Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Мені не потрібен чоловік! Що значить, ви наполягаєте?!, Ольга Обська 📚 - Українською

Читати книгу - "Мені не потрібен чоловік! Що значить, ви наполягаєте?!, Ольга Обська"

985
0
23.10.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мені не потрібен чоловік! Що значить, ви наполягаєте?!" автора Ольга Обська. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 45 46 47 ... 86
Перейти на сторінку:
Розділ 24. Невиразні спогади

 

Розділ 24. Невиразні спогади

 

Яна вийшла з ратуші засмучена й обурена. Вона сподівалася, що їй вдасться потрапити на прийом до Шаброля, а якщо не до нього, то до одного з міських чиновників, відповідальних за збір податків. Вона підготувала кілька вагомих аргументів на користь того, щоб їй відстрочили виплати, але задум не вдався. Її довго марудили в секретаріаті — години дві. Секретар йшов-вертався, йшов-вертався, щось з кимось погоджував, і в кінці-кінців Яну поставили перед фактом, що в усіх, абсолютно в усіх без винятку посадовців ратуші, дуже щільний розклад прийому городян, і найближчий день, коли один з чиновників зможе приділити Яні час — це після-після-післязавтра. А у монсіра Шаброля, взагалі, весь місяць розписаний по хвилинах.

Після-після-післязавтра, а вже тим більше за місяць, згідно з місцевими законами, Яна вважатиметься злісним неплатником податків — адже їй дали всього три дні на сплату боргу. Хотілося б владнати справу до того, як цей термін закінчиться, але спроба виявилася безрезультатною. Яна, звичайно, все одно записалася на прийом на після-після-післязавтра, але чи не буде та бесіда схожа на махання кулаками після бійки?

Скільки сарказму Яна чула в земному світі з приводу неповороткого механізму бюрократичної системи. Але Тре-Скавельський бюрократизм ще фору земному дасть. Може, якби посада градоначальника не була вакантною, то й робота в ратуші велася б жвавіше?

Захоплена мріями, що коли-небудь у Тре-Скавелі з’явиться добропорядний мер, Яна попрямувала додому. На щастя, йти недалеко — лише площу перетнути. Вона крокувала, майже не звертаючи уваги на метушню та гул голосів, властиві центру міста, і раптом почула:

— Вів'єн, що сталося? — перед нею матеріалізувався Етьєн. — Ти засмучена?

— Бюрократи, — сказала вона коротко. — А ти чому тут?

Хіба він не мав би зараз обживатися на орендованій території?

— Твій дворецький, — Етьєн скорчив сувору манірну фізіономію, пародіюючи Боніфаса, — почав робити прибирання в прибудові і сказав, щоб я поки забирався на вулицю, тому що я йому заважаю. От скажи мені, моя мила, як я, людина творчої натури, можу йому заважати? Я б міг спокійнісінько полежати на ліжку, поки він не закінчить, але він і чути про це не хотів.

Яна мимоволі посміхнулася. Он воно як — Боніфас вирішив тримати гостя в цупких руках.

— Гадаю, він не дуже вірить, що ти творча натура. Якщо ти актор, то де твоя трупа? Чому афіші не рясніють оголошеннями про ваші гастролі?

— Вони трохи затрималися. Скоро під'їдуть, — викрутився Етьєн і одразу ж змінив тему. — Слухай, де ти знайшла такого сердитого й уїдливого дворецького? Він мене не злюбив з першого погляду, — пролунав театрально трагічний придих. — Довелося його задобрювати.

А ось це вже цікаво.

— Як?

— Я сказав йому, що сьогоднішній обід — за мій рахунок. І він став до мене хоч трішечки милосердніший. Якщо, звісно, можна припустити, що цей манірний зразок дворецької величі здатний на милосердя.

Яна знову не стримала усмішки.

— Мила моя, я бачу, що ти вже не така похмура. Я такий радий, що розвіяв твій поганий настрій. Але все ж розкажи, чим ці далекі від мистецтва люди в ратуші тебе засмутили?

Чому б не розповісти? Не добираючи виразів на адресу працівників ратуші, Яна розповіла, як її безцеремонно відфутболили.

Етьєн слухав і так щиро обурювався, так обурювався, що їй стало легше. Розлучилися вони на порозі крамниці.

— Піду організую обіцяний обід, — пояснив Етьєн.

— Дуже мило з твого боку подбати про обід. Можливо, цього вистачить, щоб задобрити Боніфаса, але не мене, — Яна вирішила його відчитати. — Мені не сподобалося, що ти збрехав про гастролі. Як я можу після цього вірити, що ти не збрехав і про нашу спорідненість? Чекаю, що за обідом ти розкажеш чесно, хто ти, і що у тебе сталося. Я ж бачу, що останнім часом у тебе почалася в житті чорна смуга.

— Бачиш? — трохи розгублено перепитав Етьєн.

— Хто ще буде напрошуватися пожити в проклятій крамниці, яку можуть ось-ось забрати за борги, як не людина, якій нема чого втрачати?

 

До обіду ще залишалося трохи часу, і Яна вирішила присвятити його читанню записів Жюля. Перед нею на даний момент стояло дві нагальні проблеми — як погасити борг перед містом і як допомогти славній маленькій Жанетт з її дуже рідкісним прокляттям (або даром?). Яна сподівалася, що знайде в записах дядечка підказки, які допоможуть у вирішенні хоча б однієї з цих двох проблем.

Вона, як завжди, швидко захопилася читанням і з головою поринула в описувані події. Випадок з пасажиркою корабля остаточно ствердив Жюля в думці стати артефактором. Він вступив до столичної академії магії, але навчався переважно заочно, оскільки його батько захворів, і Жюль не хотів надовго відлучатися з Тре-Скавеля. Професори академії цьому не перешкоджали, бо Жюль показав себе надзвичайно старанним і талановитим студентом.

Паралельно з навчанням Жюль почав працювати. Спільним рішенням батька і сина було перетворити антикварну крамницю на артефакторську. Тим більше, що деякі дивовижні антикварні дрібнички годилися бути переробленими в артефакти.

В крамницю почали навідуватися перші клієнти. Всі вони залишалися задоволені, і слава про здібного артефактора швидко ширилася Тре-Скавелем і за його межами.

Деякі місця в записах Жюля були схожі на рецепти — настільки ретельно і скрупульозно описувалися в них способи виготовлення того чи іншого артефакту. Яна навіть почала вловлювати якусь логіку, хоча іноді їй здавалося, що логіки немає — Жюль діяв творчо, слухав лише свою інтуїцію.

Яна читала все далі і далі і раптом артефакторна тема змінилася сімейною. Описувалося, що у сестри Жюля народилася дочка — Вів'єн. На Яну накотило хвилювання. Цікаво це — читати про власне народження.

З записів випливало, що її батьки жили не в самому Тре-Скавелі, а в передмісті. У них був невеликий, але затишний будинок. Там-то, виявляється, Яна і з'явилася на світ. Жюль недовго думав, як привітати сестру з народженням донечки. Що подарувати? Звичайно ж, артефакт! Він зробив парні кулони — для мами і для малятка. Тоді він вже набив руку не лише як артефактор, але і як ювелір. Кулони вийшли витонченими. Білий з прожилками синього камінь в обрамленні білого металу...

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 45 46 47 ... 86
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мені не потрібен чоловік! Що значить, ви наполягаєте?!, Ольга Обська», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мені не потрібен чоловік! Що значить, ви наполягаєте?!, Ольга Обська"