Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Ангел пригляду 📚 - Українською

Читати книгу - "Ангел пригляду"

253
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ангел пригляду" автора Олексій Юрійович Винокуров. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 47 48 49 ... 83
Перейти на сторінку:
звичайний польовий розвідник, не СБУ, не СЗР і не ГУР, людина в державному масштабі практично непомітна. Але, незважаючи на непомітність, у нього було важливе завдання — будь-що допомогти Катерині й доправити її назад живою і здоровою. Про те, що його чекає на батьківщині після самовільної відлучки, він навіть думати не хотів — і не думав. Зате постійно думав про Катерину, про їхнє майбутнє кохання.

Сама Катерина, щоправда, нічого йому не обіцяла, зате Голощок себе знав: не було ще такої жінки, яка б не сказала йому «так» — не сьогодні, то завтра або через місяць. А Катя була не звичайною жінкою, а єдиною і неповторною, тепер він знав це точно.

Так і вийшло, що капітан Голощок перебував тепер на напівлегальному становищі в чужій, та й, відверто скажемо, ворожій країні. При цьому на руках у нього були ще троє ненавчених, які не тільки не мали спеціальної підготовки, але навіть пробігти не могли не захекавшись хоча б кілометрів зо два з повною викладкою. Проте ці троє, що нікуди не годились у військовому сенсі, були особливо дорогі Голощокові — і Катя, і панотець Михайло, і навіть кумедний і меткий дячок Антоній, який невідомо навіщо подався разом з ними. Заради них він ладен був хоч вивернутися навиворіт.

Однак поки що все було спокійно, ніяких особливих зусиль від нього не вимагалось. А спокушати долю без потреби капітан не хотів…

Червона змія аероекспреса доставила їх з аеропорту на Білоруський вокзал. Безшумно пригальмувавши, виригнула на перон солідну, неквапливу юрбу — експресом користувалися люди поважні, босяки воліли дешевший транспорт. Юрба, розвертаючи різнобарвні та різнокаліберні валізи на коліщатках, кинулася до входу в метро.

І вся їхня дивна компанія потяглася слідом: до потрібного місця треба було проїхати кілька станцій. Попереду йшов, уважно поглядаючи довкола, сам Голощок, за ним рухалися Катерина і панотець Михайло. Замикав процесію дячок Антоній із цапиною своєю бородою, задертою з подиву.

Місто — могутнє, колись прекрасне, а нині немов проказою поїдене через витівки міської влади, — облягало їх зусібіч. Ліворуч розкинулася гола площа Білоруського вокзалу з жадібними таксистами на жовтих, як на погибель, драндулетах. Пірнувши під естакаду, площа роздвоювалась: одна частина звужувалась і плавно перетікала в недоступну погляду далечінь, до вокзалу вже Савелівського, друга вливалася в Тверську-Ямську, яка летіла стрілою, утикаючись тупим наконечником просто в серце країни — Красну площу, відокремлену від світу Історичним музеєм та брамою Тверської Божої матері.

Вони просувалися вперед, до метро, і блідо-салатова будівля вокзалу, з вежечками, арками й банями, крок за кроком віддалялася від них. Звідти вичавлювало на тротуар строкату юрбу: лисуваті чолов’яги у відрядженнях, не здатні до природного добору наукові співробітники, менеджери будь-якої ланки з білими комірцями під пальтами, сварливі крамарки в китайських пуховиках і зовсім юні дівчата в коротких шубках і обтислих джинсах. У гордій самоті прямували солідні пасажири з невеличкими кейсами, ішли просто до таксі. А поряд перелякані родичі з якої-небудь Пошехоні тягли на горбу величезні торби, повні яблучного варення в скляних банках, марширували різномасті фріки, хіпстери та креакли з маленькими рюкзачками, де, чекаючи свого часу, ховалися дари волхвів…

Трохи далі, біля обмінних пунктів, стирчали, як загіпнотизовані, провінціали, дивлячись на курс рубля і щось тяжко вираховуючи. Байдикуючи, стовбичили міцні парубки, ліниво поглядаючи довкруж, немов вичікуючи чогось. Якісь темношкірі, з очима як вологі сливи, бігали взад-вперед, неголосно вигукуючи: «Золото, золото, купуємо золото…»

У Голощока, як у решти, ніякого золота не було, тож смаглявих вони проминули не затримуючись, так само обмінники з їхнім злодійським вокзальним курсом. Якщо вже міняти рідні гривні, то в місцях надійніших.

Поки діставалися до вестибюля метро, невгамовний дячок якимось чином опинився попереду всіх. І був добряче покараний — йому мало не вибило мізки важкими дверима, що крутилися при вході. Дякувати капітанові — в останню мить устиг підставити лікоть, прийнявши удар на себе.

— Ох, Мат-ти Божа! — тільки й зміг вимовити дячок, нервово потираючи долонею забитого лоба.

— Ви б, Антонію Павловичу, зважали на чин, не лізли поперед отця Михайла в пекло! — несхвально зауважив Голощок.

Від цих жахливих слів дячок аж захрестився. Панотець Михайло глянув був на капітана з докором, але їх уже внесло разом з юрбою у вестибюль.

Придбавши квитки, Голощок коротко проінструктував інших, як користуватись ескалатором, після чого рушили далі. Ані панотець Михайло, ані Катерина, ані старий паламар до цього моменту в метро не бували.

На щастя, все минулося добре, довелося лише злегка струсонути й підняти за комір дячка, який, побачивши наближення кінця ескалатора, зойкнув і спробував кинутися назад — так би мовити, проти природного ходу речей.

Коли з тунелю з ревом вирвався поїзд, дяк знову сіпнувся, але тепер капітан був насторожі. Тримав міцно, не дав знепритомніти, заштовхав у вагон. Слідом, майже не затримавшись у дверях, протиснулись Катерина з панотцем Михайлом.

Тут капітан уперше почув славетне московське «понаїхали!» — це слово з помітним кавказьким акцентом промовив чолов’яга з бородою, але без вусів. Судячи з похмурого погляду, він був із корінних москвичів.

З першого погляду москвич чомусь не злюбив панотця Михайла, свердлив його знизу вгору палаючим поглядом і все повторював, тихо, але повчально:

— Гопота, білять… Ліміта… Москва не резинова… Маму твою вертів, білять…

Голощокові набридло це бурчання, і він непомітно ткнув столичного жителя ліктем під дихало, аж той зігнувся, а коли хвилини через півтори знову почав дихати, миттю розчинився в надрах вагона.

Нарешті дісталися, піднялися на поверхню, добрели до потрібного місця. Сніг на вулицях розкис сірими калюжами, вологий вітер гудів у провулку, як у трубі.

— Номер будинку який? — запитав Голощок.

Панотець Михайло нічого не відповів, роззирався на всі боки. Потім помітив жовтий дім старої забудови, кивнув не дуже впевнено:

— Начебто оцей…

— А квартира? — не вгавав капітан.

— Там видно буде, — невиразно промовив священик.

Рушили до будинку, зайшли з боку двору. І раптом у грудях капітана Голощока похололо. Він відчув на собі погляд. І не якийсь там банальний чи випадковий, а точно на них чотирьох націлений. І стільки нелюдської злоби й холодної люті було в тому погляді, що Голощокові схотілося пригнутись і втекти… Тільки величезним зусиллям волі він переборов себе і, не сповільнюючи кроку, ніби мимоволі озирнувся, щоб визначити напрямок, звідки за ними стежили, — й не зміг.

Двійко матусь точили ляси на дитячому майданчику, погойдуючи немовлят у яскравих візках; на лаві оддалік, підклавши під себе старі газети, прилаштувався п’яничка, пожадливо відкручуючи корок на

1 ... 47 48 49 ... 83
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ангел пригляду», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ангел пригляду"