Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Квіти на снігу 📚 - Українською

Читати книгу - "Квіти на снігу"

305
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Квіти на снігу" автора Надія Павлівна Гуменюк. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 41 42 43 ... 58
Перейти на сторінку:
мене ж пам’ять тільки на фейси, а не на слова, – але це точно, що він із Канади приїхав. Я ще й подумав, коли побачив його на вашій вулиці: значить, це сам шеф сказав Миросі написати «замєтку про нашего мальчика», тобто про свого сивочолого сусіда. А ви, значить, і не читали? Ха… Як же це так? Свою газету й не читаєте…

– Зате ти ще раз прочитаєш. Щоб за п’ять хвилин хоч із-під землі дістав той номер! – наказав я.

Уже минуло чотири рази по п’ять, а телефон мовчить. Я сам кілька разів намагався зв’язатися з охоронцем свого грального закладу, який за сумісництвом виконував і спеціальні доручення, але Вітьок наче оглух. Шукає газету чи не хоче відгукуватися? Чи, чого доброго, справді вже п’яти салом намастив і з міста рвонув? Не треба було його так лякати. Ч-ч-чорт! Нерви ні к бісу. Таке передчуття, ніби все летить у тартарари.

Двічі в кімнату прочинялися двері. Заглядав старий, – мабуть, хотів щось запитати. Але я роблю вигляд, що не помічаю його.

Нарешті! Нетерпляче хапаю слухавку.

– Тебе тільки по смерть посилати!

– Так я ж теж не тримаю газет удома. Довелося в казино їхати: там підшивка, – виправдовується Вітьок. – Ось, третя сторінка. Замітка. Читаю. «Десятого вересня в міському Палаці культури відбулася зустріч колишніх політв’язнів. Її відкрив голова крайової організації Спілки політв’язнів і репресованих Михайло Політило. Виступили Степан Марчук, Василь Кушніренко, Олесь Коваль…»

– Ти що, дурману об’ївся чи коноплею обкурився? Та на хрєна воно мені треба, хто там виступив! Про нього що?

– Так я ж до нього оце й дочитую. Реально. Зараз перегляну й розкажу. Значить, так. Приїхав пан Авель із Канади. Родом він із наших місць. Вивезли їхню родину наприкінці сорокових із Залісців до Архангельської області. Там мати із сестрою померли, а він утік. Аж додому добрався. Його знову злапали. Нє, здохнути й не жити: тисячі кілометрів проїхав, а вдома знову попався. Ну й получив за це по повній програмі. Сидів у багатьох таборах уже як політичний. Затарагунили його на самісіньку Колиму. А він і звідти якимсь макаром вибрався. Нібито там рвонуло в руднику, де він був прохідником, його урятував якийсь евенк і доправив до Якутії, а потім аж на Чукотку. Там його шамани по шматочках склали, зліпили, значить, заново зшили, вилікували й допомогли перебратися через кордон до Америки. У них там нібито й досі є якась таємна стежка через Берингову протоку. Нею оті всілякі чукчі ще колись-колись до індіанців у гості навідувалися. Отак-от він на одній нозі через вічну мерзлоту до Аляски добрів!

Нє, ти січеш, босе? Індіанська стежка… На одній нозі через мерзлоту! Здохнути й не жити! З Штатів він переїхав у Торонто, у Канаду, значить. Там велика українська громада й там він конкретно вивчився, багато років працював на українській радіостанції. Отака історія. Дас іст фантастіш!

– Як, кажеш, його звати?.. – перепитав я. – Авель? А хіба так людей називають? Авель – це ж, здається, той, з Біблії, що його брат на вила підняв.

– Тут написано «Авель». Реально, шефе! Чого б я придумував! На фіга мені це треба! Хіба, може, та зубастенька – цок-цок-цок – наплутала? А-а-а, пардонуюсь! Авель – це… Щось я не доберу – кликуха чи псевдонім. А по паспорту Авдій.

– А прізвище? Мусіла ж та видрочка – цок-цок-цок – прізвище назвати.

– Так-так-так… Горнич!

– Горнич, кажеш?

Щось голосно гримнуло за дверима.

– Що ж, бути по-твоєму, Вітьку. З міста виїдеш після того, як побуваєш у цього… Авдія-Авеля. А зараз до офіціантки, якої чомусь не виявилося в хаті, коли там рвонув газ. І чому ж це, чорти б тебе вхопили? Га? Ну, про це ми ще поговоримо, розберемося і, може, декому дещо відірвемо… А зараз чеши в палату, поки в неї памороки на місце не стали. Сподіваюся, до ранку менти її не провідають і не випитають. Це найперше у твоїх же інтересах: вона ж тебе бачила. Тебе, ідіоте! Тож старайся, старайся, Вітьку, не лоханися, як на дачі…

Знову голосно грюкнуло в передпокої, ніби хтось спіткнувся об стілець. Старий? Авжеж, старий, а хто ж іще, крім нього, може соватися по будинку посеред ночі. І чого йому не спиться? Чого він сновигає? Треба буде покласти в приватну клініку, хай трохи підлатають. Щось він останнім часом геть розкис. Іноді здається, що й із головою перестає дружити. І це з такою головою! З такою головою! Хто б міг подумати!

– Та заходь уже! Не ходи там колами. Я ж чую, що ти біля дверей.

На старого страшно дивитися. Голова посіпується, драглисте обличчя сіре, перекошене, очі бігають, як у спійманого зайця, набрякле тіло дихтить, мов ковальський міх. Він намагається усміхнутися, але усмішка якась така силувана, жалюгідна. Щось вона нагадує мені… Щось далеке-далеке… Хоп – і кадр готовий.

Це було зразу після маминої смерті. Якийсь час тато брав мене тоді із собою на роботу: садив за невеличкий стіл-тумбу в правому кутку кабінету, клав переді мною книжку, папір, ручку, олівці. Я не стільки читав, писав та малював, скільки придивлявся та прислухався до того, що відбувалося в татовому кабінеті. Відвідувачі приносили мені великі коробки цукерок, блискучі машинки, яких у крамниці днем із вогнем не знайдеш, і зверталися до мене таким тоном, ніби це я господар цього кабінету.

Той чоловік прийшов без подарунка. Він чогось довго човгав під кабінетом – чи то так старанно витирав черевики, чи боявся взятися за блискучу новеньку ручку на масивних дубових дверях. Відчинивши нарешті двері, ще довго тупцяв біля порога. Це було так смішно: великий товстий дядько в мішкуватому сірому

1 ... 41 42 43 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Квіти на снігу», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Квіти на снігу"