ... 65
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Бомбардир», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Бомбардир"