Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Пульсари 📚 - Українською

Читати книгу - "Пульсари"

247
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пульсари" автора Лариса Юріївна Копань. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 39 40 41 ... 119
Перейти на сторінку:
під ялиною. Дома рідко так спалося, прокидався, коли ще й не сіріло, й болісно починав розмірковувати, як би непомітно вислизнути з дому та де б його похмелитися. А тут заснув у неділю в обід, а прокинувся в понеділок, теж, мабуть, коли до обіду ближчало. Озирнувся: полиці, колби, етикетки. На стільці два бутерброди з ковбасою, жменя черешень-скороспілок та пляшка мінеральної. І записка: «Це вам, Мусію Миколайовичу». Знайшли, чим почастувати. Краще б винця в колбочці…

Встав, до слоїків та колбочок принюхався — не те. Визирнув у коридор — настінний годинник показував ще тільки десяту. Коридором походжав квадратний, мов клепаний танк, чоловік.

— То ви вже прокинулися? Доброго ранку. Мусієві здалося, що десь уже бачив цього чоловіка.

— Чи ми не на «Вібраторі» стрічалися? — простяг йому руку.

— Можливо, — буркнув «клепаний танк». — Я — Петро Яремака, а про вас мені дівчата говорили.

При слові «дівчата» перед Мусієм одразу постала вчорашня скляна буда-в’язниця. Він рвучко відчинив двері сусідньої кімнати і побачив, як повільно махала йому синова рука. В очах потемніло, і холодним потом почали втікати від Мусія рештки його сил. Здалося, ожила перед ним картина двадцятилітньої давності: маленька, пухка, ще незграбна синова рука махала у вікно, коли він ішов на роботу, а пальчики розвозили по шибці сльози. Тільки тепер сльози ллються в Мусія, а за спиною в нього стоїть квадратний чоловік і стежить, аби він тут щось не пошкодив, не розбив. Ніби Мусій не розуміє, що оця машинерія тримає на павутинці дольку синової душі в крихті його плоті.

Знову Мусієві здалося, що хтось нашпигав його уламками битого скла, і червона гадючка змигнула йому перед очима. «А добре, що я не попросив карбованця в цього «панцерника», — така думка втішила Мусія, і він вирішив, що не доторкнеться і до їхніх черешень, і колбочок не чіпатиме. Втерши рукавом зрадливого носа, Мусій вийшов у коридор. Тут уже не пахло, як учора, хлором, тільки, погойдуючись на штативах, майоріли білі паперові прапорці.

— Ну й кому це потрібно? — кивнув головою у напрямку скляного боксу Мусій, зачинаючи з новим знайомим чоловічу розмову. Воно б, звичайно, для такої бесіди годилося чимось закропити душу, але всі усталені поняття трощилися, розсипалися в прах, і Мусієві доводилося лише змиритися з цим.

— Я технік. На біології не розуміюсь, — уникнув розмови Яремака. Не казати ж про важливу проблему врощення неживого в людське тіло. Така бесіда можлива, коли йдеться про абстрактне людське тіло, а тут…

— Я б не тужив, якби знав, що хоч недаремно муки такі приймає синова плоть. Думаєш, їй не болить? Просто кричати ніяк.

— Уже не болить — рана зажила, — Яремака хотів утішити Мусія, думаючи про те, як усе жорстоко сплелося в цьому жорстокому експерименті. Він надто добре знав Віталика, його характер і звички — і це заважало бути безстороннім дослідником. А як же Марія? Звідки в неї сили? Коли спочатку її виправдовувало і підтримувало прагнення «врятувати», то після Віталикової смерті його рука стала просто науковим об’єктом. А може, й якимось божеством для неї особисто? А чи не можна було б без цих ускладнень? Чи то позиція черепахи — ховати голову? Якщо нам буде все легко й просто, хтось інший мусить пройти через ці муки. Досвід людський, як і сама людина, народжується в стражданнях. — Наша рука тепер в усі підручники з медицини ввійде, — незграбно втішав батька Яремака, — бо вона прожила автономно ось уже цілий тиждень.

— Скажеш, славний і хороший, своїм магдалиночкам, що в мене є приятель полковник міліції Іола Рожко. Як тільки вони завдадуть якої шкоди руці, я на них у суд подам.

— За віщо? — не дуже й дивується Петро, а тільки намагається пояснити відомі істини. — Медицина ще живої води не має. А день життя руки коштує двохмісячної професорської зарплати.

— А за те, славний-хороший, що вони не оживили тіло, як того вимагав лікарський обов’язок. — Мусієва логіка, як нинішня погода. Але й це не дивує Яремаку.

— Не могли, значить, — басить він. — За це не судять.

— Руку могли, а тіло — ні? А де докази? А докази — ось. — Мусій скористався красномовним жестом. — Якби всього Віталика підключили до апаратів, то вже б він кашку з ложечки їв. Але вам для науки треба було вбити його. Вбивці ви — от хто. Я от приведу сюди увечері майора.

— Полковника.

— Що? Ну да, полковника. Яке ви мали право відрізати руку моїй дитині? Що він — сирота безрідний? Я в нього є, розумієш? І я проти. І закон є. Хай п’ятнадцять років відсидять твої відьмочки, дурість з них вивітриться, то знатимуть, як збиткуватися над людьми. І ти теж увечері приходь, бо я з твоїми магдалиночками не домовлюсь. Ще задушу якусь… на закуску.

— Не турбуйтесь. Закуску я вам приготую, — пообіцяв «клепаний танк».

На тому й розійшлися. Цілий день Мусій бігав по заводу, погрожував штрафами — ніби підмінили людину. А ввечері вирішив не йти до університету. «Нехай попомучаться, чекаючи мене, тепер вони знають, що під прицілом, а курок спущу, коли захочу». Мусій оголосив бій, отож напиватися було вкрай небажано, і це із запланованої операції був найважчий пункт. Усе ж утримався. По дорозі додому накупив валер’янки, снодійних таблеток.

Двері до хати загородила теща, — мабуть, у вікно побачила Мусія. Він мовчки відтрутив її з дороги, ніби то був стілець чи холодильник. Ніколи раніше не дозволяв собі такого Мусій. Але тепер досить. Бо як будеш овечкою, то й на голову сядуть. Попрямував на кухню, грюкнув каструлею.

— Ну й розвели тут. Хоч би сміття винесли.

Теща мовчки підхопила відро. А

1 ... 39 40 41 ... 119
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пульсари», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пульсари"