Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Там, де ми живемо. Буковинські оповідання 📚 - Українською

Читати книгу - "Там, де ми живемо. Буковинські оповідання"

246
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Там, де ми живемо. Буковинські оповідання" автора Маріанна Борисівна Гончарова. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 40 41 42 ... 58
Перейти на сторінку:
з ослабленою на грудях шнурівкою, що відкривала легку батистову сорочку, закотила очі в екстазі і несамовито била в барабан.

Біля входу до фортеці, поряд із великою декоративною діжкою, розморений сонцем, дрімав дідусь, перебраний на козака. На діжці готичним шрифтом було нашкрябано:

«Продам пчоли і мід».

Жмелик

– Твій син закінчить у тюрмі, – суворо сказала сусідка Елла, коли я повернулася з відрядження. – Ви зовсім не займаєтеся дитиною. Твоя дитина росте, як бур’ян при дорозі. Вчора твій син жорстоко побив хлопчика Рикачевських і нагрубіянив Діні Самохвалець. Сьогодні у дворі всі сусіди це обговорюють. Твоїй дитині заборонять гратися з іншими дітьми. Твоя дитина стане на неправедний шлях, пуститься берега і, рано чи пізно, потрапить у колонію для малолітніх злочинців. І ось тоді-і-і…

Я влетіла у школу, де навчався мій зловмисник, постукала у двері, де було написано «3-А клас» і попросила сина на секунду. І вчителька, золота Світлана Іванівна, котру мій винахідливий хлопчик називав Сметаною Сметанівною за білявість, пишність і білошкірість, лагідно сказала: «Данилко, а до тебе мама прийшла».

Ага, Данилко, думала я, ще той Данилко, ганьба родини моєї Данилко.

До мене вийшов хлопчик, менший за найменшу дівчинку в класі, на зріст як кошик для паперів, зелений такий, у Сметани під столом, і, виходячи з класу, повідомив туди, собі за плече, а до мене мамуся прийшла в школу, ура. А потім задер до мене свою веселу метикувату мармизку.

У мене багата уява, однак я не могла намалювати в ній картину, як цей жучок нападає на хлопчика Рикачевських, що вищий за нього на три голови і старший на чотири роки. Накинувся, добряче його відгамселив і дорогою ще й нагрубіянив тітці Діні, іменитій нашій сусідці тітці Діні.

Тітка Діна Самохвалець – це взагалі окремий цирковий номер. Тітка Діна – це негода, це катастрофа. Тітка Діна Самохвалець – це горючий і вибуховий гібрид асфальтового катка, котрий ґрунтовно вкатує всіх і вся під свої колеса, та сирени цивільної оборони. Є підозра, що в неї десь на животі прироблено кнопку. І достатньо найменшого приводу, щоб тітка Діна Самохвалець, попорпавшись у ґудзиках свого неосяжного халата, тицьнула в неї залізним своїм вказівним пальцем і завелася з півоберта. Коли вона репетує, собаки ховаються в щілини та підвали, коти притискають вуха, птахи падають з неба замертво, у будинках дзвенить скло та люстри, а електрики й сантехніки нашого ЖКГ миттєво пісяються зі страху.

І мій жучок нагрубіянив ось цьому стихійному лихові.

Я сказала йому, такому маленькому і такому об’єктивно симпатичному, Данило Аркадійовичу, – коли я сердита, я і нині так кажу, – Данило Аркадійовичу, сказала я своєму потенційному зекові, майбутньому картяреві, в’язневі та острожнику, – ой, зараз розревуся, так шкода його стало, – є чоловіча розмова! Ходімо в сад.

Він геть перенервував за ті три хвилини, доки трюхикав за мною коридором, потім сходами на шкільне подвір’я, жах. (Ну я ж ідіоткою була тоді ще гіршою, ніж зараз.) А всередині в нього в животі тремтливий заячий хвостик. І на мордочці було все видно, який він знічений.

– Розповідай давай, – всадовила я його перед собою, – навіщо ти відгамселив Рикачевського і нагрубіянив тітці Діні Самохвалець.

Данило винувато змахнув на мене віями, зітхнув глибоко і почав:

– Я… ніс… жмелика… на квіточці.

Скільки житиму, завжди буду пам’ятати, як він це сказав. Він сказав це так, що я зрозуміла, що він ніс на квітці, дбайливо й обережно, акуратно ступаючи, не зводячи очей зі своєї волохатої рудої ноші, він ніс на квітці не просто джмеля, а величезну для себе живу коштовність.


– Я ніс жмелика на квіточці. Я його знайшов у траві, жмелика. Він там гудів. Я хотів його пересадити на вищий кущ, щоб на нього не наступили. Ніс-ніс, ніс-ніс, майже доніс. А тут прибіг Рикачевський і збив жмелика з квітки. На землю… І я нахилився, щоб його підібрати. А Рикачевський засміявся ось так: «Ги-ги-ги!» – і накрив його черевиком своїм. Черевиком, який у нього на нозі. І топтав його, топтав. Топтав тисячу разів. Втоптував його. Жмелика. І жмелик це… І тоді я це… Як дав Рикачевському в носа, щоб він знав. І Рикачевський заревів.

А тітка Діна Самохвалець на лавці розкричалася, що це робиться, га?! Ця дитина Данило тих з другого поверху, він же хуліган який, га?! Він же бандит, він же вбивця який, га?! Ах, негідник який, га?!

А я сказав, тітко Діно Самохвалець, ви самі хуліган, тітко Діно Самохвалець, бандит, убивця і негідник. І потім пішов додому. І був вдома тихий-тихий. А бабуся сказала, що, Данило, йди їсти. А мені хотілося лежати в темряві.

* * *

Ми з ним помовчали трішки, а потім обійнялися. Якщо хто не знає, людину, особливо маленьку, треба обіймати щонайменше сім разів на день. Щонайменше. А краще більше. Це дуже корисно. І тому я обійняла його, а він обійняв мене. А потім я поставила запитання геть якесь неправильне з огляду на педагогіку та виховання.

– Данило, цей Рикачевський, він же такий високий, довгий такий, як же ти дістав до його носа?

І трішки гаркавлячи від хвилювання, Данило пововтузився в моїх руках, підняв до мене обличчя і відповів, злегка дивуючись із моєї некмітливості:

1 ... 40 41 42 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Там, де ми живемо. Буковинські оповідання», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Там, де ми живемо. Буковинські оповідання"