Читати книгу - "Сказанка про Крижаного Звіра, Julia Shperova"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
- А якщо всі ворожбити помандрували на північ, до тієї Відьомчої гори, то хто залишиться боронити їх землі?
- Не думаю що вони всі пішли з Баллави. Але я знаю далеко не все, про що відомо ворожбитам. Тож не брехатиму тобі про те, чого не знаю.
- А як ти їх зустрів? Ти сказав що не можеш стати одним з них…
Брат всміхнувся. Але мені здалося - не щиро. Втім, він дещо розповів мені:
- Я не шукав іншої долі, якщо ти про це. Я не намагався стати ворожбитом. Дуже давно батько сказав мені що я…словом, що мені не стати ніким. Можливо саме тому він не навчив мене грамоті, так само як і тебе. Але ставши мисливцем я швидко зрозумів що без знань довго не протягну, і почав вчитися. У будь-кого хто погоджувався на це. Багато чого я дізнався від мисливців, від крамарчуків, мандруючих Великим Шляхом, знавав навіть одного вчителя - пияку з Прешену, той навчив мене читати справжні мапи, а не те що малювали мої приятелі мисливці. Поки одного дня не зрозумів що мені всього того мало. Я знав аж занадто для звичайного мисливця, але мені все було мало.
Багаття потроху згасало і брат зробив знак підкинути ще дров. А він продовжував:
- Серед мисливців завжди ходили різні чутки. Зазвичай це була мішаніна пліток з великих міст, трохи приправлена власними вигадками і забобонами. Але я швидко навчився відрізняти вигадку від чогось, що могло бути справжнім. Проте коли я почув про те, що у Високому лісі бачили Духа Лісу, я спершу не повірив.
Це ж не те саме що зустріти упиря чи вирдоляка. Дух Лісу це для мене була така казочка, яку батько розповідав на ніч у дитинстві. І до того ж Високий ліс. Притулок ворожбитів, про яких достеменно нічого не відомо - це пробуджувало мою цікавість.
- І ти пішов до лісу.
Брат кивнув мені:
- Пішов. Гадав, що зможу вистежити Духа, вполювати і змусити його навчити мене чогось. Щоб стати кимось. У ту мить я не усвідомлював, що тоді я міг стати лише убивцею. Проте доля мене врятувала, і, водночас, покарала.
У погляді брата виблискувало полум’я багаття. Він замисленно дивився на вогонь, а потім вдруг сказав:
- І все.
- І все? Тобто, це все?!
- Це мав би бути мій кінець. Останній день Родосвіта Волошина, який через власну пиху і користь не зрозумів що є речі, які йому не підвладні. Є речі, яких він ніколи не навчиться.
- А що ворожбити?
- Так, вони врятували мене. Виходили, витягли з того світу. Буквально.
Брат зняв з вогню казанок з кропом і підлив у наші філіжанки.
- На цьому казочці кінець.
- Ти не розказав про Духа. Що він зробив?
- А що розказувати? Ти й сам його бачив, він ж бо тебе похрестив у лісовики.
- Що?!
- А ти гадав що саме з тобою сталося там, у ворожбитів?
Я ніяк не міг підібрати слів, щоб відповісти. Мовчки цмулив свій кріп і думав. Ми вже полягали спати, коли Родосвіт знову порушив тишу між нами:
- Як мені сказав Брамар, ти швидко прогресуватимеш з опануванням своїх здібностей. Просто хотів щоб ти знав, як знадобиться моя допомога - скажи мені.
- Дякую, але… - чим тут можна було зарадити, я не знав. Та не волів бентежити брата. - Тобто, дякую, Родосвіте. Авжеж.
- Пусте. Чи Брамар дав тобі якійсь вказівки? Щоб опанувати це вміння дивитися крізь речі?
- Щось на кшталт.
Так, він сказав що якщо я не контролюватиму свій страх, то він контролюватиме мене. А ще ті сни. Я замружився і щільніше закрутився у ворожбитську ковдру, ніби та могла врятувати мене від холоду, що повз з серця.
- Змерз?
- Ні, все добре.
- Тоді спи. Вранці на нас чекає нова подорож.
Спав я мало і якось тривожно. Думки не покидали голови, і я ніяк не міг вкластися. Прокидався від кожного шурхотіння гілок зовні і потім довго не міг заснути. Коли нарешті вмостився, вже настав час прокидатися.
Ранок зустрів нас гожим чином: тихою, безвітряною погодою, безхмарним небом, чистим повітрям. Ми вже майже зібралися виступати, коли брат покликав мене до краю уступу на якому ми ночували:
- Ходи-но подивись. Маєш це побачити.
- Як це? Звідки?! - вирвалося у мене мимоволі. Я гледів униз і не міг повірити власним очам. Ми стояли на самому краєчку скелі, а під нашими ногами лежала відокремлена від усього світу долина. В її центрі розташувався стародавній кам’яний замок; його обвітрені стіни зухвало височіли проти випробування часом. А вежі та башточки, що давненько вже перетворилися на руїни, все ще несамовито тягнулися до неба, їхні нерівні силуети чорніли на тлі різкої білизни остогидлого снігу.
На верхівку ялинки поряд з нами стрибнув горобець, озирнувся і полетів, а з дерева зсипався свіжий сніг. Я ж наче прокинувся від сна.
- Що це за місцина? Як це я не бачив цього замку до того?
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сказанка про Крижаного Звіра, Julia Shperova», після закриття браузера.