Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Мідний король 📚 - Українською

Читати книгу - "Мідний король"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мідний король" автора Марина та Сергій Дяченко. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 44 45 46 ... 131
Перейти на сторінку:
Зійшовши з мосту, Розвіяр і Лукс ішли мовчки. Розвіяр бачив, як Лукс ворушить губами, хитає головою, ніби від чогось відмовляючись, і знай ловить рукою китичку хвоста, що все б’є по боках. Розвіяр знав, що Лукс скоро заговорить, і не помилився.

— Знаєш, що я оце зробив?

— Перейшов кордон. Як і збирався.

— Зрадив… покинув землю предків.

— Де тебе хотіли вбити. Без вини, між іншим.

Лукс зітхнув крізь зімкнуті зуби:

— Є ще одна… річ. Я раб.

— Чий? — Розвіяр усміхнувся.

— Твій.

Розвіяр ступив кілька кроків, тоді зупинився. Лукс дивився спідлоба, без усмішки.

— Поясни, — м’яко попросив Розвіяр. — Або визнай, що ляпнув дурницю.

Лукс похитав головою:

— Кожному, хто народився на чотирьох лапах, потрібен вершник.

— Ти вийшов за кордон своєї країни й своїх законів. Значить…

— Нагор, народжений, щоб ходити під сідлом, не може перестати бути рабом. Це сама природа.

— Отак? — Розвіяр почав хвилюватись невідомо чому. — А Ранок-Без-Похибки?

Лукс відпечатав пазуристу лапу в коричневій придорожній пилюці. Підняв. Подивився на лапу, тоді на відбиток.

— Ранок-Без-Похибки був маг. Так, він повстав проти законів і вбив вершника, свого брата. Але це нічого не змінило в його долі. Він знайшов собі нового господаря. Іншого вершника.

Розвіяр згадав володаря. Чорне волосся з ниточками сивини. Неуважний, проникливий погляд. «Мідний королю, Мідний королю…»

Він глибоко зітхнув, гамуючи раптовий дріж.

— Ми шукаємо собі вершників… навіть коли ми поза законом, — тихо сказав Лукс. — Ми хочемо, щоб вони за нас вирішували, робили наш вибір. Ти вирішив за мене… мені легше. Спасибі тобі. Дуже важко жити без вершника.

— Луксе, — Розвіяр охрип. — Ти сам вирішив. Це був твій вибір!

Звіруїн поглянув докірливо:

— Ні.

І пішов уперед, а Розвіяр, повагавшись, — за ним. Лукс опустив хвіст, і світла китичка креслила уривчастий слід у дорожній пилюці.

Дорога плавко підіймалась угору. На схилі гори показалися темні склепіння печер, перед найбільшим стирчала жердина із клаптем тканини, що майорів на ній.

— Пасовиська, — сказав Розвіяр, думаючи про інше. — Тут теж печірок пасуть.

Сідало сонце. Хмари на заході складались у янтарно-рожевий, хисткий палац.

— Як Мірте, — сказав Розвіяр. — Дуже схоже.

— Як що?

— Мірте, літаюче місто. Там живуть люди з золотим волоссям. Вони дуже мудрі й добрі і не вбивають навіть пацюків.

— От би потрапити туди, — сказав Лукс невпевнено.

Розвіяр здушено засміявся:

— Я теж часом думаю: от би потрапити туди.

— Їсти хочу. — Лукс пощулився. — Тут водяться ляскуни, як ти думаєш?

* * *

Після заходу сонця чорне каміння перестало грітись. Лукс розпалив багаття з сушняку й підсмажив здобич на рожні. Вийшло смачно. Розвіяр обгризав кістки, дивився в пригасле багаття і скоса позирав на Лукса.

— З голоду не помремо, — сказав звіруїн чомусь вибачливим голосом.

— Уже непогано, — Розвіяр кивнув. — Що ще ми можемо робити?

— Будь-що. Можемо найнятись охороняти що-небудь або кого-небудь. Я хороший боєць, а ти… Ти хороший стрілець?

— Некепський, — сказав Розвіяр. — Тільки вартівником я вже був. Набридло.

— Тоді чого ти хочеш?

Розвіяр помовчав. Якби він міг сказати словами, чого хоче.

— Велику бібліотеку, — сказав, потягуючись. — Щоб стіни її були завішані сітями павуків Ча — проти вільгості. І щоб розташовувалась ця бібліотека в найвищому будинку міста Мірте, і щоб співали струни, і на даху стояла день і ніч осідлана крилама — для мене… Або навіть крилатий візок. Ось чого я хочу.

Лукс якийсь час спантеличено мовчав.

— Еге, вигадувати ти митець, — сказав нарешті. — Тебе послухаєш — так і не знаєш потім, що й з вухами робити.

* * *

У селищі, куди привела їх дорога, жили не звичайні дикі пастухи, як оті, що постачали молоко та м’ясо печірок у замок володаря. Тут мешкали громадяни Імперії, переселені на кам’янисту околицю, до самого кордону, почасти з власної волі, почасти з наказу Імператора. Жили вони не в печерах і не в злиденних халупах, а в добротних будинках, змурованих із каменю, з великими пічками. Гостей, попри побоювання Розвіяра, зустріли привітно. Господар оселі, до якої вони постукали, склав перед пічкою гірку сушняку і з уклоном запросив Розвіяра розпалити в пічці вогонь.

— А… навіщо? — Розвіяр розгубився. Ніч обіцяла бути не холодною, а в камінному домі і поготів тепло, а палива в тутешніх краях вічно бракувало.

— Та як же, — здивувався хазяїн. — Традиція!

І розповів, що там, звідки він родом, кожного подорожника просять розікласти в печі вогонь. Кажуть, десь по дорогах ходить чоловік на ім’я Бродяча Іскра, або Пічник. В оселі, де він розпалить вогнище, завжди буде мир і щастя. А там, де він змурує пічку, народиться маг; слухаючи його, Розвіяр пригадав рядки у «Хроніках», що пояснювали походження Ранку-Без-Похибки: «…поселення клану Роси відвідав чоловік, що звався Бродячою Іскрою… змурував камінну пічку в оселі ватажка. Небавом старша ватажкова дружина народила хлопчика-раба…»

Лукс заснув на матраці, набитому сухим листям. А Розвіяр допізна розпитував доброго хазяїна про землі, де той жив давніше, і все намагався дізнатись що-небудь про ліси, де на випалених ділянках селяни вирощують злаки, де в достатку водяться білки з вогненно-рудими хвостами, де в гущавині лісу колихається павутиння з застряглими в ньому пташиними скелетиками.

Хазяїн слухав, розтуливши рота, високо піднявши кущасті брови. Ліси, сказав він, в Імперії звичайна річ: у Лісовому краю, і на живих землях, і навіть у Безземеллі де-не-де ростуть. Але про такі, як Розвіяр розповідає, він, хазяїн, перше ніколи не чув. Можливо, це не в Імперії зовсім, а десь на околиці?

Можливо, погодився Розвіяр.

Тоді на відповідь хазяїн розповів йому таку історію: усі землеписні карти всього світу зібрано в Столиці, у палаці Імператора. Тільки Імператор, зажадавши дізнатись невідоме, ляскає пальцями з перламутровими нігтями — ось так, — і йому в ту ж мить підносять карту, де хитаються під вітром ліси, курять дороги, співають мандрівні музики, тому що ця карта жива і точно показує, що і як робиться у світі. Імператор може знати, що ми тепер із тобою розмовляємо, — для цього йому досить нахилитись і наблизити до карти своє всевидюще око. А якщо він розгнівається на яку-небудь провінцію, то просто посипле це місце на карті сіллю. І там стануться неврожай і лиха, і так буде, поки Імператор не зглянеться.

Розвіяр пішов спати, уражений величчю Імперії. Але снились йому не Імператор у високих покоях і не карти, посипані сіллю. Він бачив світлячків у високих кронах і білок, що котяться по землі рудою хвилею.

Розділ сьомий

Вони йшли від селища до селища, живучи з полювання. Людей на дорогах усе більшало, усе частішали

1 ... 44 45 46 ... 131
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мідний король», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мідний король"