Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дворіччя. Книга українця 📚 - Українською

Читати книгу - "Дворіччя. Книга українця"

255
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дворіччя. Книга українця" автора Мирон Козак. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 44 45 46 ... 74
Перейти на сторінку:
і шукання Божества».

У його працях вживання слова духовий є частим і звичним для автора. Сучасні тлумачні словники містять цю лексему лише з наголосом на останньому складі і тлумачать її так — «який приводиться в дію вдуванням струменя повітря (про музичні інструменти)».

Зовсім інший інструмент — безсмертну основу в людині, душу — має на увазі Степан Бандера, вживаючи це слово. Він повертає нам уже фактично зруйновану в сучасній українській мові (під впливом російської) паронімічну пару слів духовний — духовий. Зміст цих понять у нашій мові відповідає таким самим їх значенням в інших європейських мовах. Наприклад, у німецькій: geistlich — «духовний, церковний» і geistig«духовий, ментальний, нематеріальний».

Лінгвістичний аналіз праць Степана Бандери ще попереду. Знайдеться Українець, який це зробить, і в такий спосіб мова Провідника збагатить та освіжить сучасну українську мову. А поки що просто послухаймо:

«Революційне змагання — це національна боротьба в площині духовости і культури.

...Сили душі кожної людини й цілого народу теж потребують плекання й наснажування, особливо тоді, коли їх переобтяжено постійною надмірною напругою».

Жоден політик великого масштабу — ні український, ані інших народів — не вживав так часто слово душа. А Степан Бандера робив це тому, що чув віщий голос Григорія Сковороди:

«Душаце те, що робить траву травою, ліслісом, людину — людиною. Без душі трава — сіно, ліс — дрова, людина — труп...».

Питомо українські слова духовість, духовий є звичними й зрозумілими серцю професора Володимира Шаяна. Ось фрагменти його прекрасних студій про Лесю Українку:

«...Розвиток вчення про Душу Людини доходить до розріжнення „Душі“ — як індивідуальної душі живої людини та „Духа“ („Атмана“), як понадіндивідуальної істоти, якої індивідуальна Душа є частиною. Таке глибоке розуміння істоти людини, як Душі і Духа, творить чи не найвищий здобуток арійської духовости. Зрозуміння цієї системи віри і вчення вимагає однак довгої праці шукання правди і високої мислі Людини, Пробудженої до Духового життя».

«...Людина усвідомлює собі для себе самої свою Духову істоту, а отже, і Безсмертність...Отримуємо тут ключ до зрозуміння духовости Лесі... Свого таланту і сили своєї духовости не завдячують Шевченко чи Леся ніяким впливам. Ця сила була їх власною. Вона була в їх душі...

Ось чому Леся відчула, що їй гімни Рігведи „страшно подобаються“. У цих двох її власних молодечих словах криється тайна їх духового подиху, що розпалив її приспану Прометейску Силу».

«Шукаймо, браття, до святині шляху...»

Ці слова Лесі Українки є девізом життя українця Ореста Хмельовського. Свою теорію образотворення він виклав у семи книгах. Їх треба не читати, а перечитувати, щоразу відкриваючи нові й нові пласти і барви.

11 жовтня 2010 року я отримав електронною поштою від добродія Ореста листа під заголовком

«Відповідь пану Мирону Козаку

1. [...] Розібратися в істині та ПРАВді, коли в усьому присутнє словоблудство в енних іпостасях — непомірно важко. Моїм завданням було синтезувати чотири сфери пізнання — філософію, науку, релігію та мистецтво й подати загалом науковою мовою результати міркувань щодо світовлаштування та Життя.

2. Звичайно, те, що є синтезом, вимагає неодноразового переосмислення й спрощення викладу аж до рівня загальнодоступного. За один присіст таке не дається. Цьому я присвятив життя. Щодня я правлю сам себе, щодня... Це — шлях, а не готові наукові чи філософські висновки.

3. Всі мої пошуки спрямовані були на дослідження Слова БОГ І, бог і, бог ї. Слова і букви, а не християнства. Воно як таке мене цікавить тільки в контексті цього Слова як Закону, чого до мене ніхто не розшифровував. БУКИ ОН ГЛАГОЛЬ — так азбучний аналіз розкодовує абревіатуру БОГ. Без цього не можна зрозуміти ні Буки (боги) Азбуки, ні формулу ОН, з якої постали всі букви, ні дію (глаголь) Слова ЗаКОНу — нічого.

4. Покаяння потрібне кожній людині як метод очищення Душі. Каїністам дано інше тіло. Їхньому народу потрібно покаяння, як і нашому, як і всім народам. І це наша спільна проблема!

5. [...] В тому, що все ми програмуємо — і наше життя, і чуже, і стан Всесвіту, я не сумніваюся. Мої студії спрямовані на пошук відповідей не в мозку чи в історії, а в Слові, з якого все постає, — з даного ЗаКОНом і з висловленого людиною, та й з того, що тільки в умі існує.

6. Звідси — моя спроба знайти в Біблії ті слова й ідеї світобудови, які не спотворені всілякими „дописувачами“ й укладачами від Проекту „БОГ християнський“, і використати їх для осмислення відання Людей Слова — слов’янських народів. Мене не цікавить орійство чи арійство як історичний шлях народів, а тільки архетипи ОР, АР, ДУХ, ДІМ, АД, МА тощо, за якими можемо ввійти в ЗаКОН, не заглядаючи в жодні тексти на жодних мовах, крім Азбуки народів РУ — це ніша, в якій слов’яни „колотять“ історію, не знаючи Програми ЗаКОНу ні для себе, ні для інших народів.

В кровавій „колотнечі“, навіть за задумом яхвістів, нема ПРАВди, бо тільки ЗаКОН ПРАВи дає підстави для висновків. Але це при умові знання НАВи і ГЛАГОЛЬ у ЯВІ. Решта — невігластво, але дуже уміло нам підсунуте: і християнством, і всіма ідеологіями, в яких потонула і наука, і філософія, і недорозвинене мистецтвознавство, і всі релігії, які сьогодні сповідуємо.

Все є частиною глобального проекту, в якому частина править не за ЗаКОНом ПРАВи, а за власним законом МАМОНИ, а частина — лохи. І так тисячі років лохотрон повторюється, дякуючи і леніним, і троцьким, і Сталіним, і гітлерам, і всім іншим з кожним із нас включно. Ми — обдурені, бо мислимо не за віданням...

Християнство доруйнує історію до ручки, і настає інший час. Хто готовий до нього?..»

Тепер почитаємо разом дещо з того славного семикнижжя Ореста:

«Бог є

1 ... 44 45 46 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дворіччя. Книга українця», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дворіччя. Книга українця"