Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Мудрі жінки 📚 - Українською

Читати книгу - "Мудрі жінки"

213
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мудрі жінки" автора Людмила Когут. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 41 42 43 ... 62
Перейти на сторінку:
не переглянули митники.

Після пережитих тортур та екзекуцій зовсім незайвим було випити трохи горілки чи вина, які пропонували в літаку. Лариса із задоволенням зі своєю подругою замовили по маленькій стограмовій пляшечці горілки, смачно пообідали.

Розслабились, і спілкування тривало до Нью-Йорка. Перерви робили тільки для наступних обідів і невеликих порцій дрінків — вина та горілки. Це не була пиятика, а лише підтримка тонусу в дорозі.

Із хвилюванням у голосі Лариса розповідала, що летіла за океан надовго — на заробітки, не з розкоші, а з біди. Це не викликало здивування в Оксани. Таких заробітчан в їхньому літаку — не злічити.

Летіла до чужих людей, які обіцяли прийняти її на короткий час. А далі — вільний пошук житла і праці.

Усе це буде попереду. А поки що вони в дорозі.

Лариса залишила вдома чоловіка і двох дорослих дітей-студентів — сина і дочку.

Чоловік працював інженером-конструктором на заводі і чемно чекав своєї копійчаної щомісячної зарплати та авансу. Був чесним, але геть непристосованим до життя.

Лариса працювала вчителем біології і хімії в школі. Про зарплату вчителя можна нічого не говорити, всі знають, що на неї прожити неможливо. Щоб хоч якось вижити, Лариса постійно займалася репетиторством — готувала дітей до вступу в інститут. Важка і невдячна робота: дитина не склала іспит — винен репетитор. Хоча насправді хтось більше заплатив за вступ. Будь мудрим!..

Питання про створення власного бізнесу в сім’ї розглядалося дуже рідко. Розмови про необхідність щось змінити в житті завжди закінчувалися сваркою.

Лариса хотіла, щоб чоловік поїхав десь на заробітки за кордон — він про це і слухати не хотів.

— Будемо жити так, як усі, — була його постійна відповідь.

І Лариса билась об хвилі важкого життя і ледь втримувалася на плаву. Пильнувала свою сім’ю. До цих негараздів додавалося ще й те, що їй постійно не таланило. Друзі співчувати їй уже втомились.

…Прилетіли в Нью-Йорк увечері. Літак розвертався над містом-велетнем, містом, що є центром Всесвіту.

Унизу — гарно! Незліченні вогні міста, але всі вони чужі. Немає жодного, який світив би для неї…

У Лариси від захоплення цією вогняною величчю перехопило подих! Серце від хвилювання билось так швидко, ніби воно було маленькою пташкою і випадково залетіло в клітку. Приземлились. Пасажири подякували екіпажу за гарний політ. Почали виходити з літака. Усі поспішають, когось зустрічають.

Лариса попрощалася з Оксаною, обмінялися номерами телефонів, кожен пірнув у вир свого «американського життя».

Лариса кілька тижнів пожила у своїх знайомих, поки вони підшукали їй роботу господині і няні бебі сітера в єврейській сім ї.

Вона жила і працювала в цій сім’ї цілий тиждень, вихідний мала тільки в неділю. Перший тиждень працювала без оплати, бо зароблені гроші довелося віддати агенції, яка підшукала роботу.

За цілий день Лариса так втомлювалась, що лягала спати напівжива. Але від утоми і жалю до себе та через незвичну обстановку чужого їй дому не могла зразу заснути.

У голові крутилися думки про її нещасливу долю, душу тугим зашморгом здавлювала ностальгія за минулим.

Удома було важко без грошей, тут, далеко від сім’ї, теж нелегко, хоч і з грішми. Людині догодити неможливо!

Лариса отримала свою першу плату за відпрацьований тиждень, потім за другий, третій. Час спливав, наче ріка, бурхливо і швидко.

За працею вона не встигала помітити, як минав день, і тільки увечері вона цілком належала собі. Не один раз вона відчувала приниження свого е г о: «Господиня! Кухарка! Прибиральниця! Няня в чужій сім’ї». Вона навіть уявити собі не могла, що виконуватиме таку принизливу роботу.

Лариса закінчила університет із червоним дипломом, але тут мила чужі туалети. Стояла біля чужої плити і готувала різні єврейські делікатеси. Прибирала, прала чужі простирадла і білизну, розкладала все по чужих шафах і полицях.

Але наступного дня в шафах був такий самий безлад — ніби там «чорти шабаш справляли». Від того, як по-господарськи і акуратно вона все порозкладала, не лишалось і сліду. Лариса ледь не плакала — чужої праці ніхто не цінував і не шанував.

У цьому будинку всього було так багато, ніби господарі мали на меті скупити всі дрібнички з цілого Нью-Йорка. У сервантах, шафах, на стелажах і полицях стояло безліч статуеток, вазочок, коробочок, світлин, іграшок. Щоб витерти там порох, треба бути віртуозом і запам’ятати, де що стоїть і в якій послідовності, аби усе потім поставити на свої місця. Хоча як би Лариса не міняла місцями весь цей непотріб, гарніше не ставало.

Окрім прибирання і готування їжі, Лариса пильнувала дітей. Два хлопчаки були непоганими дітьми, гарненькі, як усі діти. Єдиним, чого не розуміла Лариса, було те, що, як в усіх єврейських сім’ях, батьки не знали ціни своїм дітям. Дозволяли робити все, що тим тільки заманеться.

Жінка ледь стримувала себе, коли батьки вихваляли свої улюблені чада:

— Наш Семочка такой умненький!!! Разбирается во всем: и в компьютере, и в музьїкальной аппаратуре, и в телевизоре, и в машинах.

Здивуванню немає меж, такий мудрий «Семочка» у свої шість років — справжній Ейнштейн.

— А Ромочка — ну просто виртуоз — он умеет все: и стихи рассказывает, и песни поет, и танцует, — і далі Лариса чує цілу тираду про те, який Ромочка талановитий. У чотири з половиною роки — майже артист Великого театру з Москви.

Так хвалити своїх дітей і втовкмачувати усім навколо, що вони — найкращі і найрозумніші, можуть тільки євреї.

Ларису це дратувало, але вона, як педагог із великим досвідом, високо оцінювала практику виховання дітей у самоповазі. Напевно, вони роблять це правильно, варто навчитися бачити у своїх дітях позитивне і культивувати в них сильну особистість.

Батьки Ромочки і Сьомочки ніколи не виносили з хати «бруду» про своїх дітей, щоб не зіпсувати думку оточуючих про їхню родину.

1 ... 41 42 43 ... 62
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мудрі жінки», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мудрі жінки"