Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дожити до весни 📚 - Українською

Читати книгу - "Дожити до весни"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дожити до весни" автора Надія Павлівна Гуменюк. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 46 47 48 ... 93
Перейти на сторінку:
class="book">Ковалицький спустився до кухні, приніс склянку негазованої мінералки й, доки вона пила, почав розказувати зворушливу історію скрипки Гусетті. Отже, жив та був собі в Німеччині вельми талановитий скрипаль. Але клятий гітлерівський режим змусив його піти на війну. Скрипка пройшла з ним через усю Європу, від початку Другої світової й аж до її ганебної поразки (авжеж, для німців то була поразка). Скрипаль потрапив у полон. У Львові, в радянському таборі, виміняв скрипку на хліб і це врятувало йому життя. Він відбув покарання десь на Півночі, здається, аж біля самого полюса, й через багато років повернувся додому. А скрипка залишилася в Україні. Як вона опинилася в Ковалицького? Елементарно, Ватсон! Так, як опинилися й інші речі, – завдяки мані-мані. Він її купив. Приятелеві, однокашникові ще по училищу, просто по заріз потрібні були гроші, а в його батька лежала ось ця сама італійська скрипка, виміняна в німця за шість буханців хліба.

Ковалицький довго й дуже детально розповідав про свій шлях у мистецтво. Вона терпляче слухала. Наостанок запропонувала дібрати до публікації кілька давніх фотографій, бажано – студентських. Їй кортіло побачити ті знімки. Ковалицький дістав із шафи купу альбомів та альбомчиків, зокрема й зі світлинами училищного періоду. Вказав на один з них: у центрі – дуже серйозна дівчина з великим букетом білих хризантем, а пообіч неї – четверо всміхнених хлопців.

– Це ще на першому курсі, – пояснив. – Тут є і той, який продав мені скрипку.

– Спробую вгадати, котрий із трьох…

Єва показала пальцем на кругле, як млинець, пласке обличчя.

– Ви провидиця чи, може, знаєте Кіма?

– Звідки? – знизала плечима.

– То таки провидиця, – засміявся Ковалицький. – Так, це Кім Хромов. Його батька перевели до Києва, коли Кім ще на першому курсі вчився, на режисерському відділенні. Я ж також режисер за першою освітою. Потім батьки забрали його до себе, але в культуру він більше не повернувся, вибрав іншу режисуру – керував кадрами в якомусь міністерстві, нібито там, де працював і його батько. Потім раптом запив, опустився, розтринькав усі татусеві гроші. Зустрілися ми випадково, в кафешці на Хрещатику, він запропонував купити в нього скрипку. Старовинна, каже. Нещодавно якийсь відомий артист дивився і запевняв, що то витвір Ніколо Гусетті. Гусетті – це, звісно, не Страдіварі, але скрипка стара та майстерно зроблена. Як там йому вже вдалося випросити її в батька – не знаю. Може, й не просив, а просто взяв. Але якщо подумати, то навіщо вона старому? Він же ніколи не грав ні на скрипці, ні на інших інструментах. Хіба що на нервах. Згадував колись Кім, що в цій грі його старий був неперевершеним майстром.

– Кім – рідкісне ім’я, – зауважила Єва. – Зараз так дітей не називають.

– Авжеж. Хто ж тепер назве хлопця Комуністичним Інтернаціоналом молоді? Хіба божевільний. А колись… Казимир Хромов був чоловіком ідейним, от і дав синові ім’ячко таке. Кім Казимирович, здається, поглядів батька особливо не поділяв, та й чи мав він узагалі якісь погляди – невідомо, але імені свого не змінював. Та й не дуже хтось докопувався до того, що воно означає. Кім Казимирович то й Кім Казимирович. То коли буде публікація в газеті?

– У наступному номері, – пообіцяла Єва. – Шеф вас поза чергою пропустить.

– Ще б пак! – Ковалицький задоволено посміхнувся і на прощання ще раз тріпнув смолянистою гривою, пофарбованою, мабуть, індійською басмою.

Вона й без нього добре знала, що означає ім’я Кім. Колись воно було таке популярне, особливо в комсомольському та партійному середовищі, що навіть Якими та Йоакими перейменовувалися на Кімів. Однак Єву більше зацікавив Казимир. Дуже зацікавив… І скрипку вона впізнала.

10

Щойно відчинила двері – Іриска перед нею.

– Мамо, ти на годинник дивилася? Я вже збиралася до міліції звертатися. Тебе немає, телефон не відповідає.

Єва тільки тепер спохопилася, що так і не ввімкнула свій стільниковий. Хлопчик, якого вона доглядає вечорами, дуже вразливий, батьки просять не нервувати його телефонними дзвінками.

– Вибач, донечко!

– Мабуть, ще якийсь додатковий підробіток знайшла? Зізнавайся! Сподіваюся, не взялася знову підлогу в бібліотеці мити? Ну скільки тобі можна говорити…

Ну от, знову за рибу гроші. Єва вже знає всі доньчині ультиматуми. По-перше, пора послати куцохвостого та безкрилого Чижика у вирій до теплих країв і плюнути на газету, у якій не платять за роботу… По-друге, треба нарешті взятися за себе – хоча б зачіску змінити, меліровочку якусь зробити, до спа-салону сходити й на зміну джинсам кілька нових модних суконь прикупити… По-третє, негайно закохатися! Так, так, закохатися! За кордоном жінки її віку тільки вперше одружуються, дітей ще народжують, а вона вже хрест на собі поставила й барвіночок посадила. Ну, не склалося з татом, жаль, але буває. Та можна ж знайти когось хоча б для того, щоб сходити разом на каву чи погуляти в парку. А якби вона гарненько постаралася і ввімкнула всі свої жіночі чари плюс ай-кью (а коефіцієнт інтелекту в мамусі – дай Боже кожному), то могла б і грошовитого чоловіка мати – вона ж постійно спілкується з людьми, а серед них обов’язково є успішні та досить цікаві особини чоловічої статі. А чого так дивуватися? Серед успішних чимало розумних і цікавих. Не всі ж дерлися

1 ... 46 47 48 ... 93
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дожити до весни», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дожити до весни"