Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Навіщо Україні НАТО 📚 - Українською

Читати книгу - "Навіщо Україні НАТО"

223
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Навіщо Україні НАТО" автора Олександр Палей. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 43 44 45 ... 52
Перейти на сторінку:

• покращення інвестиційного клімату в Україні і зв'язане з ним очікуване збільшення прямих іноземних інвестицій в економіку України;

• зміна інвестиційного іміджу України, зумовлена отриманням приналежності до організації, що є однією з базисних для держав Заходу;

• отримання доступу до окремих технологій НАТО;

• залучення українського ВПК до взаємодії в межах НАТО;

• ймовірне погіршення взаємодії ВПК України і Росії;

• короткострокові спроби посилення тиску на Україну з боку Росії;

• зміцнення демократії в Україні через дотримання процедур та норм, які підтримує НАТО, та через стабілізацію ситуації з зовнішньою безпекою;

• певне зростання рівня терористичної загрози в Україні;

• збільшення ймовірності залучення збройних сил України до конфліктів поза межами України;

• зміцнення перспектив реалізації проектів регіональної інтеграції, у яких Україна є основним центром (ГУАМ, Співдружність демократичного вибору тощо), зміцнення відносин України з Грузією і Азербайджаном, заснованої на спільних інтересах у галузі енергетики та намірові інтегруватися до НАТО.

3.1. Вступ України до НАТО: 20 проти 6 на користь України

Таблиця З

Аргументи за вступ України до НАТО.


1. Надання гарантій безпеки, у відповідності до яких напад на Україну означає напад на всіх членів НАТО (сьогодні, без України, до НАТО входять 26 країн). Безпека — сфера, вкрай важлива для життя народу і держави, щоб ставити їх під найменший ризик і нехтувати хоча б одним із теоретично можливих варіантів розвитку подій. Як показує досвід, ситуація у сфері безпеки може змінюватися надзвичайно швидко. Вступ до НАТО сприятиме утвердженню політичної стабільності і безпечного розвитку держави.

2. Надання «ядерних гарантій», відповідно до яких напад на Україну із застосуванням ядерної, хімічної чи бактеріологічної зброї означатиме адекватну відповідь з боку ядерних держав-членів НАТО (США, Велика Британія, Франція).

3. Вступ до НАТО дуже істотно знижує ризик війни проти України. Україна є стратегічно важливою, на відміну від нейтральних Фінляндії та Швеції. Геостратегічні переваги, які дає контроль над Україною, можуть для потенційного агресора переважити ризик, який супроводжуватиме агресія проти України. Жодна з 10 країн, які в 1999—2004 рр. вступили до НАТО, не висловила свого розчарування чи невдоволення НАТО. Навпаки, усі вони в один голос стверджують, що входження до НАТО значно поліпшило безпеку їхніх країн і в стратегічному плані є надзвичайно корисним.

4. Україна в результаті вступу до НАТО зміцнить свою політичну незалежність, отримає захищеність від зовнішнього втручання у внутрішні справи України та політичний процес в Україні іноземних держав (насамперед не членів НАТО), у відповідності із стандартами внутрішньої безпеки НАТО.

5. НАТО не вимагає розміщення на території України своїх баз в обмін на членство. Україна має достатній військовий, людський і технологічний потенціал, щоб гарантувати свою безпеку, використовуючи лише політичний «дах» НАТО та маючи за спиною лише теоретичну можливість підтримки з боку 26 держав-членів НАТО у військовий час. Тому вступ України до НАТО буде «паперовим», без утворення нових великих військових баз поблизу кордонів Росії, на чому треба всіляко наголошувати і що може зняти напругу з Москвою.

6. Ліквідація можливості зовнішньополітичних провокацій проти України, на зразок конфлікту навколо Тузли.

7. У результаті вступу до НАТО Україна зміцнить свою територіальну цілісність. Сепаратизм втратить силові основи для своєї можливої реалізації. Сепаратисти змушені будуть враховувати реальність і пристосовуватися до життя в незалежній, єдиній Україні.

8. Значне ускладнення економічного тиску на Україну з боку Росії, в тому числі енергетичного, з огляду на ймовірну негативну реакцію на такий тиск 26 впливових держав, що перебуватимуть у союзі з Україною.

9. Вступ до НАТО означатиме остаточний вихід і України з-під впливу Москви та ліквідацію можливості його відновлення в майбутньому. Росія це розуміє, і тому змушена буде налагоджувати партнерські рівноправні відносини з Україною, як це вона робить сьогодні з членами НАТО у Східній Європі — Угорщиною, Чехією, маючи у Західній Європі стратегічних партнерів з числа членів НАТО — Німеччину, а також Францію і Італію.

10. Відносно невелика загальна вартість вступу (оскільки ні для НАТО, ні для України немає потреби розміщувати на території України іноземні війська). Досвід вступу до НАТО країн Східної Європи свідчить про те, що цей процес може бути дуже дешевим. НАТО дозволяє гарантувати надійну безпеку за невеликі кошти, за які Україна ніколи б не мала такого рівня безпеки, як за умов членства в НАТО, навіть якби витрачала на оборону весь свій бюджет. Самостійно забезпечувати повноцінну оборону — справа дуже дорога. Спільна оборона створює сприятливе середовище безпеки на кордонах з країнами-союзниками, що дозволяє заощаджувати кошти на відмові від принципу «кругової оборони». Також спільна оборона дозволяє заощаджувати, особливо невеликим країнам, на

1 ... 43 44 45 ... 52
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Навіщо Україні НАТО», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Навіщо Україні НАТО"