Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Вітер часу 📚 - Українською

Читати книгу - "Вітер часу"

163
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вітер часу" автора Влад Наслунга. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 44 45 46 ... 67
Перейти на сторінку:

Вона прибрала зі столу, а Андрій Володимирович надягнув фартух і пішов мити посуд. Потім сів на канапу поруч з дружиною, і вони почали дивитись кіно по телевізору.

Пролунав дзвінок телефону, Андрій Володимирович узяв слухавку.

– Ми вже вдома, – почув він голос Іри, – дуже дякую за обід, за зустріч, за те, що ви такі милі.

– І тобі дякуємо, що прийшла до нас. Ось Маргарита Іванівна вчепилась у слухавку, щось хоче сказати.

– Спасибі, що подзвонила. Як там дід?

– Усе гаразд, вам привіт, – відповіла російською Іра спеціально для Марго.

АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ ВИХОДИТЬ НА СЛІД

Андрій Володимирович, міркуючи з приводу «жучка», вирішив, що встановив його Бориславський або хтось з його співробітників. Найбільш ранній термін установки, за його підрахунками, мав бути після його розмови з Бориславським щодо родовища нікелю, коли Бориславський узнав від голови правління банку «Кворум» про його розмову з Гошівським. Андрій Володимирович пішов на прохідну і подивився журнал отримання і повернення ключів від кабінетів. З приводу його кімнати запису не було. Розпитавши чергового про можливий час отримання ключа від своєї кімнати, він узнав, що вахтер тоді був у відпустці, а його обов’язки тимчасово виконував пенсіонер, якого іноді долучали до роботи у вихідні і свята. Узнавши адресу пенсіонера у відділі кадрів, Андрій Володимирович пішов до нього додому і застав його у дворі, граючим у доміно разом з іншими пенсіонерами. Відкликав його у бік, спитав – чи не пам’ятає він, щоб хто-небудь брав ключ від його кімнати. Пенсіонер замислився, потім сказав, що ключ за його відсутності брала Маша, в журнал не записувала тому, що сказала «на хвилинку» і, дійсно, швидко повернула. Вона раніше також брала ключ і від інших кімнат і завжди швидко повертала.

З’ясувавши цю обставину, Андрій Володимирович зателефонував старшому слідчому прокуратури. Той вислухав і сказав:

– У нас теж є новини. Зайдіть, будь ласка, до нас, оформимо ваше свідчення.

Наступного дня Андрій Володимирович прийшов до слідчого і приніс вже написане ним з приводу ключа. Слідчий прочитав, кивнув і поклав до теки.

– А у нас ось що, – сказав він. – Знайшовся свідок, який бачив у Вінниці гаданого вбивцю. Виявляється, справа була близько одинадцятої години вечора. Свідок йшов додому і побачив, що недалеко від будинку Віктора Івановича, метрах в трьохстах, стоїть чорна іномарка. Світла в салоні не було, але коли до неї підійшов чоловік і відкрив двері, то світло включилось. Прохожий побачив, що за кермом сидить водій, а поруч з ним сів чоловік пристойного вигляду в дублянці і ніби оленячій шапці, яку носили раніше партійні бонзи. Він встиг роздивитись їхні обличчя, подивитесь словесні портрети.

Андрій Володимирович узяв листок з описом, віддрукований на принтері. Портрет водія був схожий з сином Бориславського, а другого чоловіка він не знав.

– Так, я теж звернув увагу на схожість водія з сином Бориславського. Другий може бути з банку «Кворум», не голова правління, звісно, а хтось з його помічників, причетний до афери. Ми працюємо над цим. Але, вважаю, він зараз там же, де і голова правління.

Приїхавши після прокуратури до інституту, Андрій Володимирович сів в кабінеті працювати, але тут йому зателефонували. Вчений секретар повідомила, що у директора о чотирнадцятій нуль-нуль відбудеться нарада завідувачів відділами, треба, щоб він прийшов.

– Але я не завідувач відділу, – сказав Андрій Володимирович, – Бориславський на час відпустки залишив замість себе Машу.

– Я знаю, – відповіла секретар, – але директор прохав прийти особисто вас.

Андрій Володимирович прийшов в означений час, за столом для нарад сиділи майже усі завідувачі відділами, вони, як здалося, з цікавістю його роздивлялись.

Директор, який сидів на чолі стола для нарад, кивнув Андрієві Володимировичу і сказав:

– Ну, ніби усі зібрались. Ви знаєте, що Бориславський пішов у відпустку на два місяці, але нікого офіційно замість себе не призначив. Пропоную виправити цю помилку і призначити на час відпустки тимчасово виконуючим обов’язки завідувача відділом Андрія Володимировича Гошівського. Вам, Андрію Володимировичу, буде виплачена за цей час різниця у зарплатні.

– Ви, мабуть, забули, що я головний науковий співробітник і різниці у зарплатні у мене нема, – відповів Андрій Володимирович. – Виконувати обов’язки завідувача відділом Бориславського я відмовляюсь. Цей відділ специфічний, людей підбирав Бориславський. Інша справа, якщо ви відновите мій відділ, який невідомо чому ліквідували, точніше – завдяки інтригам Бориславського.

Директор незадоволено зморщився.

– Відновити відділ я особисто не можу, на це потрібне рішення Вченої ради і згода Президії. Прошу вас виконувати обов’язки тимчасово, до повернення Бориславського, а потім вирішимо.

– Для чого така поспішність? Хай їх виконує Маша, яку призначив Бориславський, вже тільки місяць лишився до його повернення.

– Тому, що це – порушення. А нас наступного тижня почне перевіряти комісія Президії.

– Тим більше. Хай вона перевіряє Машу.

– Ну, як хочете. Наказ я вже підписав, вам його принесуть для ознайомлення, напишіть, що ви відмовляєтесь. Уся відповідальність впаде на вас.

– У відділі, крім мене, є ще два доктори наук, хай хто-небудь виконує обов’язки.

– Їм вже кожному за сімдесят років. Не можу призначити навіть тимчасово.

Усі присутні з цікавістю слухали, але мовчали.

– Переходимо до другого питання. Ви, Гошівський, якщо не згодні, можете йти.

Андрій Володимирович піднявся і вийшов. Секретарки директора, які чули розмову за зачиненими дверима, з подивом на нього дивились.

1 ... 44 45 46 ... 67
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вітер часу», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вітер часу"