Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Крутая плюс, або Терористка-2, Марина Меднікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Крутая плюс, або Терористка-2, Марина Меднікова"

327
0
10.05.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Крутая плюс, або Терористка-2" автора Марина Меднікова. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 40 41 42 ... 63
Перейти на сторінку:
якусь гарну передачку. Як страхделегат. Делегат від страху… Нехай одужує та береться до роботи.

Дісталися місця поночі. Проте дитячий будинок не спав. Яскраві вікна вітали любих гостей. — Їдуть, їдуть, — у традиціях радянських кінофільмів загукали виставлені на дорогу патрулі.

Дітлахи прожогом помчали. На ґанок сипонув увесь сиротинець, від малюків до підлітків, від нянечок і вахтерів до директорки зі свіжим перманентом, у пасхальному костюмі.

— Ма-ма Лі-ля! Ма-ма Лі-ля! Ма-ма Лі-ля! — скандував дитячий хор.

Круту обліпити дітлахи. Штовхалися, щоб торкнутися її, ледь не билися, аби привітатися, лізли під руки — погладь по голівці. Лілія Крутая пливла серед натовпу, пригортала малечу до себе, пестила стрижених голомозих пуголовків, цьомала щойно відмиті щоки, підхопила найменшого на руки, юрба у захваті загорлала фортисімо.

Ошелешені Кулик із водієм скромненько тюпали позаду.

Сиротинець вилискував, вимитий від підлоги до даху. Коридори заквітчані паперовими гірляндами. «Діти власноруч вирізали й розфарбовували до вашого приїзду». В актовій залі на стінах тісно від дитячих малюнків. «Ми провели конкурс дитячої творчості «Наша мама». З аркушиків дивилася Лілія Крутая. Хто як утнув.

Хто як уявив. Єднали всі малюнки — зворушливі, наївні, щирі — капелюхи на всіх зображеннях «мами». Крислаті, заквітчані, завбільшки з лопаті гелікоптера. «Зараз — урочиста лінійка на вашу честь та концерт художньої самодіяльності».

— Вітю, розвантажуй, — скомандувала розпашіла Лілія.

Водій Вітя тягав із джиповагона до сиротинця коробки та клумаки. Радісні сироти пурхнули на поміч.

У наступних двох дитячих притулках картина повторилася достеменно. У щирість почуттів, у правдивість любові до мами Лілі не повірити годі. Сиротинці процвітали. Діти вітамінно харчувалися, мали комп’ютерні класи, пристойно, не по-сирітському вбиралися. Вчителям, вихователям, обслузі — значну додачу до казенної зарплатні. Хворим — лікування в столичних лікарнях. Крутая сама контролювала, аби там їм було затишно. Відвідувала, приносила смаколики, підтримувала морально. Жодну дитину не обминула подарунками. Не однаковими, а за вподобаннями кожного. Видавалося, знає всіх на ім’я. Розпитувала, допомагала, розшукувала батьків. Сприяла всиновленню.

Скрізь презентувала Кулик як свою найближчу помічницю. «Мама Таня! Мама Таня! Мама Таня!» — скандували діти. Кулик ледь не плакала. Вітя знай тягав гостинці. Крутая пере давала бухгалтершам гроші. «Ми про мамочку Лілю, рідну й любиму, і сьогодні, і завтра співаєм пісень», — виводили дитячі хори. На мотив історичної пісні про Сталіна.

— Навіщо тобі це? Що ти задумала, Лідко?

— По-перше, я тобі не Лідка, а по-друге, бомжацьким дітям глибоко фіолетово, на чому їхня мама Ліля робить свої гроші. І ким вона була колись. Ось і поміркуй, чи не переважує моє сьогодні все моє гріховне вчора?!

Закінчилося відрядження притулком для старих. Колишня забута Богом і людьми богадільня мала вигляд затишної й милої оселі. Без уїдливого смороду хлорки. За Крутої вікна вбралися в грайливі фіраночки, нові простирадла й ковдри вкрили ліжка, стіни не відлякували грибком, вибоїнами та синьою сортирною фарбою, під вікнами насадилися квіти, з’явилися медсестри в крохмальних очіпках… Колишні люди, безпорадні й немічні, нікому крім неї не потрібні, цілували Круту, втираючи сльозаві бляклі очі.

«Доня Ліля!»

Який там сон. Перенасичена уява нон-стоп проектувала Тетяні Іванівні яскраві картини побаченого й пережитого. Раз по разу, коло за колом: діти, старі, Крутая, Крутая, старі, діти.

Скімлило серце. Вдалася до піґулок та крапель.

Попустило аж удосвіта. Навіть задрімала. На роботу прийшла з червоними очима, судомно позіхала.

— Тетяно Іванівно, пані Лілія просили її дочекатися, вона на зустрічі з податківцями. Ось познайомтеся з наказом.

«Юрисконсульта Кулик Тетяну Іванівну перевести на посаду керівника юридичного відділу з посадовим окладом…» На порядок вищим, ніж досі.

— Вітаю. Коли галявину накриваєте? Пропоную поєднати з нашим виїздом на Дніпро катером. Річниця фірми. Пікнік на острові, купання-засмагання, демонстрація в кого форм, у кого — купальників, барбекю шмарбекю. Шефиня не заперечуватиме. Я порахую вашу частку, дасте мені гроші, решта — не ваш клопіт.

Зінька виголошувала план дій, шаруділа на комп’ютері, гортала двосантиметровим наманікюреним кігтем ґлянсовий журнал, торохтіла в затиснуту між плечем і щокою слухавку. Відсьорбувала каву. Ще й поливала з довгоносої лійки ботсад на підвіконні.

— Саврадимич, йоли-пали! — загукала Зінька. — Це я не вам, — сказала в слухавку, — дистрибуєш підтирачку, блін?

Пікайзен застряг на порозі, обвішаний, як святошний індус квітковими гірляндами, намистом з рулонів убиральнєвого паперу.

— Зіночко, «блін» — то калька з російської.

Пропоную заміняти його нашим автентичним словом «млин». І співзвучно, і патріотично, й у рямцях нашої акції «Свій до свого по своє».

— Куди ти ото преш, млін? — слухняно заволала Зінька. — Віднеси дівчатам на кухню.

— Ледве дістав. Вітамінний, — Пікайзен утер пітняву. — Все місто оббігав, аж бачу, на ринку торгівці обідають… Пошматували туалетний папір, порозкладали огірочки, помідорчики, кропчик з кинзочкою. Де, кажу, знайти вітамінного піпіфаксу, як ти мені загадувала. А один киває на «скатертину»: вітамінний лише у нас…

Село неасфальтоване, чесслово.

— Вел. На компі майструю внутрішній сайт оголошень. Твоя рубрика називатиметься «Спитайте в Пікайзена». Щодень відповідатимеш трудящим: де, що, по чім. Я, приміром, давно тебе хотіла запитати, — Зінька стала колінами на стільця, дотяглася до віддаленого кактуса заввишки за метр, сідничка виразно обтяглася міні спідничкою, біленько майнули трусики.

У Пікайзена борлак на худій шиї здвигнувся.

— Чому ти шапку свою глупацьку в приміщенні не знімаєш? Ти що — горець?

— Косу здуває, — засоромився Пікайзен, щічки запроменіли.

Зняв капелюха, здобув з нагрудної кишеньки алюмінієвого гребінця, дмухнув на нього, ретельно зачесав п’ять волосин кіски від вуха до вуха.

Самопідстрижене пір’я стирчало на скронях, непокірна коса замість тісно приховати лисину, розлазилася й неохайно звисала на плечі. Зінька критично оглянула кур’єра, скривилася.

— Записую. Шефиня домовилася з салоном краси «Перша леді» про пільгове обслуговування нашого офісу. За тиждень

1 ... 40 41 42 ... 63
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Крутая плюс, або Терористка-2, Марина Меднікова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Крутая плюс, або Терористка-2, Марина Меднікова"