Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Роман шукає 📚 - Українською

Читати книгу - "Роман шукає"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Роман шукає" автора Микола Васильович Білкун. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 43 44 45 ... 100
Перейти на сторінку:
class="book">— Так, так, так! Згинати йому нічого, нічого йому згинати, і пальців нема, і гомілки нема, і ноги нема. Суглобчик ми вам зробимо казенний, шарнірчик замість суглобчика, замість суглобчика шарнірчик буде, замочок вам присобачимо… Так, так, так.

— А косити? — нагадав Щербина.

— Косити можна, — весело заспівав у відповідь майстер, — можна косити, можна косити. От косимо ми. От косимо ми. В праву руку беремо ручку, в ліву кісся, правильно я кажу? Кажу правильно, так кажу?

— Так, — погодився Щербина, не зводячи очей з майстра, який замість коси взяв у руки Бутькову милицю й став у таку рішучу позу, ніби перед ним розлігся неозорий лан і має він той лан викосити.

— Весь упор на ліву ногу, так? На ліву ногу весь упор? А правою ми так ніби підпихаємось, підпихаємось правою ногою. Крок вперед ми лівою ступаємо? А права собі позаду тягнеться, так? Ну і хай тягнеться позаду, а щоб вона не заважала, то ми на ній тільки клац — замкнемо в коліні, в коліні їй гнутися не обов’язково, не обов’язково їй гнутися в коліні, так? А ви собі косите, а ви косите — вжик, вжик, вжик! Піде діло. На замочок замкнути — і дуже просто.

— А коли без замочка? — наполягав Щербина, який любив усе знати достеменно.

— Призвичаїтесь, то можна буде й без замочка, без замочка можна буде, як призвичаїтесь.

— Виходить, усе можна? І танцювати можна? — єхидно запитав Семен Анципер.

Майстер подивився на Семена, одвів очі, але знову примусив себе дивитися прямо на нього.

— У вас обох нема, танці я вам не гарантую. Ходити будете, будете ходити, а танцювати… Техніка наша протезна ще не дійшла до цього. Може, потім колись, а от він, — майстер обернувся до Бутька, і в голосі його забринів захват, — він танцюватиме. Гопак і краков’як не дуже, а от вальс чи танго… Танго чи вальс… От такої… Перебувайте в доброму здоров’ї!

Майстер рушив до дверей, але Бутько його зупинив:

— Чекайте!

Бутько поліз під подушку й дістав великий трофейний гаман. Майстер замахав руками-крильцями й пурхнув у коридор. Грюкаючи милицями, Бутько поспішив за ним. Через кілька хвилин він повернувся, сховав гамана назад під подушку й сказав:

— Ні копійки не взяв… Дивак, ні копійки не взяв. Каже, як буде все гаразд, як муляти не буде, то по баночці вріжемо, вріжемо, каже, по баночці.

— Ото ти тепер так і ворожитимеш? — спитав Ігор. — «Дальня дорога» — «дорога дальня», «дєнєжний інтерес» — «інтерес дєнєжний», «казенний дім» — «дім казенний»…

Йому майстер не сподобався.

Славко, Семен і Мартин теж були розчаровані. їм здавалося, що протези мусять робити професори, а не шевці. Щербина ніби вгадав їхні думки:

— Ех, хлопці, хлопці, мало ви ще каші їли. Не знаєте ви, що не святі горшки ліплять, а грішний люд.

Майстер йому припав до душі. Видно, цей чоловік знає свою справу, коли на протезі, зробленому його руками, можна косити.

І він з надією подивився на тумбочку, де лежала заповітна коса.

Розділ дев’ятий

Міліція дуже вплинула на кіно. Але й кіно вплинуло на міліцію. І якщо відверто, то вплив цей не такий уже й позитивний. Я маю на увазі вплив кіно. Воно б і справді добре, якби, спостерігаючи за якоюсь людиною, можна було повною мірою використати сучасні технічні засоби. Сидиш отак у нашій з Федором Васильовичем кімнаті, а перед тобою екран, на якому видно все, що робить цієї хвилини отой пришелепкуватий Петручок. Але ж далеко не у все можна вмонтувати телевізійні камери, по-друге, існують певні моральні- заборони, які не дозволяють нам підглядати те, що тепер так охоче показують на кіноекранах, зробивши хіба що невеличке застереження: «Дітям до шістнадцяти…»

Ось чому, коли оперативний працівник лейтенант Слюсаренко, приставлений дивитися за Петручком, з телефону-автомата повідомив мене, що Петручок, розпочавши на вулиці розмову із молодою і досить гарною жінкою словами: «Де я міг із вами раніше бачитись?», уже повів цю жіночку до кафе, я аж скривився. Та наказ є наказ.

Я спитав:

— А хто вона така, ви не знаєте? Чи не з колишніх його дружин?

— Та ні, — здивувався Слюсаренко. — Для чого б він питався, чи бачив її раніше?

— Ну, може, то жарт такий… Добре, я зараз приїду.

Дзвінок цей перебив мою розмову з Вілею. Сьогодні я чергував. Біля скористався цим і прийшов до мене на службу в управління міліції. Він був у захваті: його запросили на роботу в Інститут кібернетики. їм потрібен був спеціаліст з логіки, і вони, хоч як шукали, не знайшли кращого за Вілю. Йому вкрай треба було похвалитися, а перед ким це зробити, як не переді мною? І він хвалився так, що мене розпирали заздрощі.

— Розумієш, — казав він, — вони проектують машини, що будуть самі навчатися. І їм потрібна людина, яка вміла б давати дефініцію — точне визначення будь-якого предмета чи будь-якого поняття.

— Як це?

— Ну от, наприклад… Скажи швидко, чим відрізняється рух кроком від руху бігом?

— Швидкістю.

— Дзуськи, — зрадів Біля. — Можна бігти на місці й пересуватися кроком так швидко, як на змаганнях із спортивної ходьби.

— А чим же?

— Тим, що під час бігу, на відміну од ходьби, обидві ноги відриваються від землі.

— Гм, — знизав я плечима. — Ті, що збираються зробити машину, яка мусить сама навчатися, хочуть привчити її ще і бігати?

— Ти кинь ці хохми. Я й сам так умію. Для того, щоб навчити машину не помилятися, треба вміти не помилятися самим, треба зрозуміти, що таке помилка як принципове явище.

Гай-гай, Вілю…

— І ти вже це розумієш? — обережно спитав я.

— Звичайно. — В голосі його — жодного сумніву. —

1 ... 43 44 45 ... 100
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Роман шукає», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Роман шукає"