Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » На визвольних стежках Европи, Микола Дейчаківський 📚 - Українською

Читати книгу - "На визвольних стежках Европи, Микола Дейчаківський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "На визвольних стежках Европи" автора Микола Дейчаківський. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 40 41 42 ... 54
Перейти на сторінку:
змагань: 45 виграних, 13 ремісів, 29 програних". "Клюб працював за тяжких матеріяльних умов, бо не мав підмог від міжнародніх організацій, ні від українських мешканців Мюнхена, які не відвідували імпрез УССК-у. Сама прихильність і деяка допомога управи оселі українських політичних в'язнів та управи студентської громади не могли дати клюбові засобів, потрібних для розвитку праці".

І в другому місці в тому самому альманасі: "УССК — Мюнхен — Першун на 1948 рік — осіння рунда". "Єдина нетаборова дружина. Головна прикмета (якщо це можна назвати прикметою) — нерівність. Одної неділі виграш проти сильного противника, а другої — програ проти слабого противника в додаток ще на власному грищі. Брак власної чисельної публіки спричиняв постійний брак грошей в касі".

Крім того, ще кілька статистичних даних, наведених у цьому альманасі: за 1946-47 сезон УССК здобув п'яте місце в клясі першунів: 10 ігор — 8:12 точок; за 1947-48 сезон: четверте місце — 13 ігор — 12:14 точок і в сезоні 1948 році в осінній рунді УССК був на першому місці з трьома грами і відношенням точок 4:2.

Цих кілька згадок та статистичних показників — це тільки бліде відзеркалення того, що діялось в УССК-у за ті два пам'ятні та бурхливі роки. Бо трудно схопити в короткому резюме ці всі моменти емоційних піднесень, сподівань чи розчарувань, тих усіх спроб боротьби за те, щоб вдержатися, тих постійних змін у складі футбольної дружини, що часто ставила під сумнів участь у найближчих змаганнях, боротьбу через постійний брак матеріяльних засобів і потрібного інвентаря, через погане відживлення, а то й голод змагунів, через недостатню підтримку широкої публіки, хоч при наявності майже фанатизму зі сторони нечисленних палких прихильників. Не можна не згадати наших шевчиків — політичних в'язнів, що мали свій верстат в Фіріхшулє і були часто нашими спасителями, бо, як могли, латали наші футболівки, які були для нас сталою проблемою. Тому-то я постараюся згадати різні епізоди тих двох років з життя УССК-у, які напевно краще змалюють тло і дух діяльности нашого клюбу. Про той наш клюб була складена пісня, що співалася на мотив:

"Помаленьку, Федьку, грай, бо м капусту їла" і звучала:

УССК дружина файна є, Добре в футболь грає, І хоч часто програє, Та все гумор має.

Щоправда, той гумор був радше "ґальґен гумор", але він часто рятував нас від чорної розпуки. Бо обставини в Фіріхшулє були здебільша невідрадні й на відміну від усіх інших депівських таборів, що мали унрівську піддержку, Фіріхшулє була на німецькій економіці, що в той час була дуже бідненька і приділи харчів були на рівні концентраційних таборів, зовсім невистарчальні.

У зв'язку з цією ситуацією, став кружляти навіть такий сумний жарт: на питання: "А з чого ви там жиєте на тій Фіріхшулє?" Наш мешканець спокійно відповідав: "Та з привички".

ЗА ВХІД ДО КЛЯСИ ПЕРШУНІВ

Отже, як я прибув до Фіріхшулє, то там уже існувала футбольна дружина, яка, здобувши друге місце в Мюнхенській області, закваліфікувалася по перемозі "Орлика" з Берхтесґадену (це були мої перші змагання) до дальших розгривок до кляси першунів з "Запоріжжям" (Ашафенбурґ), "Беркутом" (Новий Ульм) і "Буревієм" з Ноймаркту. Із тих чотирьох дружин дві мали ввійти до кляси першунів, яка тоді складалася з чотирьох клюбів.

Усі змагуни УССК-у були для мене нові, нікого з них я не знав. Але за кілька тижнів в Мюнхені з'явився Михайло Звонок, колишній співзмагун із станиславівського "Пролому". Він зразу почав кликати мене моїм "проломівським" псевдом Мук. Ціла дружина скоро це підхопила, а особливо по тім, як хтось почув, що якась німка на вулиці кликала свою собачку "Мукі, Мукі". Відтоді "Мук" або "Мукі" прилипло до мене на довгі роки.

УССК-ові вдалось тоді змонтувати досить добру команду. Завдяки старанням нашого палкого прихильника і члена управи, буковинця Миті Молдавана, вдалося притягнути до нас колишнього воротаря чернівецького "Довбуша" — Теофіля Сорочинського. Крім того в оборонних формаціях ми мали тоді таких змагунів, як два брати Кравченюки — Стефка і Осина (Юзька), Любка Стасюка, Василя Петрова й мене, а в нападі Звонка (Тата), Нунаса Смішкевича, Левця Стадниченка, Паша, Купецького та інших. В елімінаційних розгривках ми виграли всі змагання. Залишилися нам були ще останні змагання з "Буревієм" у Ноймаркті. Ми мали вже запевнений вхід до кляси першунів, а на другу позицію мали рівні шанси ще дві команди — "Беркут" (Ульм) і "Буревій" (Ноймаркт). Хто з них увійде до вищої кляси, залежало від того, чи виграємо чи програємо з Ноймарктом. Якщо виграємо, то входить Ульм, якщо ж програємо, то входить Ноймаркт.

І тут на цьому пункті почали робитися різні комбінації та ширитися різні поголоски. Правду кажучи ми, змагуни, в цьому безпосередньої участи не брали, бо ті всі справи йшли через наших прихильників. У всякому разі, до нас доходили поголоски, що з Ульму приїздили якісь нібито представники "Беркута" (чи вони були управнені, чи ні, це не було ще відоме), котрі начебто обіцяли певні блага в формі консервів і 10 картонів американських сигарет, щоб тим способом заохотити нас до особливих зусиль і перемогти Ноймаркт.

З другої сторони, наші прихильники, які були замішані в тому, захопилися ідеєю, чи не можна б дістати якоїсь подібної або й кращої пропозиції від Ноймаркту. До того, здасться, був причетний господар УССК-у Дозьо Кордуба, який був мешканцем табору в Ноймаркті і мав там відповідні зв'язки.

Поза тими всіма поголосками нічого певного не було, і ми виїхали на те останнє змагання до Ноймаркту

1 ... 40 41 42 ... 54
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «На визвольних стежках Европи, Микола Дейчаківський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "На визвольних стежках Европи, Микола Дейчаківський"