Читати книгу - "Там, де ми живемо. Буковинські оповідання"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
– Ви хоч знаєте?! – не вгавала вона, розмахуючи рукою перед моїм обличчям.
– Та знаю, знаю, – відповіла я. – А ВІН знає?! Він знає, кому ВІН на ногу наступив? – дивилась я чесно просто їй у вічі. Чорні брови, і помада така… Вилізла за межі губ… Бридка… І костюм. І ці пасма… Я вам казала, що ненавиджу?.. А, так, казала…
Пані від несподіванки зробила губами курячу… цю… Як же це кажуть… курячу гузку.
– Що?! Що ви собі дозволяєте?! Негайно йдіть і попросіть пробачення! Негайно!
Чиновниця навіть схопила мене за руку. (Не слід було їй цього робити, ох, не слід! Крім фальшивих блондинок, обведених контуром яскравих намальованих губ, я ще не люблю примусового фізичного контакту. Є таке слово – «привеси». Ну приватний простір по-нашому…) Одне слово, коли вона схопила мене за руку, перервавши мої радісні роздуми про життя та добрих людей, обірвавши такий веселий дружній танець із прекрасною бабусею у фартушку та юним п’яничкою, я розсердилася. Я вирвала свою руку (багатостраждальну правицю, яка ще досі болить після лютневого уламкового множинного перелому), я звільнила свою руку, розвернулася і пішла до машини…
Ось так скінчилося свято. Ось так.
Із циклу «Оповідання про Григоровича»Курка Кишинів
Відповідь є на кожне запитання. Тут важливо, кому їх ставити, ці запитання. Так. У мене в житті така людина є. Наприклад, я її запитую:
– Григоровичу, – людину звуть Григоровичем, – чому ти лисієш, Григоровичу?
Він, чухаючи поріділу потилицю, відповідає:
– Це правильне запитання. Зараз отримаєш правильну відповідь. Я лисію тому, що волосся випадає, а назад не виростає.
Правильна відповідь на правильне запитання.
Григорович, наприклад, якщо знає відповідь, відповідає неквапливо та ґрунтовно. Якщо не знає, відповідає:
– Григорович не готовий до відповіді. Запитаєш завтра.
Трапляється, що він не готовий до відповіді роками, і ти своє запитання або забуваєш, або забиваєш в «Гугл», отримуючи розлогі, проте туманні відповіді. Тож краще все ж таки запитувати в Григоровича.
– Григоровичу, ти навіщо купаєш курку?
(Ні, тут не помилка. Саме «купаєш», а не «купуєш».)
– Правильне запитання, – підіймає пальця Григорович. – Зараз дам тобі правильну відповідь.
«А чому раптом про курку?» – запитаєте ви. Це правильне запитання. Зараз дам вам правильну відповідь.
З куркою було таке.
Ми навесні якось запросили Григоровича до себе, але Григорович сказав, що він не може нікуди їхати, бо повинен купати курку. Не купувати, а купати. Ми одразу ж знайшли привід приїхати до Григоровича додому, щоби подивитись, як він це робить. І головне, дізнатися, навіщо, з якою метою. І як до цього ставиться сама курка. Тобто щоби ставити правильні запитання, на які Григорович може дати правильні відповіді.
Цю курку Григорович назвав курка Кишинів. Григорович, аби не плутатись і не напружувати занадто пам’ять, узагалі називає всіх своїх домашніх тварин або назвами міст, звідки, наприклад, привіз курчат, поросят чи іще когось, або прізвищами та іменами своїх підлеглих і співробітників. У нього, наприклад, є курка Дзимбалюк, курка Таранда, курка Бровари, півень Зіна Іванівна, на честь Зіни Іванівни, завскладом, корова Москва-товарна і свиня Теребовля Тернопільської області. А котика свого Григорович як виняток назвав Кіркоровим Філіппом. Ну просто дуже схожий – чорний, патлатий, задирикуватий, верещить. І нервова система нестабільна.
Григорович, хто не знає, старшина на заставі. А застава на кордоні. І господарство Григорович тримає для того, щоб підгодовувати яйцями, молоком та м’ясом цих задохликів, як він називає новобранців, – поголених, розгублених, переляканих і завжди голодних.
Одне слово, ми приїхали на заставу дивитися на водні процедури курки Кишинів.
По-перше, навіщо.
Всі кури як кури – І Дзимбалюк, і Бровари, й інші курочки: несуть яйця, доповідають по формі і гуляти, а Кишинів, як пояснив Григорович, понадилася ховати знесені яйця і гратися з ними в дочки-матері. Тобто всідалася на них, примовляючи:
– Ціп-ціп-ціп, мої курчатка, ціп-ціп-ціп, мої малятка, мої жовтенькі комочки, мої дочки і синочки.
І хитра ж яка – тихцем знесе яєчко, сяде і сидить, горда та набундючена. Ну тобто вся така з розпушеним пір’ям.
Ось Григоровичу й підказали: щоб вона яйця не ховала, щоб на них не сідала, треба її, цю курку, у воду занурювати.
По-друге, як.
Це легко. Дружина Григоровича Ліза скаржиться всім, що Григорович геть з глузду з’їхав і на руках носить всю свою худобу. Виявилося, що правда – буквально на руках їх носить. Отож Григорович обережно брав курку Кишинів, ніс її через велике подвір’я якнайближче до криниці й занурював у діжку зі свіжою, щойно набраною водою. І так
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Там, де ми живемо. Буковинські оповідання», після закриття браузера.