Книги Українською Мовою » 💙 Дім, Сім'я » Паморочливий запах джунглів 📚 - Українською

Читати книгу - "Паморочливий запах джунглів"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Паморочливий запах джунглів" автора Юрій Володимирович Покальчук. Жанр книги: 💙 Дім, Сім'я. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 47 48 49 ... 65
Перейти на сторінку:
справді був не я, а хтось інший.

Я вже мерз у Ріо-де-Жанейро, коли якось була сильна злива і вдарило аж +17, і це був капець, бо вуличні пацани і дівки ховалися в під'їздах і тулилися до під'їздів будинків, бо вуличні ці, що там справді жили на вулиці, цих холодів не боялися. Усього то й було на місяць – скільки там тої зими.

Я цей карпатський анекдот згадував там багато разів.

Приїхали якісь кияни в Карпати, видерлися на гору – краса неймовірна, зайшли в гості до старого гуцула, розкажіть, діду, як ви живете.

– Та ось ото полонина, тут овечок пасу, ото наша хата, ото повітка, ото клуня, а що тут розповідати, ото пес, а ото під хатою струмок тече, то ми в йому і купаємось і перемо, біля нього й хату поставили, бо вода – основа життя, без води ні туди і ні сюди.

– А в зимі, як ви даєте собі раду з водою, ну, як миєтесь і все решта…

– Та скільки там тої зими!..

У Лімі від самого рання стояла тепла мряка. Не сказати щоб на вулиці, коли ти в легкій курточці поверх сорочки, було холодно, але скидати куртку не хотілося.

Небо було густо затягнуто важкими хмарами, і не відчувалося нахилу до дощу, а просто усе небо було сумне і сіре.

Потім у наступні дні сонце раз у раз показувалось і місто трохи світлішало, але скільки там тої зими, треба було би то перечекати, а я от втрапив саме на такий період.

Порівняно з цілком європейського типу Буенос-Айресом, з якого я зараз прилетів, Ліма була відчутно латиноамериканським містом, і невипадково колись була найбільшим містом віце-королівства Нова Іспанія, столицею якого було Мехіко, і з ним конкурувала тільки стара Ліма.

Однією з окрас Ліми є величезний і помпезний монастир святого Франціска, побудований на гроші одного з найбільших бандитів-конквістадорів Франціско Пісарро.

Пісарро був відомий своєю жорстокістю, але після захоплення цієї території інків і встановлення іспанської диктатури, в нього пробудилась совість і він вирішив збудувати велетенський собор, аби відмолити в Бога свої гріхи.

Та з цього йому ні фіга не вийшло, Бог не фраєр, і тут не повірив бандитові, і його самого, і його родину переслідували різні проблеми, і він скінчив якось дуже погано, ну і хєр з ним.

Але пам'ятник йому в Лімі стоїть.

Усе місто Ліма – це архітектурний історичний пам'ятник, як от у нас Львів. Самі собори і барокові будинки.

Зрозуміла річ, є і нове місто, де все нове і круте і високе, стандартно модернове. Є і промислова Ліма, там де вколюють індіанці на різних заводах. Робити там нема чого, а в старому місті пошвендятися дуже навіть прикольно.

Кафедральний собор, будинок інквізиції, музеї і центральна, геометрично правильна площа – Пласа де Армас.

Я насправді рідко коли вивчав детально всякі історичні події, тільки в тих випадках, коли це мене з якихось причин дуже цікавило, тоді я вже ту епоху чи той період вивчив досконально.

Так свого часу я захопився з якогось випадку життями Олександра Македонського і Діогена і вивчив усе до деталей, бо збирався написати історичну повість, ще збираюсь і досі, але коли дивився цю голлівудську херню на тему Олександра, то, зрозуміла річ, мене всього викручує, а і то не так і то не таке, і взагалі все не так, як от і Троя і все це – коротше, Голлівуд – хєрня, дуже схоже на так само хєрове патріотичне українське кіно.

Кафедральний собор в Лімі величний і помпезний, і я в ньому пробув хвилин з п'ятнадцять, хай собі стоїть, от і зашибись.

Коротше, місто мене вразило, цікаво, але не так як от Ріо. Це була любов з першого погляду. А тут теж цікаво, але не більше. Та головне, що я був у Лімі, дуже мені самому це імпонувало, бо я дістався ще однієї латиноамериканської країни.

Коли я був у Бразилії і зателефонував до Москви із совєтського посольства, аби сказати щось про свої справи, то співробітник Союза пісатєлей, який відповідав за Латинську Америку, майже жалібно попросив – ви хоть сообщайте, в какой ви стране.

Проблема була ще в тому, що тьолки на вулицях здебільшого були в сто разів гірші, ніж у Бразилії, переважно низькожопі, і вилицюваті, і грубувато пиздоокі.

Певна річ, траплялись особи і європейського типу, але якщо на вулиці в Ріо ти тільки озирайся, одна гарніша за іншу, то в Лімі, навпаки, рідко коли побачиш гарну європейською красою дівчину, індіанська кров давала інші виміри краси. Я ще їх не догнав зразу.

Під вечір я повернувся до будинку Леонеля, і консьєржка радісно сказала мені, що Леонель прибув додому і всі мої речі вже у нього в помешканні.

Нарешті відбулась зустріч на Ельбі, просто цирк на дроті, мамо, ховайся!

Леонель зустрів мене довгою тирадою про те, що він прожив шість років у Москві і що таке совєтський челавєк знає, і був переконаний, що вирахує мене зразу.

Він матюкався, що бачив мене, але нічого совєтського (Богу дякувати!) в мені не помітив, тільки звернув увагу, що в мене купа валіз, і здивувався, хто і що це пре в такій кількості у Ліму.

Коли мене не знайшов, то вирішив, що я не прилетів,

1 ... 47 48 49 ... 65
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Паморочливий запах джунглів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Паморочливий запах джунглів"