Книги Українською Мовою » 💙 Постапокаліпсис » Книга перша. У пошуках Дивли, LesykLab 📚 - Українською

Читати книгу - "Книга перша. У пошуках Дивли, LesykLab"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Книга перша. У пошуках Дивли" автора LesykLab. Жанр книги: 💙 Постапокаліпсис. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 45 46 47 ... 164
Перейти на сторінку:

Вона розгорнула перед ним пов'язану вдень тасьму. Нитки кольору слонової кістки з туніки і товсті нитки кліматканини з гольфів перепліталися із солом'яним волоссям дівчинки, де-не-де перериваючись яскравими бусинами.

- Простягни руку, - сказала Єва, розправивши тасьму на колінах.

Ровендер опустив пляшку і просто дивився. Єва взяла його велику загрубілу руку, повернувши долонею вгору, і поклала на тасьму. Вона зробила зашморг і почала зав'язувати кінці навколо зап'ястя друга.

– Я навчилася плести по одному голографічному шоу, – сказала дівчинка. - Це особливий браслет, браслет дружби, і я зробила його спеціально для тебе. Так ми назавжди залишимося у тебе в пам'яті. І ти знатимеш, що де б ти не був, куди б ти не йшов, ми твої друзі назавжди. Назавжди. - Вона схлипнула і закінчила вузол. - Ось, - промовила Єва, оцінюючи свою роботу, - добре виглядає, правда? - Погляд блідо-зелених очей Єви трохи затуманився. Застиг.

Ровендер підняв руку і витріщився на тасьму, пов'язану навколо його широкого зап'ястя. Він кинув погляд на дівчинку та робота. Обидві мовчки дивилися на нього. Схопивши свій пошарпаний плащ і пляшку, він попрямував до виходу.

- Пройдуся селом, щоб переконатися в твоїй безпеці, Єва Дев'ять, - сказав він. Накинувши капюшон на голову, Ровендер відчинив двері і озирнувся через плече. – Відпочивай. Завтра важкий день.

З цими словами Ровендер Кітт вислизнув у ніч.

Село Лакус поринало в сон під звуки далеких гуркотів грому.

Гучні крики вертиплавців вирвали Єву з глибокого сну. Вона побачила, як крізь шторку, що колишається, сочиться бузкове передранкове світло. Не вилазячи з-під ковдри, дівчинка підповзла до вікна подивитися на село, що прокидається.

Внизу одна група альціонів збирала спорядження для ранкової риболовлі, поки інша розкладала кружальцем у центрі площі невеликі килимки.

Матр перебувала в сплячому режимі, нерухомо стоячи в темному кутку із заплющеними очима. Сумка та жилет Єви лежали поруч із нею. Рюкзак Ровендера теж був у кімнаті, але найдовгішого провідника ніде не було.

«От було б чудово зробити кілька голограм Лакуса, перш ніж ми поїдемо», – подумала Єва.

Рухаючись якомога тихіше, вона натягла товсті гольфи і взяла кедботи.

– Пройдена відстань – тридцять чотири кілометри, – голосно сповістили черевики. Єва вимкнула крокомір у підошві, але незмінно пильна Матр опритомніла.

– Доброго ранку, Єва, люба. Чи добре ти відпочила? – поцікавилась робот.

- Доброго ранку, Матр. Угу, нормально поспала, - сказала Єва, натягуючи кедбот і відчуваючи, як він щільно охоплює ногу. - А де Рові?

Матр підкотилася до вікна і визирнула назовні.

– Містер Кітт відбув сьогодні вранці, щоб забронювати нам місця на пором у Солас. Сказав, що скоро повернеться, щоб попрощатися.

Єва сунула другу ногу в черевик. І намацала там омніпод. Вона витягла прилад, кинула його в кишеню туніки і нарешті одягла другий кедбот.

- А ти куди зібралася? - Матр повернулася до Єви. – Містер Кітт наполегливо просив, щоб ми залишалися тут.

«Матр не дозволить мені прогулятися. Доведеться вигадати хороший привід».

– О, мені просто треба… Ем, в туалет, - сказала Єва, тицьнувши пальцем у нашивку на рукаві і відступаючи до дверей. – Ну, знаєш, доки Анатоскан не прибив мене.

– Звичайно. Я проведу тебе. - І Матр підкотилася ближче.

– Не треба. Ні, правда, тобі не обов'язково йти зі мною, - заперечила Єва. Матр пильно дивилася на неї, моргаючи з характерними клацаннями. - Бестіїла тут немає, пам'ятаєш? - Єва загорнулася в плащ і штовхнула двері. Мутна ранкова прохолода проникла в кімнату. — Постереж мої речі, — сказала вона, махнувши у бік сумки та жилета. – Я зараз повернуся. Гаразд?

– Добре. Повертайся швидше, – зітхнула Матр.

– Звичайно. Не хвилюйся. Одна нога тут, інша там. - Єва посміхнулася і зачинила двері.

"Треба швидко", - подумала вона.

Стоячи зовні, Єва дивилася, як зоря забарвлює Лакус золотистими штрихами. Кільцеві ряди переплетених один з одним сферичних будиночків, з яких і складалося село, здіймалися до світанку, як стінки гігантської миски. Через всю конструкцію по діаметру кола тяглися мотузки з різнокольоровими прапорцями, що тремтіли під поривами ранкового вітерця. Єва дивилася, як з усіх хатин з'являються жителі Лакуса, що прокидається до життя. Холодок пробіг по спині дівчинки, і вона прошмигнула до сусіднього будиночка, де розташовувався туалет. Єва відчинила двері і побачила всередині двох альціонів, що бовваніли один з одним.

– Привіт! Я Єва, - привіталася Єва, піднявши руку.

Одна з альціонів щось шепнула іншій, і обидві проскочили повз неї на вихід. Єва скористалася дуже просто влаштованим туалетом. «Сподіваюся, решта в цьому селі більше схожа на сім'ю Хостії», – сказала вона сама собі і витягла з-під накидки омніпод.

Стоячи на доріжці та збираючи зображення села та її мешканців, Єва раптом почула ту ж переливчасту музику, яка звучала тут учора ввечері.

Єва завмерла і прикрила очі, заворожена чудовим багатоголосством.

– Людська дитина, – почувся їй у музиці шепіт із придиханням.

1 ... 45 46 47 ... 164
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Книга перша. У пошуках Дивли, LesykLab», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Книга перша. У пошуках Дивли, LesykLab"