Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Там, де ми живемо. Буковинські оповідання 📚 - Українською

Читати книгу - "Там, де ми живемо. Буковинські оповідання"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Там, де ми живемо. Буковинські оповідання" автора Маріанна Борисівна Гончарова. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 46 47 48 ... 58
Перейти на сторінку:
поглядаючи на своїх товаришів по стрибанню під національну музику, стояла перед цією вмираючою, проте вельми енергійною чиновницею.

– Ви хоч знаєте?! – не вгавала вона, розмахуючи рукою перед моїм обличчям.

– Та знаю, знаю, – відповіла я. – А ВІН знає?! Він знає, кому ВІН на ногу наступив? – дивилась я чесно просто їй у вічі. Чорні брови, і помада така… Вилізла за межі губ… Бридка… І костюм. І ці пасма… Я вам казала, що ненавиджу?.. А, так, казала…

Пані від несподіванки зробила губами курячу… цю… Як же це кажуть… курячу гузку.

– Що?! Що ви собі дозволяєте?! Негайно йдіть і попросіть пробачення! Негайно!

Чиновниця навіть схопила мене за руку. (Не слід було їй цього робити, ох, не слід! Крім фальшивих блондинок, обведених контуром яскравих намальованих губ, я ще не люблю примусового фізичного контакту. Є таке слово – «привеси». Ну приватний простір по-нашому…) Одне слово, коли вона схопила мене за руку, перервавши мої радісні роздуми про життя та добрих людей, обірвавши такий веселий дружній танець із прекрасною бабусею у фартушку та юним п’яничкою, я розсердилася. Я вирвала свою руку (багатостраждальну правицю, яка ще досі болить після лютневого уламкового множинного перелому), я звільнила свою руку, розвернулася і пішла до машини…

Ось так скінчилося свято. Ось так.

Із циклу «Оповідання про Григоровича»
Курка Кишинів

Відповідь є на кожне запитання. Тут важливо, кому їх ставити, ці запитання. Так. У мене в житті така людина є. Наприклад, я її запитую:

– Григоровичу, – людину звуть Григоровичем, – чому ти лисієш, Григоровичу?

Він, чухаючи поріділу потилицю, відповідає:

– Це правильне запитання. Зараз отримаєш правильну відповідь. Я лисію тому, що волосся випадає, а назад не виростає.

Правильна відповідь на правильне запитання.

Григорович, наприклад, якщо знає відповідь, відповідає неквапливо та ґрунтовно. Якщо не знає, відповідає:

– Григорович не готовий до відповіді. Запитаєш завтра.

Трапляється, що він не готовий до відповіді роками, і ти своє запитання або забуваєш, або забиваєш в «Гугл», отримуючи розлогі, проте туманні відповіді. Тож краще все ж таки запитувати в Григоровича.

– Григоровичу, ти навіщо купаєш курку?

(Ні, тут не помилка. Саме «купаєш», а не «купуєш».)

– Правильне запитання, – підіймає пальця Григорович. – Зараз дам тобі правильну відповідь.

«А чому раптом про курку?» – запитаєте ви. Це правильне запитання. Зараз дам вам правильну відповідь.

З куркою було таке.

Ми навесні якось запросили Григоровича до себе, але Григорович сказав, що він не може нікуди їхати, бо повинен купати курку. Не купувати, а купати. Ми одразу ж знайшли привід приїхати до Григоровича додому, щоби подивитись, як він це робить. І головне, дізнатися, навіщо, з якою метою. І як до цього ставиться сама курка. Тобто щоби ставити правильні запитання, на які Григорович може дати правильні відповіді.

Цю курку Григорович назвав курка Кишинів. Григорович, аби не плутатись і не напружувати занадто пам’ять, узагалі називає всіх своїх домашніх тварин або назвами міст, звідки, наприклад, привіз курчат, поросят чи іще когось, або прізвищами та іменами своїх підлеглих і співробітників. У нього, наприклад, є курка Дзимбалюк, курка Таранда, курка Бровари, півень Зіна Іванівна, на честь Зіни Іванівни, завскладом, корова Москва-товарна і свиня Теребовля Тернопільської області. А котика свого Григорович як виняток назвав Кіркоровим Філіппом. Ну просто дуже схожий – чорний, патлатий, задирикуватий, верещить. І нервова система нестабільна.

Григорович, хто не знає, старшина на заставі. А застава на кордоні. І господарство Григорович тримає для того, щоб підгодовувати яйцями, молоком та м’ясом цих задохликів, як він називає новобранців, – поголених, розгублених, переляканих і завжди голодних.

Одне слово, ми приїхали на заставу дивитися на водні процедури курки Кишинів.

По-перше, навіщо.

Всі кури як кури – І Дзимбалюк, і Бровари, й інші курочки: несуть яйця, доповідають по формі і гуляти, а Кишинів, як пояснив Григорович, понадилася ховати знесені яйця і гратися з ними в дочки-матері. Тобто всідалася на них, примовляючи:

– Ціп-ціп-ціп, мої курчатка, ціп-ціп-ціп, мої малятка, мої жовтенькі комочки, мої дочки і синочки.

І хитра ж яка – тихцем знесе яєчко, сяде і сидить, горда та набундючена. Ну тобто вся така з розпушеним пір’ям.

Ось Григоровичу й підказали: щоб вона яйця не ховала, щоб на них не сідала, треба її, цю курку, у воду занурювати.

По-друге, як.

Це легко. Дружина Григоровича Ліза скаржиться всім, що Григорович геть з глузду з’їхав і на руках носить всю свою худобу. Виявилося, що правда – буквально на руках їх носить. Отож Григорович обережно брав курку Кишинів, ніс її через велике подвір’я якнайближче до криниці й занурював у діжку зі свіжою, щойно набраною водою. І так

1 ... 46 47 48 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Там, де ми живемо. Буковинські оповідання», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Там, де ми живемо. Буковинські оповідання» жанру - 💙 Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Там, де ми живемо. Буковинські оповідання"